مقالات

تلویزیون شهری سه بعدی چیست؟

تلویزیون شهری سه بعدی چیست؟

تلویزیون شهری سه بعدی چیست؟ تلویزیون های شهری سه بعدی، نمایشگرهای دیجیتال در فضای باز هستند که دارای تصاویر متحرک یا متنی هستند و برای ایجاد یک تجربه سه بعدی همه‌جانبه طراحی شده اند. آنها طوری به نظر می رسند که انگار از بیلبورد بیرون می آیند.

بیلبوردهای سه بعدی با همتایان سنتی خود تفاوت دارند زیرا به طراحی خود عمق و بعد می افزایند و محتوای نمایش داده شده را واقعی تر نشان می دهند. از این رو باعث می شوند که تماشای بصری چشمگیرتر و جذاب تری داشته باشید. در این مطلب سعی خواهیم کرد با دادن اطلاعات واقعی، درک عمیقی از تلویزیون شهری سه بعدی را در شما ایجاد کنیم.

تلویزیون شهری سه بعدی چیست؟

در واقع تلویزیون شهری سه بعدی یا بیلبوردهای سه بعدی نوعی از تبلیغات دیجیتالی خارج از خانه هستند، که در فضای باز و آفلاین از فناوری دیجیتال استفاده می کنند.

چون بیلبوردهای سه بعدی، تصاویری سه بعدی را با محتوای فوق واقعی ارائه می دهند، چنین تجربه ای فوراً عابران را جذب می کند و منجر به تعامل بیشتر می شود.

آنها ترکیبی عالی از سرگرمی، فناوری و بازاریابی را ارائه می دهند که توجهات مصرف کنندگان و کسب و کارها را به طور یکسان جلب می کند. از این رو، به راحتی می توان تلویزیون شهری سه بعدی را تاثیرگذارترین کانال تبلیغاتی در فضای باز در زمان کنونی در نظر گرفت.

تلویزیون های شهری سه بعدی چگونه کار می کنند؟

تلویزیون های شهری سه بعدی چگونه کار می کنند

واقعیتی که ثابت می کند بیلبوردهای سه بعدی بسیار موفق بوده اند این است که کاربران می توانند محتوای بصری سه بعدی را با چشمان خود و بدون نیاز به عینک سه بعدی یا هر وسیله خاصی، طبیعی ببینند.

برای انجام این کار، بیلبوردهای سه بعدی به روش قدرت مغز برای پردازش تحریک بصری، به ویژه درک عمیق وقایع، تکیه می کنند. این روش به بیلبوردهای سه بعدی کمک می کند تصاویر سه بعدی را مستقیماً بدون واسطه عینک های سه بعدی، در مغز بینندگان پخش کنند. اما مغز ما چگونه تصاویر بصری را پردازش می کند، و چگونه بیلبوردهای سه بعدی از آنها استفاده می کنند؟

انسان ها دنیای سه بعدی را چگونه می بینند؟

مغز انسان بزرگترین ماشین پردازش بصری است. اطلاعات بیرونی را از هر چشم، دریافت می کند و آنها را پردازش می کند تا تفسیر سه بعدی ما از جهان را بسازد. یک واقعیت جالب، اطلاعات بصری تنها ۲۰٪ از نشانه های دو چشمی را شامل می شود، بقیه از منابع اطلاعاتی دیگر مانند همگرایی چشم، نابرابری و غیره تشکیل شده است.

از نظر فنی، سه نشانه دو چشمی وجود دارد، این نشانه ها Stereopsis، Convergence وShadow stereopsis هستند.

Stereopsis جزء اصلی درک عمق ما است و بیلبوردهای سه بعدی بیشترین بهره را از آن می برند. Stereopsis درک عمیقی است که توسط مغز و با استفاده از دو تصویر مختلف گرفته شده از هر یک از چشمان ما ایجاد می شود. این به این دلیل است که چشمان ما به طور متوسط ​​۶.۳ سانتی‌متر از هم فاصله دارند و هر یک از آنها تصاویر بصری را از زاویه متفاوتی دریافت می کنند. این تفاوت در دو تصویر، نابرابری دو چشمی یا نابرابری افقی نامیده می شود.

قشر بینایی، ناحیه ای از مغز است که به طور یکپارچه این دو تصویر مختلف را در یک تصویر ادغام می کند و به ما کمک می کند عمق، عرض، طول و فاصله بین اجسام را درک کنیم. حال بیایید ببینیم که چگونه تلویزیون های شهری سه بعدی از این پدیده ها برای نمایش تصاویر سه بعدی استفاده می کنند که به طور طبیعی برای بیننده قابل مشاهده است.

چگونه تلویزیون شهری نماهای سه بعدی طبیعی را ارائه می دهد؟

بیلبوردهای سه بعدی از استریوپسیس، برای ایجاد درک عمق در ذهن بیننده و در نتیجه تصاویر سه بعدی استفاده می کنند. آنها دو تصویر از یک شیء مشابه را از دو زاویه متفاوت مطابق با فاصله بین چشمان تماشاگر به نمایش می گذارند. این تصاویر بر روی صفحه نمایش های منحنی مخصوص هر چشم نمایش داده می شوند تا تصویر متفاوتی را دریافت کنید.

با این حال، کار به همین جا ختم نمی شود. در واقع مهمترین مؤلفه تجربه سه بعدی، محتوا است که در دو لایه کار می کند. اول، محتوای بصری بیش از حد واقعی، بیننده را مسحور می کند. دوم و مهمتر از آن، تجربه غوطه وری سه بعدی را از طریق تکنیک  “چشم انداز اجباری” تقویت می کند.

چشم انداز اجباری، تکنیکی برای تأثیرگذاری بر ادراک بصری انسان، با ایجاد یک توهم نوری است که اندازه اشیاء در تصاویر مطابق با دیدگاه رهگذران دستکاری می شود. به این ترتیب خالق می تواند مغز ما را وادار کند که عمق و فاصله یک شی را درک کند.

یکی از نمونه‌های محبوب تکنیک پرسپکتیو اجباری، صحنه‌های فیلم قدیمی است که در آن سازندگان، یک دایناسور اسباب‌بازی را به دوربین نزدیک‌تر می‌کنند. با استفاده مناسب از زوایای دوربین و نور، تنظیمات باعث می شود دایناسور اسباب بازی بسیار بزرگتر از بازیگران به نظر برسد. بیلبوردهای سه بعدی نیز از این تکنیک همراه با صفحه منحنی برای افزودن بعد سوم عمق به تصاویر استفاده می کنند.

این کار منجر به ایجاد محتوای بصری جذابی می‌شود که رهگذران برای تماشای آن متوقف می‌شوند، حتی بعضی اوقات ویدیویی برای اشتراک‌گذاری در رسانه‌های اجتماعی ضبط می کنند. به همین دلیل است که بیلبوردهای سه بعدی یکی از بهترین راه ها برای تبلیغ کسب و کار شما هستند.

چه چیزی تلویزیون شهری ۳D را برای تبلیغات عالی می کند؟

بیلبوردهای سه بعدی فرصت های تبلیغاتی بی نظیری را برای کسب و کارها فراهم می کند. آنها نه تنها به دستیابی به مخاطبان ارزشمند در سطح انبوه کمک می کنند، بلکه این کار را مقتدرانه انجام می دهند. کسب و کارهایی که خود را از طریق بیلبوردهای سه بعدی به نمایش می گذارند توسط مصرف کننده ها، معتبر تلقی می شوند که تا حد زیادی به درک برند آنها کمک می کند و منجر به فروش بالاتر می شود.

سعی کردیم که موضوع تلویزیون شهری سه بعدی را ساده و گیرا برای شما توضیح دهیم لطفا نظرات خود را در این مورد، در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید تا در آینده مطلب را کامل تر کنیم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *