مقالات

تابلو روان

تابلو روان

تابلو روان

تابلو روان چیست و چه کاربردهایی دارد؟

تابلو روان به نمایشگر هایی گفته می شود که از تعدادی ماژول یا همان تخیه LED کنار یکدیگر ساخته شده و وظیفه نمایش متن های تبلیغاتی شما را بر عهده دارد.

تابلو روان به طور کلی به نمایشگر های کوچکی که با صفحاتی از LED های کوچک و کنار هم قرار گرفته شده و با یک پردازنده به یکدیگر متصل شده باشند و یک متن یا تصویر را به صورت متحرک نمایش دهند را تابلو روان می گویند.

برخی از این تابلو ها یک رنگ را نمایش می دهند و به اصطلاح تک رنگ هستند و بیشتر برای نمایش متن های متحرک استفاده می شوند و برخی چند رنگ را نمایش می دهند که به صطلاح فول کالر نامیده می شوند.

فول کالر ها برای نمایش تصاویر و متون هستند و قابلیت نمایش همه مدل ویدئو ها را دارند.

فهرست مطالب

مشخصه های مهم یک ماژول تابلو روان

مشخصات تابلو روان :

(۱) فضای کارکرد (indoor & outdoor)

(۲) دات پیچ Pixel Pitch

(۳) نوع ای سی درایور Ic Driver type

(۴) درخشندگی Brightness

(۵) ساختار هر پیکسل Pixel Configuration

(۶) نوع هاب ارتباطی Interface Hub

(۷) نوع چیپ ست LED Chip

(۸) نوع دکودر Decoder type

(۹) نوع اسکن Scan type

شاید توجهتان به یکسری از تابلوها در خیابان ها و معابر و همچنین در بسیاری از مغازه ها و فروشگاهها جلب شده باشد ، با پیشرفت تکنولوژی شاهد این نمایشگرهای الکترونیکی با مدل های تبلیغاتی گوناگون هستیم مانند : تابلو روان ، تابلو ال ای دی LED ، تابلو دیجیتالی ، تابلو الکترونیکی ، تابلو متحرک و… ، این تابلو قابلیت نمایش متن، عکس، فیلم، افکت و …. را دارد. از این نوع تابلوها برای جذب مشتری در مکان های مختلف و کسب و کارهای متفاوت استفاده می شود.

معرفی انواع تابلوها و تابلو روان

تابلو روان ال ای دی از بلوک هایی ساخته می شوند که به این بلوک ها ماژول تابلو روان گفته می شود ماژول مهمترین قطعه در این محصول است که وظیفه آن نمایش تصاویر میباشد که این امر ماژول را به حیاتی ترین و مهمترین قطعه بدل کرده است ، ماژول LED از طریق کابلی به نام کابل فلت با هم سری و از طریق کنترلربرنامه دهی می شوند ، تعداد این قطعه در تابلو بستگی به سایز و اندازه آن دارد.

این قطعات بسیار گسترده هستند و در دو نوع اصلی بیرونی (Outdoor) و درونی (Indoor) تقسیم می شوند.

تابلو روان اوت دور یا تابلو روان بیرونی

نوع بیرونی در محیط های باز استفاده می شود و معمولا ضد آب وتا حدی ضد ضربه هستند. یکی از تفاوت های ماژول های Outdoor با ماژول های indoor  بخاطر جنس و الیافی که در بافت آن کار شده است و به همین خاطر در برابر حرارت ها مقاوم تر است.

نوردهی ماژول های بیرونی در روز و شب قابل تنظیم است و نور خوبی را در روز دارد ولی باید بدانید که قیمت این نوع ماژول از دیگر ماژول ها گران‌تر است.

تابلو روان ایندور یا تابلو روان درونی

ماژول دیگری که بسیار کاربردی است ، این ماژول بسیار نور خوبی را از خود چه در روز و چه در شب نشان می دهد اما باید بدانید که در مقابل آب مقاوم نبوده و احتمال خرابی آن زیاد است. قیمت این نوع ماژول از نوع بیرونی ارزان‌تر است.

انواع ماژول تابلو روان

تابلو روان یکی از پرکاربردترین تجهیزات تبلیغاتی است که از تعداد زیادی ماژول تشکیل شده است. ماژول ها قطعات کوچکی هستند که با یکدیگر ارتباط داده می شوند و تصویر مورد نظر را تشکیل می دهند. انواع مختلفی از ماژول های تابلو روان وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

ماژول های LED

ماژول های LED یکی از محبوب ترین انواع ماژول های تابلو روان هستند. این ماژول ها از دیود های نوری LED تشکیل شده اند که نور را تولید می کنند. ماژول های LED در انواع مختلفی از نظر اندازه، رنگ، روشنایی و کیفیت موجود هستند.

ماژول های ماتریس نقطه ای

ماژول های ماتریس نقطه ای از نقاط ریزی تشکیل شده اند که با یکدیگر ارتباط داده می شوند. این ماژول ها می توانند تصاویر بسیار دقیق و با کیفیتی را ایجاد کنند. ماژول های ماتریس نقطه ای در انواع مختلفی از نظر اندازه، رنگ، روشنایی و کیفیت موجود هستند.

ماژول های ماتریکس نقطه ای RGB

ماژول های ماتریکس نقطه ای RGB از نقاط ریزی تشکیل شده اند که هر کدام از آنها می توانند رنگ های مختلفی را تولید کنند. این ماژول ها می توانند تصاویر بسیار زنده و جذابی را ایجاد کنند. ماژول های ماتریکس نقطه ای RGB در انواع مختلفی از نظر اندازه، روشنایی و کیفیت موجود هستند.

ماژول های ال ای دی SMD

ماژول های ال ای دی SMD از دیود های نوری SMD تشکیل شده اند که نور را تولید می کنند. این ماژول ها در اندازه های کوچک و باریک تولید می شوند و برای تابلو روان های کوچک و باریک مناسب هستند.

ماژول های ال ای دی DIP

ماژول های ال ای دی DIP از دیود های نوری DIP تشکیل شده اند که نور را تولید می کنند. این ماژول ها در اندازه های بزرگتر و باریک تولید می شوند و برای تابلو روان های بزرگ و باریک مناسب هستند.

سایر انواع ماژول تابلو روان

علاوه بر ماژول SMD1012، انواع دیگری از ماژول‌های تابلو روان نیز وجود دارند که عبارتند از:
• ماژول SMD3528: این ماژول‌ها از ۳۵ LED در هر ردیف تشکیل شده‌اند و اندازه هر LED برابر با ۳۵ در ۲۸ میلی‌متر است.
• ماژول DIP: این ماژول‌ها از ۸ LED در هر ردیف تشکیل شده‌اند و اندازه هر LED برابر با ۸ در ۸ میلی‌متر است.
• ماژول LED COB: این ماژول‌ها از یک LED بزرگ در هر ردیف تشکیل شده‌اند و کیفیت و روشنایی بسیار بالایی دارند.

انواع ماژول تابلو روان بر اساس نوع نمایشگر

بر اساس نوع نمایشگر، ماژول های تابلو روان به دو دسته تقسیم می شوند:
ماژول های LED: این ماژول ها از LED های رنگی برای نمایش تصویر استفاده می کنند. ماژول های LED در انواع مختلفی وجود دارند که هر کدام تعداد LED های متفاوتی دارند.
ماژول های OLED: این ماژول ها از OLED ها برای نمایش تصویر استفاده می کنند. OLED ها نسبت به LED ها روشنایی بیشتری دارند و مصرف انرژی کمتری دارند.

انواع ماژول تابلو روان بر اساس نوع اتصال

بر اساس نوع اتصال، ماژول های تابلو روان به دو دسته تقسیم می شوند:
ماژول های سری: این ماژول ها به صورت سری به یکدیگر متصل می شوند. در این نوع اتصال، هر ماژول به ماژول قبلی خود متصل می شود.
ماژول های موازی: این ماژول ها به صورت موازی به یکدیگر متصل می شوند. در این نوع اتصال، هر ماژول به منبع تغذیه و کنترلر جداگانه ای متصل می شود.

انواع ماژول تابلو روان بر اساس نوع رنگ

بر اساس نوع رنگ، ماژول های تابلو روان به دو دسته تقسیم می شوند:
ماژول های تک رنگ: این ماژول ها فقط می توانند یک رنگ را نمایش دهند.
ماژول های چند رنگ: این ماژول ها می توانند چندین رنگ را نمایش دهند.

تابلو روان از چه اجزایی تشکیل شده و چگونه کار میکند :

برای خرید و یا ساختن تابلو روان معمولی و یا تابلو روان حرفه ای می توان از تابلو روان های آماده و یا تابلو روان خام استفاده نمود که میتوان به مرکز فروش ماژول و تابلو روان مراجعه کرد و یا نیاز به یکسری قطعات است که این قطعات در بزرگ و یا کوچک بودن و کیفیت تابلو روان نقش مهمی دارد.

 رنگ های مختلف تابلوهای روان

ماژول به بلوک های LED گفته می شود که با قرار گرفتن در کنار یکدیگر می توانند تابلوی روان را تشکیل دهند. ماژول را می توان جزو حیاتی ترین و اصلی ترین قطعات تابلو روان به حساب آورد. زیرا وظیفه ای مهم بر عهده دارد و آن هم نمایش تصاویر، متون و افکت مورد نظر است. ماژول ها امکان جداسازی و پیوند مجدد را دارند و با استفاده از کابل فلت  به صورت سری در کنار همدیگر قرار می گیرند.

عوامل مختلفی بر کیفیت ماژول های تابلو روان اثر می گذارند که از جمله آن ها می‌توان به شرکت سازنده ماژول، چیپ و ic بکار رفته در آن، جنس بدنه یا قاب پلاستیکی و ماسک های به کار رفته روی آن و همچنین میزان رزین استفاده شده در ماژول اشاره کرد. ماژول‌ها در سه مدل مختلف تک رنگ ، سه رنگ و فول کالر در سطح بازار موجود هستند.

تابلو روان تک رنگ:

در این نوع از تابلوها همانطور که از نامش پیداست تنها از یک رنگ جهت نمایش متن یا انیمیشن مورد نظر شما در نظر گرفته می شود. شاید تصور شود که هر چه میزان رنگ ها و شلوغی تابلو بیشتر باشد تبلیغات تاثیرگذارتر خواهد بود، اما برخی مشاغل ایجاب می کنند که از طرح های تبلیغاتی ساده‌تر به منظور جذب مشتری بیشتر استفاده گردد.

تابلو روان های سه رنگ و هفت رنگ:

در این نوع از تابلوهای روان از سه یا چند رنگ متفاوت که با هم در هماهنگی باشند استفاده می گردد. رنگ های استفاده شده در تابلوهای چند رنگ از قبل به برنامه کامپیوتر داده می شود و این رنگ ها به همراه طرح و سرعت برنامه ریزی شده ای شروع به حرکت می نمایند.

تابلو روان فول کالر:

تلویزیون های شهر که امروزه در جوامع مختلف به عنوان یک ابزار تبلیغاتی مؤثر در سطح شهرها به چشم می خورد از نوع تابلوهای روان فول کالر یا رنگی بوده که تمامی رنگ ها در آن به کار برده شده و امکان پخش انواع تصاویر و فیلم های مختلف با قابلیت پخش صدا در آن وجود دارد  که از سه رنگ قرمز و سبز و آبی RGB جهت تولید رنگ استفاده می کند.

  برد کنترل

برد کنترل بعد از ماژول از مهم ترین قطعات تابلو روان است که دارای پورت ورودی است ، این قطعه که در واقع همان motherboard تابلو می باشد اطلاعات مختلف را به ماژول ها داده و آنها را دریافت می نماید. اطلاعات محتوایی که در تابلو پخش می شوند در برد کنترلر یا میکروکنترلر تابلو قرار می گیرد.

در تابلوهای روانی که آفلاین می باشند اطلاعات مورد نیاز به صورت مستقیم به برد داده می شود و در تابلوهای آنلاین این کار را با استفاده از یک نرم‌افزار کامپیوتری انجام می دهند. برد کنترلرها دارای انواع مختلفی بوده و قادر به پشتیبانی از نوع و تعداد خاصی ماژول می باشد. در انتخاب برد کنترلر باید به مسائلی از قبیل رنگ ماژول ال ای دی (تک رنگ یا تمام رنگ بودن ماژول ال ای دی) که برای ساخت تابلو روان مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین سایز تابلو روان توجه کرد.

هر کنترلر بسته به نوع طراحی خود می تواند از تعداد خاصی از ماژول ها پشتیبانی کند و خروجی متفاوتی خواهد داشت. از جمله بهترین برند های کارت کنترل موجود در بازار ایران، می توان به کارت کنترل های هویدو، Novastar و Linsn اشاره کرد.

منبع تغذیه :

از منبع تغذیه برای تبدیل ولتاژ برق شهر به ولتاژ مورد نیاز ماژول‌ها استفاده می‌شود ، بدون وجود منبع تغذیه امکان کار کردن تابلو وجود نداشته و توسط این قطعه است که برق به ماژول ها رسیده و ال ای دی ها شروع به روشن شدن می نمایند. تعداد به کارگیری پاور بر روی تابلو روان، بسته به میزان جریان و نوع و تعداد ماژولها متغیر می باشد.

ولتاژ تابلوهای روان اکثرا  ۵ ولت است ، یکی از بهترین پاور های تابلو روان و تلویزیون شهری موجود در بازار ایران پاور CZCL و ۷۰۱ هایتک می باشد.

قاب ، فریم یا کابینت تابلو روان :

اسکلت اصلی تابلو روان جعبه ای است شامل سازه ای فلزی و یا … که با پیچ شدن ماژول ها، برد کنترل و پاور (منبع تغذیه) بر روی آن پیکره اصلی تابلو روان شکل میگیرد ، فریم یا همان قاب تابلو روان ویژگی‌هایی از قبیل ضد اب بودن ، قفل درب مناسب و … را دارد.

فروش و تولید تابلو ال ای دی روان

قیمت تابلو روان

لیست قیمت تابلو روان led هیچ تابلو روانی قیمت ثابتی ندارد و باید برای قیمت و هزینه تابلو روان ها یکسری موارد را در نظر گرفت

ابعاد تابلو

نوع ماژول

نوع پاور

نوع کارت استفاده شده

به نسبت ابعاد تابلو روان تعداد ماژول ها فرق خواهد کرد، و همچنین با تعداد ماژول ها تعداد منبع تغذیه تابلو روان نیز متغیر است.

در تابلو روان ها نسبت به نوع نمایش تصاویر یا متن ها نوع کارت استفاده شده متفاوت خواهد بود.

با همه این موارد نیز قاب تابلو روان نیز فرق می کند.

پس با این موارد که ذکر شده عملا نمی توان یک قیمت ثابت را برای یک نمایشگر ال ای دی تعیین کرد.

تابلو روان ارزان

نمایشگر ها نسبت به کیفیت و برند استفاده شده قیمت گذاری می شوند و در صورت نیاز به یک نمایشگر ال ای دی ارزان قیمت می توانیم به تابلو روان های تک رنگ که بیشتر برای نمایش متن ها است اشاره کرد.

بهترین تابلو روان ارزان

برای خرید تابلو روان ارزان بهتر است دست نگه دارید.

چرا ؟

برخی از تابلو ها از کالاهای تقلبی هستند و گارانتی ندارند و بعد از خرید با مشکلات متعدد مواجه خواهند شد.

برخی از تابلو ها قطعات قدیمی تری دارند و برای جایگزینی آن قطعات در صورت خرابی با مشکل جدی مواجه خواهید بود.

برای خرید این محصول باید این موارد را باید در نظر داشته باشید :

کیفیت قطعات

موجود بودن در بازار در صورت خرابی

قابلیت تعمیر

داشتن گارانتی

هزینه مصرفی پایین

کیفیت ساخت بالا

مناسب ترین تابلو روان ها

برای اطلاع از مناسب ترین تابلو روان ها باید یکسری از مواردی که در بالا ذکر شد را مشخص نمایید.

بعد با تماس با کارشناسان فروش ای اس آی لایت می توانید مشخصات تابلویی دریافت نمایید که در بازار مناسب ترین تابلو باشد و شامل گارانتی و با کیفیت بالا که مصرف پایینی از انرژی را دارد.

قسمت اصلی تابلو را یک برد مدار چاپی یا PCB تشکیل می دهد. در یک طرف این برد ال ای دی های نشانگر ماژول قرار گرفته که وظیفه اصلی ماژول یعنی نمایش را بر عهده دارند. در طرف دیگر ماژول نیز قطعات الکترونیکی و ارتباطات قرار گرفته است.

مجموعه این قطعات بر روی یک قاب پلاستیکی به عنوان بدنه قرار می گیرد. این قاب علاوه بر حفظ ساختمان فیزیکی ماژول جهت نصب آسان ماژول و همچنین محافظت از قطعات و ال ای دی ها را بر عهده دارد. بر روی این قاب تعدادی محل پیچ جهت اتصال ماژول به قاب فلزی اصلی تابلو وجود دارد

به دلیل این که این بلوک ها قابل تعویض و جایگزینی مجدد هستند ماژول ال ای دی نامیده می شوند چرا که در علم الکترونیک به قطعاتی که قابلیت جدا شدن و پیوند خوردن مجدد را دارند به اصطلاح ماژول می گویند.

یکی از مشخصه های مهمی که باید در مورد ماژولLED تابلو روان در نظر داشت ابعاد آن استکه در ابعاد مختلفی نظیر ۳۲*۱۶ یا ۱۶*۱۶ و … ساخته می شود که از کنار هم قرارگرفتن انواع ماژول ال ای دی می توان تابلو روان و یا تلویزیون شهری در ابعاد مختلف و با توجه به کارایی که از تابلو LED انتظار می رود تولید و در اختیار مصرف کننده قرار داد.

مشخصه دیگری که در مورد ماژول ال ای دی حائزاهمیت است دات پیچ یا  Pixel Pitch ماژولLED می باشد.دات پیچ فاصله مرکز تا مرکز پیکسل های ماژول است و معمولا بر حسب میلی متر بیان می شود.به عنوان مثال  P10 نشان دهنده ی ماژولی است که فاصله بین مرکز تا مرکز دو پیکسل مجاور آن mm10  است.هر قدر دات پیچ ماژول کوچکتر باشد تعداد ال ای دی بیشتری در بلوک ماژول با ابعاد مشخص به کار رفته و  کیفیت تصویرنمایش داده شده بالاتر میرود.

رنگ مهمترین مشخصه در تابلو روان است و برای انتخاب رنگ مناسب باید کمی در زمینه روانشناسی رنگ در تبلیغات آگاهی داشته باشید زیرا پس از نصب تابلو به عنوان تابلو مغازه یا تابلو فروشگاه رنگ در میزان اثر بخشی بصری رهگذران بسیار تاثیرگذار خواهد بود .

اگر می خواهید پس از ساخت تابلو تبلیغاتی ، کیفیت بهتر داشته باشید بهتر است ازدات پیچ ماژول های ال ای دی کوچک استفاده نمایید زیرا هر اندازه در ماژول ها ، پیکسلهای بکار رفته به هم نزدیکتر باشد و در واحد سطح تعداد پیکسل های بیشتری جای داده شوند کیفیت بالاتر خواهد بود .

برای راه اندازی تابلو روان دو مفهوم Driving و Data Apply مطرح می گردد، دادن فرمان روشن و خاموش به ال ای دی Data Apply نامیده می شود و اعمال جریان تغذیه در این نوع تابلوهای تبلیغاتی Driving است ، که فرمان Driving ارتباط مستقیم با فرمان روشن و خاموش ال ای دی دارد یعنی اگر فرمان روشن صادر شود بعد از Driving ال ای دی روشن و اگر فرمان خاموش صادر شود بعد از Driving ال ای روشن نخواهد شد .

نوع Driving ماژول ها

استاتیک

در این روش برای هر کدام از ال ای دی ها به طور مستقل دستور صادر می شود و پس از آنکه فرمان برای تمام ال ای دی ها صادر شد به طور همزمان همه آنها Driving می شوند .

رفرش

در این روش دستورات به صورت سطری مبذول می گردد ابتدا به یک سطر فرمان صادر گردیده و سپس تمام ال ای دی های آن سطر Driving می شود وسپس به نوبت تمام سطرها Driving می شوند.

تفاوت ماژول های استاتیک و رفرش :

در ساخت تابلوهای تبلیغاتی به روش ماژولهای استاتیک IC های بیشتری استفاده می شود به همین علت بهترین ماژول تابلو های روان این ماژول ها هستند که نسبت به ماژول رفرش قیمت بالاتری دارند. رفرش ماژول تابلو های روان ارزان نسبت به استاتیک می باشد.

از دات پیچ های پایین نمی توان برای ماژول های استاتیک استفاده نمود زیرا موجب کاهش رزولوشن تصویر نمایشی می شود.

برق مصرفی توسط ماژول های استاتیک نسبت به رفرش زیادتر است.

در ماژول های استاتیک طول عمر ال ای دی ها کمتر است و با ریزش بیشتری مواجه می شوند زیرا فشار بار زیادی را متحمل می شوند.

درخشندگی ماژول های رفرش نسبت به استاتیک کمتر است.

درخشندگی :

درخشندگی یا Luminance نشان دهنده میزان شدت نور یک ماژول می باشد که شدت نور را در واحد سطح تعیین می کند.

ساختار پیکسلی :

در ساخت تابلو تبلیغاتی به روش تابلو روان هر پیکسل بیانگر این است که چه تعدادLED و با چه رنگ هایی تشکیل شده است. اگر از ماژول تک رنگ هنگام ساخت و نصب تابلو تبلیغاتی به روش تابلو برجسته روان استفاده کرده اید هر پیکسل حاوی یک ال ای دی می باشد و رنگ بکار رفته در این ال ای دی به نوع ماژول بکار رفته بستگی دارد که می تواند در چهار رنگ قرمز ، سبز، سفید ، آبی و یا زرد باشد. ماژول های سه رنگ متشکل از دو یا سه LED و ماژول های فول کار متشکل از سه و یا چهار LED می باشند.

چیپ ست :

چیپ ست عنصر کوچکی است که سبب تولید نور می شود و در داخل فضای مقعری شکل به نام Reflective cavity  قرار می گیرد که شکل این فضا سبب ایجاد جهت و زاویه و تقویت نور می گردد این عنصر از اندازه ای کوچکتر نسبت به ال ای دی برخوردار است . به طور کلی LED از دو پایه کاتد (منفی) و آند(مثبت) تشکیل شده است محل قرارگیری چیپ معمولا بر روی پایه کاتد است که توسط یک رشته فلزی از یک سو هم به پایه آند متصل می شود.

درواقع کیفیت چیپ بسیار حائز اهمیت است چون متساعد کننده نور محسوب می شود این قطعه کوچک در اندازه های ۶ تا ۱۰ میل موجود است که هر چقدر اندازه آن بیشتر شود نور تولید شده توسط آن نیز بیشتر خواهد شد و قیمت تابلو روان led بالاتر خواهد بود.

هاب ارتباطی

در تابلوسازی به شیوه ال ای دی نوع مسیر ارتباطی ما بین کارت برد کنترل و ماژول هاب نامیده میشود اگر برد کنترل از نوع بدون طیف باشد هاب بر روی خود برد است اما اگرکنترلر از نوع طیف دار باشد هاب بصورت جداگانه بر روی کارت کنترل بسته می شود و ارتباط بین بورد کنترل و ماژول را برقرار می کند.

جنس ماژول

جنس ماژول های بکار رفته در تابلوی تبلیغاتی ال ای دی به سه دسته قابل تقسیم بندی است که قیمت ماژول تابلو های روان با توجه به جنس آنها متفاوت می باشد .

Indoor

Semioutdoor

Outdoor

جنس ماژول Outdoor بسیار عالی و باکیفیت است و کاملا ضد آب و قابل شستشو می باشد و امکان نفوذ آب به داخل آن غیرممکن است و معمولا ضد آب و ضد ضربه هستند برای همین قابل نصب در هر مکانی است همچنین این تابلوها در گرما و سرما به راحتی کار خود را انجام می دهند و هیچ اختلالی در آن ها ایجاد نمی شود ، نوردهی این نوع ماژول در روز و شب قابل تنظیم است و نور خوبی را در روز دارد ولی باید بدانید که قیمت این نوع ماژول از دیگر ماژول ها گران تر است.

اما جنس ماژول های Indoor و Semioutdoor ضد آب نیستند و برای محیط ها بسته بهتر و مقرون به صرفه تر هستند .

ماژول دیگری که بسیار کاربردی است، ماژول شبه بیرونی است. این ماژول بسیار نور خوبی را از خود چه در روز و چه در شب نشان می دهد اما باید بدانید که در مقابل آب مقاوم نبوده و احتمال خرابی آن زیاد است. قیمت این نوع ماژول از نوع بیرونی ارزان تر است.

ماژول درونی که در فضاهای بسته نصب می شود، ارزان ترین نوع ماژول است که برای استفاده در داخل سالن ها، فروشگاه ها و مکان های دیگر مناسب می باشد.

به طور کلی مشخصه های ماژول تابلو روان به شرح ذیل میباشد :

۱- ال ای دی و چیپ آن (LED and Chip)

۲- رنگ (Color)

۳- کاربری ماژول(Module Usage)

۴- ترکیب هر پیکسل(Pixel Composition)

۵- دات پیچ یا پیکسل پیچ(Dot Pitch or Pixel Pitch)

۶- رزولیشن(Resolution)

۷- روشنایی(Brightness)

۸- نحوه راه اندازی(Driving Mode)

۹- هاب ارتباطی(Connection Hub)

۱۰- توان مصرفی(Power consumption)

تابلو روان تک رنگ:

در این نوع از تابلوها همانطور که از نامش پیداست تنها از یک رنگ جهت نمایش متن یا انیمیشن مورد نظر شما در نظر گرفته می شود. شاید تصور شود که هر چه میزان رنگ ها و شلوغی تابلو بیشتر باشد تبلیغات تاثیرگذارتر خواهد بود، اما برخی مشاغل ایجاب می کنند که از طرح های تبلیغاتی ساده تر به منظور جذب مشتری بیشتر استفاده گردد.

تابلو روان های سه رنگ و هفت رنگ:

در این نوع از تابلوهای روان از سه یا چند رنگ متفاوت که با هم در هماهنگی باشند استفاده می گردد. رنگ های استفاده شده در تابلوهای چند رنگ از قبل به برنامه کامپیوتر داده می شود و این رنگ ها به همراه طرح و سرعت برنامه ریزی شده ای شروع به حرکت می نمایند.

قیمت ماژول تابلو روان هفت رنگ

قیمت ماژول تابلو روان هفت رنگ به عوامل مختلفی از جمله نوع ماژول، اندازه ماژول، تعداد رنگ ها، روشنایی ماژول ، کیفیت ماژول، تعداد LED، نوع LED، اندازه LED، نوع نورپردازی و کیفیت ساخت بستگی دارد. به طور کلی، قیمت ماژول‌های SMD از ماژول‌های DIP و COB بیشتر است.
در حال حاضر، قیمت ماژول SMD1012 هفت رنگ در بازار ایران به طور متوسط حدود ۱۰۰۰۰ تومان است. قیمت ماژول SMD3528 هفت رنگ نیز حدود ۱۲۰۰۰ تومان است. قیمت ماژول DIP هفت رنگ حدود ۸۰۰۰ تومان و قیمت ماژول LED COB هفت رنگ حدود ۱۵۰۰۰ تومان است.
به طور کلی، قیمت ماژول تابلو روان هفت رنگ از چند هزار تومان تا چند میلیون تومان متغیر است.

معایب ماژول تابلو روان هفت رنگ:

• قیمت ممکن است بالا باشد. قیمت ماژول تابلو روان هفت رنگ به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله اندازه ماژول، نوع نمایشگر، نوع اتصال و نوع رنگ.
• نصب ماژول تابلو روان هفت رنگ ممکن است دشوار باشد. نصب ماژول تابلو روان هفت رنگ نیاز به مهارت و تجربه دارد.

مزایا ماژول تابلو روان هفت رنگ:

• کیفیت بالا : ماژول های تابلو روان هفت رنگ معمولاً از کیفیت بالایی برخوردار هستند و عمر مفید طولانی دارند.
• تنوع بالا: ماژول های تابلو روان هفت رنگ در انواع مختلفی با اندازه ها، انواع نمایشگرها، انواع اتصال ها و انواع رنگ ها موجود هستند.
در نهایت، تصمیم گیری در مورد خرید تابلو روان دست دوم یا نو و یا قیمت ماژول تابلو روان هفت رنگ به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله بودجه، نیازها و ترجیحات شما.

تابلو روان فول کالر:

تلویزیون های شهر که امروزه در جوامع مختلف به عنوان یک ابزار تبلیغاتی موثر در سطح شهرها به چشم می خورد از نوع تابلوهای روان فول کالر یا رنگی بوده که تمامی رنگ ها در آن به کار برده شده و امکان پخش انواع تصاویر و فیلم های مختلف با قابلیت پخش صدا در آن وجود دارد  که از سه رنگ قرمز و سبز و آبی RGB جهت تولید رنگ استفاده می کند .

تابلو روان چیست ؟

تابلو های روان همان طور که اعلام شد یک نمایشگر نوشته است و بیشترین مصرف را در سر در مغازه ها دارد. و قیمت تابو روان ها بسیار متغییر است. یکی از این تابلو ها که معروف به تابلو های  روان قیمت طلا می باشد تابلو های تک رنگ و قرمز هستند که دید خوبی نسبت به خیلی از ماژول ها دارد و از قیمت مناسبی برخوردا است.

ما چندین مدل تابلو روان داریم که می شود به تابلو روان رنگی یا به اصطلاح تابلو روان فول کالر و تابلو روان  تک رنگ که خود اینها به مدل های مختلفی تقسیم می شود :

دو طرفه ، گردان ، تابلو سر در مغازه ، لیست قیمت ، فروشگاهی ، گرد و… که در بازار موجود است.

قیمت نوع یک طرفه این محصول بطور متوسط پایین تر از دیگر تابلو هاست، تابلو روان آماده مناسب نیستند آنهم به این علت که شاید با ابعاد شما سازگار نباشند و یا از کیفیت قطعات اطمینان نداشته باشید. قیمت تابلو روان و ثابت با توجه به تمامی صحبت ها که انجام شد بسته به مواردی که ذکر شده دارد. برای استعلام قیمت این محصول بهتر است با تیم فروش مجموعه ای اس ای لایت تماس گرفته و مشخصات و ابعاد دقیق خود را اعلام نمایید.

مجموعه ای اس ای لایت به عنوان یکی از بزرگترین وارد کننده ماژول تابلو روان در ایران شناخته می شود و از این رو ماژول تابلو روان قیمت مناسب تری را ارائه می کند. یکی از سوالاتی که از تیم فروش ما می شود قیمت تابلو روان گردان

است که باز تکرار میکنیم تا ابعاد و محل نمایش و نوع قطعات مشخص نشود هیچ قیمت ثابتی قابل ارائه نیست.

برخی از مشتریان درخواست تابلو روان استوک را دارند که ما پیشنهاد نمی کنیم که این محصول را دست دوم خریداری کنید و اگر هم مصر هستید می توانید به این محصول در دیوار نگاهی بی اندازید تا متوجه صحبت های ما بشوید.

تابلو روان ال ای دی دست دوم معمولا از ساختار قدیمی برخوردار هستند و ابعاد غیر متعارفی دارند و بیشتر آنها قابلیت ارتقا را ندارند.

یکی از موثرترین عوامل تابلو روان قیمت ماژول آن است. بعنوان مثال شما فقط قصد دارید نوشته نمایش بدهید خوب از ماژول تک رنگ استفاده می کنید و بسیار مناسب و ارزان قیمت هستند و در قیمت نهایی تابلو شما تاثیر بسزایی دارند و نسبت به ماژول نوع کارت  کنترلر آن نیز متفاوت خواهد بود . حالا شما در نظر بگیرید که برای یک نمایش فیلم یا نوشته های ریز باید قیمت تابلو روان هفت رنگ را پرداخت نمایید تا بتوانید از امکانات را به شما بدهد، تابلو روان فول کالر قیمت به نسبت بالاتری از سینگل کالر ها دارند.

لوازم تابلو روان باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند و در غیر اینصورت هزینه بعدی بالایی را به شما متحمل خواهد کرد. قیمت تابلو روان یک متری تک رنگ خیلی ارازن تر خواهد بود و بهتر است قبل از سفارش با تیم فروش و تیم فنی مجموعه ای اس ای لایت مشورت نمایید.

تابلو روان دست دوم؛ فرصتی برای خرید ارزان و باکیفیت

این محصول یکی از پرکاربردترین انواع تابلوهای تبلیغاتی است که با استفاده از فناوری LED و نمایش تصاویر متحرک، توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کند. این تابلوها در انواع مختلفی تولید می‌شوند و قیمت آنها بسته به عوامل مختلفی مانند اندازه، کیفیت قطعات و امکانات، متفاوت است.
تابلوهای روان دست دوم معمولاً به دلیل تغییر کاربری، تغییر دکوراسیون یا بروزرسانی تجهیزات، به فروش می‌رسند.

کجا می‌توان تابلو روان دست دوم پیدا کرد؟

تابلوهای روان دست دوم را می‌توان در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی، نمایشگاه‌های فروش تابلو و فروشگاه‌های لوازم تبلیغاتی پیدا کرد. همچنین، می‌توان با مراجعه به مغازه‌های تعمیرات تابلو روان، از آنها در مورد تابلوهای دست دوم موجود استعلام گرفت.

قیمت تابلو روان دست دوم

قیمت تابلو روان دست دوم نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:
نوع ماژول، اندازه تابلو، امکانات تابلو، وضعیت و کیفیت ساخت و میزان کارکرد تابلو بستگی دارد. به طور کلی، قیمت تابلو روان دست دوم حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد قیمت تابلو روان نو است و یا به عبارتی از چند میلیون تومان تا چند ده میلیون تومان متغیر است.
برای مثال، قیمت یک تابلو روان ۱۰۰ در ۵۰ سانتی‌متری با استفاده از ماژول SMD1012 هفت رنگ نو حدود ۵۰ میلیون تومان است. قیمت این تابلو در حالت دست دوم حدود ۲۵ تا ۳۵ میلیون تومان است.

خرید تابلو روان دست دوم

 دست دوم  این محصول می تواند یک گزینه مقرون به صرفه برای خرید تابلو روان باشد. با این حال، قبل از خرید محصول دست دوم، باید نکاتی را در نظر بگیرید.

نکات مهم در مورد خرید قیمت تابلو روان دست دوم

• کیفیت تابلو روان را بررسی کنید، تابلو روان باید به درستی کار کند.
• تابلو روان باید سالم و بدون آسیب باشد پس عملکرد تابلو روان را آزمایش کنید.
• مطمئن شوید که قیمت تابلو روان دست دوم مناسب است بنابراین قیمت تابلو روان را با قیمت تابلو روان نو مقایسه کنید.
• اطلاعات کافی کسب کنید: باید اطلاعات کافی در مورد انواع تابلو روان، مزایا و معایب هر نوع تابلو روان و قیمت های تابلو روان کسب کنید.
• با چندین فروشنده مشورت کنید: با چندین فروشنده مشورت کنید تا بهترین قیمت و کیفیت را پیدا کنید.
• گارانتی را بررسی کنید: گارانتی آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در صورت بروز مشکل، می توانید آن را گارانتی کنید.

نکات بیشتر در مورد خرید تابلو روان دست دوم

در اینجا چند نکته اضافی برای کمک به شما در تصمیم گیری در مورد خرید تابلو روان دست دوم یا نو آورده شده است

• اگر بودجه محدودی دارید، تابلو روان دست دوم می تواند یک گزینه مقرون به صرفه باشد.
• اگر نیاز به تابلو روان سریع دارید، تابلو روان دست دوم می تواند یک گزینه سریع تر باشد.
• اگر به دنبال تابلو روان با کیفیت بالا هستید، تابلو روان نو می تواند یک گزینه بهتر باشد.

مزایا و معایب خرید تابلو روان دست دوم

خرید تابلو روان دست دوم مزایا و معایبی دارد. از مزایای خرید تابلو روان دست دوم می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• قیمت پایین تر
• امکان خرید تابلو روان با اندازه و امکانات دلخواه
از معایب خرید تابلو روان دست دوم می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• احتمال خرابی یا آسیب دیدگی تابلو
• عدم امکان گارانتی

نرم افزار تابلو روان

جهت کار و برنامه ریزی به در تابلو های روان نیاز دارید تا از برنامه های مخصوص آن تابلو استفاده کنید و حتما در نظر داشته باشید ماژول تابلو روان شما  کارت تابلو روان شما تعیین می کند شما از چه برنامه ای استفاده نمایی.

برای دانلود برنامه تابلو روان اینجا کلیک نمایید.

سوالات متداول:

۱- آیا شما تابلو آماده دارید؟

خیر اما نسبت به نیاز شما این تابلو ها ساخته و بعد از مونتاژ خدمت شما تقدیم میگردد؟

۲- در صورتی که بخواهیم در این حوزه فعالیت نماییم آیا شما آموزش برای ساخت و مونتاژ تابلو روان هم دارید یا خیر و اگر بله چقدر هزینه دارد؟

برای اینکه شما نیاز به آموزش داشته باشید کارشناسان ما با کمال میل آموزش انواع تابلو روان را به شما خواهند داد و هزینه بسته به اینکه شما چه تابلو هایی نیاز داشته باشید آموزش ببینید متغیر است و بهتر است برای اطلاعات دقیق تر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

۳- اگر تابلو قدیمی داشته باشیم امکان ارتقاء آن وجود دارد ؟

باید در نظر داشته باشید یکسری از قطعات به یکدیگر نمی خورند و باید تغییر پیدا کند بابت این مورد بهتر است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

۴- آیا شما برای تابلو های روان برنامه ریزی هم انجام میدهید؟

بله انجام میشود و برای استعلام قیمت با کارشناسان مربوطه در سایت ما در ارتباط باشید.

ماژول P6.6 outdoor Cailiang مشاهده سریع مقایسه افزودن به علاقه مندی

ماژول P6.6 outdoor Cailiang

امتیاز ۴.۷۵ از ۵

موجود در انبار

۰ ریال پاور تلویزیون شهری 701 Hitech 5volt 40Amper slim مشاهده سریع مقایسه افزودن به علاقه مندی

پاور ۷۰۱ Hitech 5volt 40Amper slim

امتیاز ۵.۰۰ از ۵

موجود در انبار

۰ ریال lazy مشاهده سریع مقایسه افزودن به علاقه مندی

پاور ۷۰۱ Hitech 5volt 60Amper

امتیاز ۵.۰۰ از ۵

موجود در انبار

۰ ریال پاور 701 Hitech 12volt 10Amper مشاهده سریع مقایسه افزودن به علاقه مندی

پاور ۷۰۱ Hitech 12volt 10Amper

امتیاز ۵.۰۰ از ۵

موجود در انبار

۰ ریال پاور 701 Hitech 12volt 15Amper مشاهده سریع مقایسه افزودن به علاقه مندی

پاور ۷۰۱ Hitech 12volt 15Amper

امتیاز ۵.۰۰ از ۵

موجود در انبار

۰ ریال lazy مشاهده سریع مقایسه افزودن به علاقه مندی

ماژول P10 اوتدور قرمز میعاد

امتیاز ۴.۷۵ از ۵

موجود در انبار

۰ ریال lazy مشاهده سریع مقایسه افزودن به علاقه مندی

ماژول P10 قرمز کایلیانگ

امتیاز ۵.۰۰ از ۵

موجود در انبار

۰ ریال پاور 701 Hitech 5volt 30Amper مشاهده سریع مقایسه افزودن به علاقه مندی

پاور ۷۰۱ Hitech 5volt 30Amper

امتیاز ۵.۰۰ از ۵

موجود در انبار

۰ ریال

باکس آنلاین و آفلاین نوا TB60 مشاهده سریع مقایسه افزودن به علاقه مندی

باکس آنلاین و آفلاین نوا TB60

امتیاز ۵.۰۰ از ۵

موجود در انبار

۰ ریال lazy مشاهده سریع مقایسه افزودن به علاقه مندی

باکس آنلاین و آفلاین نوا TB40

امتیاز ۰ از ۵

موجود در انبار

۰ ریال lazy مشاهده سریع مقایسه افزودن به علاقه مندی

باکس آنلاین و آفلاین نوا TB2

امتیاز ۵.۰۰ از ۵

موجود در انبار

۰ ریال lazy مشاهده سریع مقایسه افزودن به علاقه مندی

کارت کنترلر R712

امتیاز ۰ از ۵

موجود در انبار

۰ ریال lazy مشاهده سریع مقایسه افزودن به علاقه مندی

کارت رسیور کنترلر RV216B

امتیاز ۰ از ۵

موجود در انبار

۰ ریال lazy مشاهده سریع مقایسه افزودن به علاقه مندی

کارت رسیور کنترلر MRV412

امتیاز ۵.۰۰ از ۵

موجود در انبار

۰ ریال lazy مشاهده سریع مقایسه افزودن به علاقه مندی

کارت رسیور کنترلر MRV336

امتیاز ۴.۰۰ از ۵

موجود در انبار

۰ ریال lazy مشاهده سریع مقایسه افزودن به علاقه مندی

کارت رسیور کنترلر MRV328

امتیاز ۵.۰۰ از ۵

موجود در انبار

۰ ریال

آیا این مطلب مفید بود یا سوالی دارید در بخش نظرات بفرمایید تا پاسخ دهیم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۱ رای

56 دیدگاه در “تابلو روان

 1. مهدیار آملی گفت:

  سلام خسته نباشید، وزن این تابلو روان چقدر هست و آیا قابلیت حمل و نقل آسان داره؟

  1. ادمین گفت:

   سلام و عرض ادب
   بستگی به مدل تابلو روان و ماژول و پاور و سازه آن دارد ولی وزن حدودی هر متر مربع از تابلو روان ۳۰ کیلوگرم می باشد.

 2. زامیاد مهاجرانی گفت:

  نوشته ها یا عبارات های موجود در تابلو روان چقدر تاثییر بر تاثییر گذاری بر مخاطبان دارد؟

  1. ادمین گفت:

   سلام و عرض ادب
   یکی از مهمترین مسئله ها برای تابلوهای روان نوشته ها و تصاویر و ویدئو هایی هست که روی آنها به نمایش در میاد و در واقع باید طوری باشه که مخاطب رو جذب خودش کنه.

 3. علیرضا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من یه تابلوروان قدیمی دارم که با کیبورد اطلاعات رو وارد میکنم فقط سرعت نمایش پیامم تند حرکت میکنه
  امکانش هست سرعتشو بیارم پایین پیامم یواش حرکت کنه.چجوری درستش کنم؟؟ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. ادمین گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای تغییر برنامه تابلو نیاز به دونستن مدل مین برد تابلو هست
   اگه مدل مین برد تابلوتون رو میدونین در بخش دانلودها نرم افزار مخصوص برد خود را دانلود کنید
   برای راهنمایی بیشتر با بخش فنی شرکت ASI تماس بگیرین

 4. ادمین گفت:

  سلام و عرض ادب
  قیمت تابلو روان بستگی به پارامترهای مختلفی داره که در مقاله بالا آنها اشاره شده است
  برای مشاوه بیشتر با کارشناسان فروش ما در تماس باشین
  ممنونم

 5. حسین میرزایی گفت:

  هر متر مربع تابلو روان چقدر تموم میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *