مقالات

نصب ویدئو وال در چه کارهایی مناسب است؟

نصب ویدئو وال

نصب ویدئو وال در چه کارهایی مناسب است؟آیا با موارد استفاده و مزیت‌ های ویدئو وال آشنا هستید؟ ویدئو وال یک ابزار تبلیغاتی است که از کنار هم قرارگیری چند مانیتور کوچک به وجود آمده است و این مانیتورها در کنار یک دیگر تصاویری را با ابعاد بزرگ به وجود می‌ آورند. در ساختار ویدئو وال‌ ها پنل‌ های ال ای دی یا ال سی دی وجود دارند که نوع ال ای دی کیفیت بالاتری دارد.

ویدئو وال امروزه مانند تلویزیون شهری و بیلبورد تبلیغاتی به صورت گسترده در مکان‌ های مختلف مورد استفاده قرار می‌ گیرد، چون یکی از موثرترین روش‌ ها جهت تبلیغات می‌ باشد. در این مقاله کارهایی که با ویدئو وال انجام می‌ شود و مکان‌ های مناسب برای استفاده آن را بررسی می‌ کنیم.

نصب ویدئو وال در چه کارهایی مناسب است؟

اگر در خصوص ویدئو وال با چنین سوالی روبرو شدید که برای چه کارهایی و چه مکان‌ هایی مناسب می‌ باشد، موارد زیر از جمله پرکاربردترین و رایج‌ ترین کارها برای نصب ویدئو وال هستند:

نصب ویدئو وال

نصب ویدئو وال

  1. استفاده در مانیتورینگ

اتاق‌ های نظارت و کنترل به عنوان اولین محیط و مکان نصب ویدئو وال محسوب می‌ شوند. به طوری که با وجود دوربین‌ های مختلف نظارتی هم چنان وجود تعدادی صفحه نمایشگر در این اتاق‌ ها الزامی است. این موضوع در حالی است که نمایشگرهای ویدئو وال فضای کمی اشغال می‌ کنند، اما تصاویر آنلاین را در ابعاد بزرگتر و به صورت همزمان نمایش می‌ دهند.

یعنی تصاویری که از دوربین‌ ها دریافت می‌ شود احتمال پخش شدن به صورت مجزا یا یکجا از طریق ویدئو وال را دارد و به راحتی می‌ توان آن را از راه دور با دستگاه‌ های مختلف کنترل کرد، به همین دلیل است که در مکان‌ هایی مانند سازمان‌ های امنیتی و نظامی کاربرد دارد.

  1. نصب ویدئو وال در فروشگاه‌ ها

امروزه ویدئو وال ها مانند تلویزیون شهری نقش پررنگی در برندینگ، تبلیغات، بازاریابی و حتی اطلاع رسانی دارند، به طوری که در مکان‌ هایی مانند خیابان‌ های شلوغ، فروشگاه‌ ها و… نمونه‌ هایی از این نوع وسیله‌ های تبلیغاتی را می‌ بینیم که به صورت ۲۴ ساعته پشتیبانی شده و تصاویر و محتواهای مختلفی از آنها ارائه می‌ شود. تحت تاثیر این وسیله تبلیغاتی مدرن معرفی برندها و میزان فروش به وضوح افزایش پیدا می‌ کند، به طوری که عدم وجود آن برای معرفی فروشگاه‌ ها و برندهای بزرگ نوعی ضعف محسوب می‌ شود. معرفی یک برند می‌ تواند ارتباط مستمر با مشتری برقرار کرده و این افراد را ترغیب به خرید کند.

  1. نصب ویدئو وال در آژانس‌ های مسافرتی

از مکان‌ های رایجی که ویدئو وال کاربرد دارد آژانس‌ های مسافرتی و فرودگاه‌ ها می‌ باشد که در این مکان‌ ها می‌ توان تبلیغات مختلف مانند معرفی برند، اطلاع رسانی، بازاریابی و غیره را انجام داد. یکی از مهم ترین کارها در چنین مکان‌ هایی معرفی آژانس‌ های مسافرتی مختلف، آشنایی با پکیج‌ های این نوع آژانس‌ ها، تاخیر در زمان پرواز، اطلاع رسانی، وضعیت آب و هوایی، موارد امنیتی، سیاست‌ های فرودگاهی و برخی اطلاعات و اخبار الزامی می‌ باشد. به طوری که حتی با نمایش دادن فیلم‌ ها و عکس‌ های مختلف از مکان‌ های گردشگری متفاوت نیز می‌ توان به نحو احسن بهره برد.

نصب ویدئو وال

نصب ویدئو وال در رستوران ها

  1. استفاده در رستوران‌ ها

نصب ویدئو وال در مکان‌ هایی مانند رستوران‌ ها یک کاربرد خاص دارد و آن هم نمایش دادن برگه منوی همان رستوران می‌ باشد. استفاده از این شیوه موجب شده است تا مشتریان رغبت بیشتری جهت تست کردن دسرها و غذاهای مختلف داشته باشند، چون غذاهای موجود در منو با اطلاعات بیش تر و دقیق‌ تری به مشتریان نمایش داده می‌ شود، یعنی دیدن غذاها با رنگ‌ های مختلف این تمایل را در مشتری ایجاد می‌ کند تا نسبت به خرید آن اقدام کنند. البته جهت پخش کردن محتواهای سرگرم کننده و دیگر موارد نیز می‌ توان از ویدئو وال در یک رستوران استفاده کرد.

  1. استفاده در بانک‌ ها

ارائه دادن پاسخ بسیاری از سوالات پرتکرار ارباب رجو یکی از خدمات مهم در بانک‌ ها می‌ باشد که این امر با وجود یک ویدئو وال با کیفیت بالا امکان پذیر است و می‌ تواند به طور چشم گیری ارائه دادن خدمات را تسهیل کند. هم چنین بانک‌ ها با استفاده از این وسیله تبلیغاتی می‌ توانند بسیاری از پیام‌ های مهم را به عموم مشتریان خود انتقال دهند و در این زمینه آگاهی مردم را بالاتر ببرند. از طرفی یک تبلیغ و معرفی خوب با استفاده از نمایشگر با کیفیت می‌ تواند تعداد مخاطبان بانک‌ ها را افزایش دهد.

نصب ویدئو وال در بیمارستان ها

نصب ویدئو وال در بیمارستان ها

  1. استفاده در بیمارستان‌ ها

ارائه دادن اطلاعات جهت بهبود یافتن خدمات مختلف، تشخیص، درمان و غیره را می‌ توان یک جزء جدایی ناپذیر در بیمارستان‌ ها دانست، به همین دلیل بهره‌ گیری از یک وسیله تبلیغاتی موثر مانند تلویزیون شهری، بیلبورد تبلیغاتی یا ویدئو وال کمک بسیار موثری به روند خدمات رسانی خواهد داشت.

این استفاده ممکن است به صورت اطلاع رسانی و اعلام شیفت پرستاران، پزشکان و دیگر پرسنل و یا حتی بهبود بخشیدن به سیستم نوبت دهی باشد که موجب افزایش یافتن نظم در محیط بیمارستان خواهد شد. چون اگر اطلاعات به موقع و به صورت منظم به بیماران انتقال داده نشود، موجب بی‌ نظمی خواهد شد و این مشکل با وجود یک ویدئو وال قابل حل می‌ باشد که در مقایسه با نصب اطلاعیه یا چاپ بروشور هزینه کمتر اما تاثیر بیش تری دارد.

علاوه بر آن در دیگر بخش‌ ها نیز بالا بودن کیفیت نمایشگر می تواند به پزشکان کمک کند تا تصاویر به دست آمده از عکسبرداری‌ ها و چکاپ‌ ها را با وضوح بهتری دیده و به آسانی مشکل به وجود آمده را تشخیص دهند.

  1. استفاده در سالن کنفرانس

گزینه دیگری که جزو استفاده‌ های رایج ویدئو وال ها می‌ باشد، سالن‌ های کنفرانس هستند که محلی برای معرفی محصولات، خدمات و هم چنین جلب توجه سرمایه‌ گذاران در یک پروژه خاص می‌ باشد. در مکانی مانند سالن کنفرانس معمولاً معرفی در محدوده زمانی خاصی انجام می‌ شود، به همین دلیل ضروری است که محتوا یا تصاویر تولید شده با بهترین و بالاترین کیفیت و بهترین شیوه ممکن معرفی شود که این امر با وجود یک ویدئو وال امکان پذیر است و می‌ تواند تبلیغات شما را به صورت حرفه‌ای‌ تر و با بیان جزئیات دقیق‌ تر به نمایش بگذارد.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله کارهای مختلفی که با نصب ویدئو وال انجام می‌ شود را معرفی کردیم و به توضیح آنها پرداختیم که البته تنها بخشی از کارهای انجام شده به وسیله یک ویدئو وال می‌ باشد و این ابزار تبلیغاتی در مکان‌ های دیگری نیز قابلیت استفاده دارد. در مجموعه ای اس آی لایت بیش تر با موارد و مکان‌ های نصب ویدئو وال آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *