مقالات

تعمیر تلویزیون شهری

تعمیر تلویزیون شهری

ممکن است به دلایل مختلفی، یک تلویزیون شهری یا نمایشگر تبلیغاتی، خراب شود و نیاز به تعمیر پیدا کند، پس ما قبل از تعمیر تلویزیون شهری باید یک آشنایی کلی راجع‌به این قضیه داشته باشیم تا اولا تشخیص بدهیم که عیب و ایراد سیستم از چیست، ثانیا متوجه بشویم که مشکل قابل حل است یا نیست و اگر رفع شدنی و قابل تعمیر است، آیا تعمیر این LED مقرون به صرفه می باشد یا خیر؟ا

تلویزیون LED و LCD قابل تعمیر است؟

بله، صفحه تلویزیون شهری LED قابل تعمیر است، اما هزینه و امکان سنجی تعمیر بستگی به نوع و میزان آسیب خاصی دارد که صفحه نمایش متحمل شده است. در برخی موارد، هزینه تعمیر صفحه نمایش آسیب دیده ممکن است بیشتر از هزینه خرید تلویزیون جدید باشد. اما بعضی اوقات هم می توانید آن را در خانه خود به سادگی تعمیر کنید البته اگر اهل فن باشید.

اما در ویدئو وال ها یا LCD ها این قضیه متفاوت است. خیلی از مردم تفاوت زیادی را بین LED و LCD نمی توانند تشخیص دهند، یکی از تفاوت های شاخص و بارز آنها در همین قابلیت تعمیر است.

سوالی که اکثرا می پرسند این است که چگونه می توانم ویدئو وال یا LCD خود را تعمیر کنم؟ پاسخ ما به عنوان کار کشته ی این حوزه، این است که شما نمی توانید LCD را تعمیر کنید! هنگامی که LCD آسیب دید باید دور انداخته شده و ال سی دی جدید جایگزین شود. تعویض ال سی دی بسیار فنی و هزینه بر است و هیچ صرفه ی اقتصادی عاقلانه ای برای تعمیر آن وجود ندارد.

پس اگر مانیتور ویدئو وال ضربه خورد، قابل ترمیم نیست و ترمیم آن، عملا ارزش ندارد. فقط یکسری از بردها را می توان تعمیر کرد که این کار نیز هزینه ی بالایی دارد و در نهایت تعویض می شود و قابل تعمیر نیست.

علت خرابی تلویزیون شهری چیست؟

مهمترین علت خرابی تلویزیون شهری، عدم استفاده صحیح از آن در یک مکان غیر مرتبط می باشد. به‌طور مثال، در فضای بیرونی از تلویزیون شهری ایندور با قطعاتی که ایندور هستند و مناسب فضای داخلی می باشند، استفاده شده است، این استفاده ی نادرست، گزینه ای جز خراب شدن ندارد!

قطعات ایندور، طاقت گرما، سرما، رطوبت و کلا عوامل محیطی بیرون را ندارند، چون برای این کار بهینه و ساخته نشده اند. علت دیگر خرابی LED ها، نوسان برق می باشد. اعمال ولتاژ یا جریانی بیش از حد، می تواند منجر به فشار بر قطعات شود و باعث گرم شدن زیاد و خرابی شود

این دو علتی که بیان شد، اصلی ترین دلایل خرابی تلویزیون شهری است، LED ها به راحتی خراب نمی شوند و مدت زیادی کار می کنند، از این رو بازگشت سرمایه خوبی را برای خریدار به ارمغان می آورند.

آموزش تعمیر تلویزیون شهری

آموزش تعمیر تلویزیون شهری

یکی از محاسن بزرگ تلویزیون شهری این است که قطعات آن را می توانید تک تک جدا کنید. مثلا اگر یک ماژول آن سوخت، می توانید به راحتی آن ماژول را جدا و عوض کنید یا اگر یک کارت می سوزد، به راحتی جدا و عوض می شود. پروسسور یا پاور خراب می شود، شما همان قطعه را عوض می کنید.

به طور کلی هر قطعه ای که در تلویزیون شهری خراب می شود فقط همان قطعه تعویض یا تعمیر می شود و به راحتی قابل جدا کردن است. زمانی که یک قطعه خراب شد، فقط این قطعه از کار می افتد و کل صفحه نمایش، به درستی کار می کند. اما اگر در ویدئو وال یک قسمتی ضربه خورد، کل صفحه نمایش از دست می رود.

ابتدا در مواقع خرابی، اتصال کابل سیگنال را بررسی کنید و دوباره وصل کنید، همچنین منبع تغذیه اولین ماژول ردیف را بررسی کنید. ببینید که آیا کابل تخت به طور معمول کار می کند. اگر مشکلی وجود داشت، کابل را دوباره وصل کنید. همچنین یک ماژول نمایشگر LED را تغییر دهید تا ببینید آیا پدیده رنگ از دست رفته ناپدید می شود یا باقی می ماند.

پیش بینی خرابی در زمان خرید تلویزیون شهری

همیشه پیشگیری بهتر از درمان بوده و است! ابتدا باید در انتخاب شرکتی که خرید می کنید دقت کنید، که اولا پشتیبانی طولانی مدتی داشته باشد و ثانیا، دارای تیم فنی قوی در این حوزه باشد که بتواند مشکلات را به راحتی هندل کند.

به‌طور مثال وقتی یک مشتری، مجموعه ی ای اس آی لایت را برای خرید تلویزیون شهری انتخاب می کند، کارشناسان این مجموعه، وقتی یک LED را می فروشند، از مشتری می پرسند که نصاب دارید یا نه؟ اگر گفتند نه، کابینت ها در مرکز سرهم می شوند و همه ی کارها سمت فروشنده انجام می شود.

مشتری نیز باید یک سازه آماده کند، وقتی سازه ی نصب آماده شد، گروه فنی شرکت، برای نصب به محل اعزام می شوند و کار نهایی انجام می شود. اما اگر فرد بگوید که سازه ندارد، تیم فنی به محل مراجعه می نمایند، محیط را می بینند و عملیات لازم برای نصب سازه را پیگیری می کنند.

تا موقعی که سازه ساحته شود، در تهران و در دفتر شورآباد، در یک سوله ی بزرگ مخصوص این کار، قطعات LED سرهم و آماده می شود. در نهایت ارسال بار با اتمام سازه در محل، انجام می شود. سپس گروه فنی برای نصب به آنجا می روند.

در بعضی مواقع، مشتری نصاب دارد، قطعات را تحویل گرفته و کالا ارسال می شود، مسئول نصب در محل، خود مشتری می باشد، اما خدمات پس از فروش در هر دو حالت شامل قطعات فروخته شده می شود.

حال زمانی که LCD یا LED ما خراب شد، چگونه تعمیر کنیم؟ کجا برویم و پیگیری کنیم؟

تعمیر تلویزیون شهری

مشتریان تلویزیون شهری asi، اگر قطعه ای خراب شد، قطعه را باز می کنند و به تهران می فرستند. بچه های فنی آن قطعه را در اسرع وقت تعمیر و ارسال می کنند.

معمولا در این مواقع، asi یکسری قطعات اضافی و یدکی، مانند ۲ الی ۳ ماژول، ۱ الی دو عدد کارت، ۱ الی ۲ عدد پاور و… به دست مشتری می رساند تا خدای نکرده led خراب شد بتواند در لحظه و سریع تعمیر کند. و تا زمانی که قطعه تعمیر می شود و بر می گردد، کل ظاهر تلویزیون بهم نریزید و مشکل پیدا نکند.

تعمیر تلویزیون شهری در کرج

خدمات کامل تعمیر و پشتیبانی مشتریان asi، تضمین شده است اما سایر افراد نیز می توانند برای تعمیر تلویزیون شهری در کرج و سایر شهرها، با ای اس آی لایت تماس بگیرند و قطعات لازم را تهیه و تمام راهنمایی های لازم را نیز دریافت نمایند.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *