مقالات

مزایای استفاده از تلویزیون شهری در ارائه اطلاعات شهری

اطلاعات شهری

مزایای استفاده از تلویزیون شهری در ارائه اطلاعات شهری چیست؟ آیا با کاربردهای رایج تلویزیون شهری آشنا هستید؟ تلویزیون‌ های شهری در واقع بزرگ ترین نمایشگرهایی هستند که جهت اطلاع رسانی و تبلیغات مختلف در نقاط مختلف شهرها به ویژه در مکان‌ های پر رفت و آمد، چهارراه‌ ها، خیابان‌ های اصلی، مقابل فروشگاه‌ ها و غیره و حتی در نقاط مختلف برون شهری نصب می‌ شوند، به طوری که می‌ توان بازخورد بسیار خوب و مناسبی از این شیوه تبلیغاتی داشت.

در این شیوه تبلیغاتی متناسب با نوع خدمات و محصولات مورد نظر می‌ توان از ویدئو وال، تیزرها و برخی فیلم‌ های تبلیغاتی استفاده کرد. به دلیل اهمیت تلویزیون‌ های شهری در روند ارائه اطلاعات شهری، در این مقاله مزیت‌ های استفاده از آن جهت ارائه دادن اطلاعات شهری را بررسی می‌ کنیم.

مزایای استفاده از تلویزیون شهری در ارائه اطلاعات شهری

در عصر دیجیتال استفاده از بیلبورد تبلیغاتی، تلویزیون شهری، ویدیو وال و غیره می‌ تواند نقش سازنده‌ ای در به دست آوردن نتیجه مثبت و ارتباط موثر با مخاطبان ایجاد کند که در راس تمام این شیوه‌ های تبلیغاتی، تلویزیون شهری قرار دارد. استفاده از این شیوه جهت ارائه اطلاعات شهری مزیت‌ های زیر را به همراه دارد:

  1. پخش اخبار

یکی از استفاده‌ های رایج و بسیار مهم تلویزیون شهری جهت ارائه دادن اطلاعات شهری پخش کردن اخبار و اتفاقات روزانه می‌ باشد. فرض کنید شما به علت مشغله‌ های کاری فرصت لازم برای دنبال کردن اخبار نداشته باشید، به نظرتان یک تلویزیون شهری در این باره چه مزیتی برای تان خواهد داشت؟

پخش کردن اخبار و اتفاقات روزانه از تلویزیون شهری به این شکل است که شما هم چنان که در حال تردد یا رانندگی هستید، به ویژه مانند زمانی که پشت چراغ قرمز منتظر می‌ مانید، به شما کمک می‌ کند به اخبار مختلف آگاهی داشته باشید. در واقع یکی از اهداف بسیار مهم جهت خرید تلویزیون شهری یا اجاره تلویزیون شهری برای مکان‌ های پر تردد همین مورد می‌ باشد، چون بسیاری از افراد و شهروندان از آن استقبال می‌ کنند.

مزایای استفاده از تلویزیون شهری در ارائه اطلاعات شهری

اطلاعات شهری

  1. نمایش برنامه‌ های تلویزیونی، اطلاعات شهری

یکی از امکاناتی که تلویزیون شهری از آن برخوردار می باشد، این است که می‌ تواند از حالت آفلاین به حالت آنلاین تغییر پیدا کند و فیلم‌ ها و برنامه‌ های مختلف تلویزیونی را در برخی از مکان‌ های پر تردد و عمومی از جمله پارک‌ ها به نمایش بگذارد، به این ترتیب می‌ توانید حتی در مواقعی که دسترسی به تلویزیون ندارید، برنامه‌ های مختلف را از این تلویزیون‌ ها دنبال کنید. این مورد به ویژه در مواقع خاص مانند زمان برگزاری جام جهانی اهمیت پیدا می‌ کند و افراد زیادی به استفاده از آن ترغیب می‌ شوند.

  1. پخش کردن کنسرت

کنسرت‌ ها همواره جزو پرمخاطب‌ ترین برنامه‌ ها هستند که در مکان‌ های بزرگ مانند سالن‌ های سرپوشیده برگزار می‌ شوند. اما به هر حال بسیاری از علاقه مندان به کنسرت‌ ها ممکن است نتوانند به صورت مستقیم در این برنامه‌ ها شرکت کنند، گاهی در روند تبلیغات کنسرت همزمان با اجرای آن در برخی از شهرها برنامه از طریق تلویزیون شهری نیز پخش می‌ شود.

در واقع استفاده از این شیوه چنین امکانی را برای علاقه مندان به وجود آورده است که بتوانند کنسرت مورد نظرشان را به این شیوه دنبال کنند. در این حالت تلویزیون‌ های شهری که در مکان‌ هایی مانند پارک‌ ها، مقابل فروشگاه‌ ها، بالای برج‌ ها و غیره قرار دارند، بیشتر مورد استفاده قرار می‌ گیرند، چپن در این مکان‌ ها امکان تردد علاقه‌ مندان بیش تر است و با مشکلاتی مانند ترافیک مواجه نمی‌ شوند.

اطلاعات شهری

اطلاعات شهری

  1. پخش سمینارها و همایش ها

یکی دیگر از برنامه‌ ها شهری که با موضوعات متفاوتی برگزار می‌ شود، همایش‌ ها و سمینارها هستند که گاهی افراد تمایل زیادی به اطلاع از روند برگزاری و نتایج آن از خود نشان می‌ دهند، اما به هر حال این امکان را ندارند که بتوانند به این همایش‌ ها و سمینارها دسترسی پیدا کنند.

همچنین شما می توانید مطالب زیر را مطالعه فرمایید:

در برخی مواقع هم زمان که سمینارها و همایش‌ ها برای ارتقا اطلاعات شهری در حال برگزاری هستند، به طور آنلاین از تلویزیون شهری در سطح شهر نیز نمایش داده می‌ شوند، به این ترتیب حتی اگر نتوانید در این سمینارها شرکت کنید این امکان برای تان فراهم شده است که آن ها را از تلویزیون شهری ببینید. این موضوع از آن جهت اهمیت پیدا می‌ کند که شما همزمان با انجام دادن فعالیت‌ های روزانه اخبار مهم سمینارها و همایش ها را نیز دنبال می‌ کنید.

اطلاعات شهری

اطلاعات شهری

  1. معرفی محصولات جدید 

یک محصول جدید و نوپا جهت دیده شدن و فروش بهتر نیاز به تبلیغات مفید و موثر دارد. امروزه از شیوه‌ های مختلفی برای این کار استفاده می‌ شود یکی از این راه‌ ها نیز استفاده از تلویزیون شهری است. شما می‌ توانید محصول مورد نظرتان را در قالب ویدیو وال، تیزرهای تبلیغاتی، انیمیشن، عکس و غیره به مخاطب معرفی کنید. تاثیر استفاده کردن از تلویزیون شهری در این زمینه به گونه‌ ای است که در بیش تر مواقع مخاطبان عادی را به مشتریان دائمی و پروپا قرص شما تبدیل می‌کند، از طرفی این امکان برای شهروندان فراهم می‌ شود که با برندهای به روز و محصولات جدید آشنایی پیدا کنند.

البته فراموش نکنید که در بیش تر مواقع جهت نصب و اجرای این تلویزیون‌ ها حتماً باید از طرف شهرداری مجوز لازم را دریافت کنید، بنابراین پیش از خرید تلویزیون شهری یا اجاره تلویزیون شهری حتماً به این موضوع مهم توجه داشته باشید، چون اگر نتوانید مجوز دریافت کنید در واقع اقدام شما غیرقانونی تلقی می‌ شود.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله مزایای استفاده از تلویزیون شهری در ارائه اطلاعات شهری را بررسی کردیم. در واقع تلویزیون‌ های شهری به علت مزیت‌ های متعدد و کثیری که دارند، یک شیوه تبلیغاتی بسیار و خوب و موثر جهت معرفی کردن محصولات مختلف، اطلاع رسانی اخبار و اتفاقات روزانه به شهروندان و غیره محسوب می شوند. در سایت ای اس آی لایت بیش تر با مزیت‌ های استفاده از تلویزیون شهری جهت ارائه دادن خدمات شهری، هم چنین نحوه خرید تلویزیون شهری، نحوه اجاره تلویزیون شهری، قیمت تلویزیون شهری و حتی راه‌ اندازی کردن آن در شهرهای مختلف مانند راه‌ اندازی تلویزیون شهری در قم، راه اندازی تلویزیون شهری در شیراز و غیره آشنا نشوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *