مقالات

ویدیو وال مناسب تر است یا تلویزیون شهری؟

ویدیو وال بهتر است یا تلویزیون شهری؟

ویدئو وال مناسب تر است یا تلویزیون شهری؟ شما برای تبلیغات کدام یک را ترجیح می‌ دهید؟ آیا با ویژگی‌ ها و خصوصیات ویدئو وال و تلویزیون شهری آشنا هستید؟ ویدیو وال و تلویزیون شهری را می‌ توان دو راه مجزا جهت تبلیغ کسب و کارها و برندهای مختلف، پخش اتفاقات روزانه و اخبار در اماکن عمومی و اطلاع رسانی دانست .

که هر کدام ویژگی‌ های جداگانه‌ ای دارند و حتی نحوه استفاده از آن ها نیز برخی مواقع ممکن است با یک دیگر متفاوت باشد ،اما به هر حال هر دو گزینه از شیوه‌ های نوین تبلیغاتی محسوب می‌ شوند که با استقبال بی نظیر مخاطبان نیز مواجه هستند. در این مقاله به بررسی تفاوت ویدئو وال و تلویزیون شهری می‌ پردازیم.

ویدئو وال مناسب تر است یا تلویزیون شهری؟

برای این که بتوانید به تفاوت ویدئو وال و تلویزیون شهری پی ببرید، این دو نوع راه تبلیغاتی را به صورت جداگانه معرفی می‌ کنیم:

  1. آشنایی با تلویزیون شهری

تلویزیون‌ های شهری در واقع نمایشگرهای بزرگ ال ای دی هستند که امروزه در سطح شهر انواع مختلف آن ها را می‌ بینیم. این نمایشگرها معمولاً به دو صورت آفلاین و آنلاین قابل استفاده هستند.

یعنی می‌ توان در مواقع لزوم و خاص آن ها را از حالت آفلاین به آنلاین تبدیل کرد، مانند مواقعی که بازی‌ های جام جهانی در حال پخش هستند یا برخی اتفاقات ناگوار از جمله سیل یا زلزله در سطح کشور یا حتی در سطح جهان رخ می‌ دهد و هدف اطلاع رسانی به مردم و آگاه کردن آن ها می‌ باشد.

از طرف دیگر تلویزیون شهری چنین قابلیتی را دارد که بتواند هر گونه فیلم یا عکسی را به نمایش بگذارد، اتفاقی که معمولاً در بیلبورد تبلیغاتی رخ نمی‌ دهد.

ویدیو وال بهتر است یا تلویزیون شهری؟

در تعریفی دیگر می‌ توان گفت که تلویزیون شهری نمایشگری است که با قرار گرفتن در کنار هم بلوک‌ های بسیار کوچک ساخته شده است، که به هر کدام از این بلوک‌ ها یک ماژول ال ای دی گفته می‌ شود و برای این که امکان استفاده از انواع رنگ‌ ها در این تلویزیون‌ ها وجود داشته باشد، از ترکیب شدن چندین رنگ ال ای دی با بسیاری از رنگ‌ های اصلی از جمله سبز، قرمز و آبی استفاده می‌ کنند.

استفاده کردن از یک تلویزیون شهری مزیت‌ های زیر را به همراه دارد:

  • بازدهی بسیار بالا
  • حداقل میزان مصرف انرژی
  • پشتیبانی کردن از تمام رنگ‌ ها
  • مقاومت خوب آن ها در برابر اشعه فرابنفش، نفوذ آب و بارندگی، رطوبت و نور خورشید
  • نمایش دادن تصاویری با وضوح و کیفیت بالا
  • زاویه دید کامل و وسیع

در واقع تاثیر این وسیله تبلیغاتی آن قدر وسیع و گسترده است و در جذب مخاطب تاثیرگذار می‌ باشد که موجب شده است بسیاری از کسب و کارها و برندها در صورت عدم توانایی جهت خرید، اجاره تلویزیون شهری را برای تبلیغات خود انتخاب کنند.

  1. آشنایی با ویدئو وال

ویدیو وال را می‌ توان به صورت جمع‌ بندی کردن چند مکعب از صفحه نمایش و هم چنین تنظیم کردن تمامی آن ها در کنار یک دیگر جهت نمایش دادن یک تصویر واحد دانست. به بیان دیگر این مکعب‌ ها وقتی در کنار یک دیگر قرار بگیرند، تصویر مورد نظر کامل می‌ شود و می‌ توان آن را در ابعاد بزرگ تری نمایش داد. ویدیو وال‌ ها تصاویر مختلف را معمولاً از یک منبع ویدیویی خاص دریافت می‌ کنند. اهمیت ویدیو وال‌ ها از آن جهت است که این توانایی را دارند تصاویر با کنتراست بالا، وضوح بالا و روشنایی یکنواختی را به وجود بیاورند که هیچ منبع دیگری توانایی چنین کاری را ندارد.

در واقع ویدیو وال نیز یک وسیله تبلیغاتی است که به صورت یک صفحه نمایشگر رایانه‌ ای می‌ باشد. این صفحه نمایشگر می‌ تواند سیستم‌ های مختلفی مانند اندروید و نسخه ویندوز را اجرا کند.

آشنایی با ویدئو وال

رایانه‌ ها دارای طیف بسیار گسترده‌ ای از قالب ورودی هستند و از آن جایی که این ورودی‌ های متفاوت وارد قسمت ویدئو وال رایانه می‌ شوند، معمولاً تمامی آن ها به صورت هم زمان امکان پخش دارند که البته در این خصوص باید سیستم شما مجهز به یک نرم‌ افزار مدیریتی باشد که مشخص کند کدام یک از منابع در کدام یک از مکعب‌ های نمایشی و طی چه مدت زمانی پخش شوند.

در واقع ویدئو وال یک صفحه نمایشگر را در دسکتاپ به نمایش می‌ گذارد و شما می‌ توانید مکعب‌ های نمایشی مختلف را به صورت صفحات منفرد یا ترکیبی به نمایش بگذارید و به خوبی کنترل کنید که هر مکعب چه زمانی نمایش داده شود. ویژگی و مشخصه خاص ویدئو وال این است که بین مکعب‌ ها که در کنار یک دیگر قرار گرفته‌ اند، به آسانی قابل تشخیص می‌ باشد، یعنی شما در یک نگاه متوجه مرز بین مکعب‌ ها خواهید شد.

یک ویدیو عنوان معمولا به صورت ترکیبی از چه فناوری متفاوت می‌ باشد. عنصر اصلی و مهم جهت نمایش که قادر است به صورت کاملاً مجزا نیز کار کند، چندین مکعب می‌ باشد که هر کدام از آن ها به طور تقریبی در ابعاد و اندازه برابر با یک تلویزیون ۴۰ اینچی هستند.

وقتی کلیه این مکعب‌ ها به تعداد مختلفی در کنار هم قرار بگیرند، تصویری ایجاد می‌ کنند که ابعاد آن بزرگ تر است. به این ترتیب یک ویدیو وال واحد را به وجود می‌ آورند. شاید بتوان ویدیو وال را نسخه رقیب ویدیو پروژکتورها دانست چون هیچ گونه نمایشگری چنین توانایی را ندارد که تصاویری با ابعاد ۳۰۰ اینچ را به وجود بیاورد و تنها ویدئو پروژکتور و ویدئو وال دارای چنین ویژگی می‌ باشند.

در نهایت نیز تشخیص این موضوع که ویدئو وال مناسب تر است یا تلویزیون شهری؟، بستگی به نحوه تبلیغات شما دارد. در بیش تر مواقع مانند معرفی کردن یک برند معتبر و یا اعلام اخبار و حوادث روزانه واضح است که تلویزیون شهری گزینه بهتری می‌ باشد، اما گاهی برای تبلیغ کسب و کارهای جزئی ویدئو وال نتیجه بهتری به دست می‌ آید.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله به بررسی ویژگی‌ ها، مشخصات و تفاوت‌ های بین ویدئو وال و تلویزیون شهری پرداختیم. در واقع تلویزیون شهری و ویدئو وال دو گزینه کاملاً متفاوت جهت تبلیغات هستند و این که کدام یک را بهتر تشخیص دهیم، بستگی به نوع تبلیغات، نوع کسب و کار و مکان مورد استفاده دارد.

اما به هر حال هر دو نوع این دستگاه‌ ها جزو گزینه‌ های تبلیغاتی مدرن و پیشرفته محسوب می‌ شوند. در سایت ای اس آی لایت بیش تر با ویدیو وال، تلویزیون شهری و تفاوت بین آن دو آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *