مقالات

تلویزیون شهری در بابل

تلویزیون شهری در بابل

تلویزیون شهری چیست؟ در خصوص انواع تلویزیون شهری در بابل و نحوه استفاده از آنها چه می‌ دانید؟ آیا می‌ دانید تلویزیون شهری چه کاربرد، ویژگی و مزیت‌ هایی دارد؟ تبلیغات در خصوص کسب و کارها و محصولات مختلف و هم چنین اطلاع رسانی و اعلام اخبار در بین عموم مردم سابقه طولانی دارد که این کار به شیوه‌ های مختلفی از جمله چاپ بروشور، دیوارنویسی، بنر و غیره انجام می‌ شد.

اما رفته رفته این شیوه‌ های سنتی جای خودشان را به ابزارهای تبلیغاتی مدرن و پیشرفته مانند ویدئو وال، بیلبورد تبلیغاتی، تابلو روان و غیره دادند که سرآمد تمامی آنها نیز انواع تلویزیون‌ های شهری می‌ باشد. به طوری که در شهرهای مختلف راه‌ اندازی و نصب آن رواج پیدا کرده است. به دلیل اهمیت موضوع در این مقاله نصب و راه‌اندازی تلویزیون شهری در بابل را بررسی می‌ کنیم.

نصب و راه‌ اندازی کردن تلویزیون شهری در بابل

اگر جهت نصب و راه اندازی کردن انواع تلویزیون شهری در بابل را انتخاب کرده‌اید، پیش از آنکه خرید تلویزیون شهری را انجام دهید، بهتر است به چند نکته مهم ذکر شده در زیر توجه داشته باشید، چون این کار حتماً باید مطابق با اصول و مقررات خود انجام شود تا بتوانید به اهداف خود دست پیدا کنید:

تلویزیون شهری در بابل

تلویزیون شهری در بابل

  1. انتخاب نوع مناسب تلویزیون

وسیله تبلیغاتی که آن را با نام تلویزیون شهری می‌ شناسیم در دو نوع تلویزیون شهری ایندور و اوتدور تولید می‌ شود که نوع اول برای فضاهای سرپوشیده و نوع دوم برای فضاهای باز قابلیت استفاده دارد و هر کدام با ویژگی‌ ها و مشخصات خاصی تولید و عرضه می‌ شوند، مثلاً در یک فضای باز مقاومت تلویزیون در برابر نفوذ آب و رطوبت، نور خورشید، باد و طوفان اهمیت زیادی دارد که این موضوع در تلویزیون شهری اوت دور به خوبی رعایت شده است.

یعنی ساخت آنها به گونه‌ای می‌باشد که استحکام بالایی دارند، اما می‌توانید به صورت طولانی مدت از آنها استفاده کنید، بدون آنکه دچار هیچ‌ گونه نقص یا آسیبی شوند، اما تلویزیون‌ های شهری ایندور کاملاً متفاوت با نوع اوتدور هستند، یعنی بدنه آنها استحکام خوبی نسبت به تغییرات جوی ندارد، چون در محیط‌های بسته آنها در معرض هیچ گونه آسیب محیطی قرار ندارند و معمولاً در یک جای ثابت فیکس می‌ شوند، بنابراین بهتر است پیش از آنکه خرید یا اجاره تلویزیون شهری را انجام دهید، مکان مورد نظرتان را انتخاب کرده و مطابق با آن تلویزیون مناسب را تهیه کنید. چون در غیر این صورت و در صورت انتخاب اشتباه ممکن است شما متحمل پرداخت هزینه‌ های سنگینی شوید.

تلویزیون شهری در بابل

تلویزیون شهری در بابل

  1. ایجاد زیرساخت‌ های لازم برای نصب تلویزیون شهری در بابل

تلویزیون شما از هر نوعی که باشد در نهایت جهت نصب و راه‌ اندازی آن به یک زیرساخت مستحکم و خوب نیازمند هستید. نوع تلویزیون‌ های ایندور معمولاً در یک مکان ثابت مانند روی میز یا روی دیوار قرار می‌ گیرند، یعنی در جای خود ثابت هستند و در بیشتر مواقع به هیچ وجه مکان نصب آن ها تغییر پیدا نمی‌ کند، اما باید دقت داشته باشید که دیوار یا میز از استحکام کافی برخوردار باشد، اما تلویزیون شهری اوتدور جهت نصب در مکان‌ هایی مانند بوستان‌ ها و پارک‌ ها، میادین، چهارراه‌ها، سردرب برج‌ ها و غیره در ابتدا به یک زیرساخت خوب نیازمند هستند که این زیرساخت علاوه بر استحکام باید از زیبایی ظاهری نیز برخوردار باشد.

ساخت سازه‌ ها جهت نصب تلویزیون حتماً باید به صورت کاملاً مهندسی و حرفه‌ای انجام شود تا خیال شما از بابت دوام و استحکام آن آسوده باشد. پیشنهاد می‌ کنیم به هیچ وجه کیفیت و استحکام این سازه‌ ها را دست کم نگیرید، چون چهارچوب و مکان نصب تلویزیون همواره در معرض اسیب‌ های محیطی مانند طوفان، بادهای شدید، برف و باران قرار دارد، بنابراین هر گونه سهل انگاری در نحوه طراحی و اجرای آن می‌ تواند هزینه‌ ها و خسارت‌ های هنگفتی را به شما تحمیل کند.

  1. تامین برق مناسب

برای نصب و راه‌اندازی تلویزیون شهری در بابل یک موضوع بسیار مهم نیز وجود دارد و آن هم تامین برق مناسب برای آن می‌ باشد، چون اگر برق مصرفی آن به صورت مکرر دچار قطع و وصل شود، این نوسانات کارایی تلویزیون را کاهش داده و در طولانی مدت موجب خرابی آن می‌ شود، بنابراین لازم است در صورت نصب و راه‌اندازی تلویزیون شهری اگر مکان مورد نظر شما با چنین مشکلاتی مواجه است حتماً روند برق‌ رسانی به تلویزیون شهری را اصلاح کنید، چون در غیر این صورت با قطع و وصل شدن مکرر برق، اهداف شما نیز با موفقیت به انجام نمی‌ رسد.

تلویزیون شهری در بابل

تلویزیون شهری در بابل

  1. انتخاب ابعاد مناسب

تلویزیون شهری در بابل در ابعاد مختلف تولید می‌ شوند و شما می‌ توانید متناسب با نوع کار خود اندازه آن را مشخص کنید، چون قیمت این ابزار تبلیغاتی با ابعاد و اندازه آن کاهش یا افزایش پیدا می‌ کند، بنابراین اگر برای نصب و راه‌ اندازی تلویزیون شهری شهرهای کوچک مانند بابل را انتخاب کرده‌اید، نیازی به پرداخت هزینه‌ های هنگفت جهت خرید یک تلویزیون غول پیکر نیست و تنها با یک تلویزیون کوچک نیز می‌ توانید کارهای مورد نظرتان را انجام دهید. به بیانی شما باید بتوانید هزینه‌ های خود را نیز در خصوص استفاده از تلویزیون شهری مدیریت کنید.

البته واضح است که یک تلویزیون شهری با ابعاد بزرگ قطعاً کارایی بهتری خواهد داشت و بیشتر مورد توجه مخاطب قرار می‌ گیرد و شما بهتر می‌ توانید نتایج مطلوبی را از نصب آن به دست بیاورید. اما موضوع مهم این است که یکی از اهداف استفاده از تلویزیون شهری صرفه‌ جویی در هزینه‌ ها می‌ باشد. به همین دلیل است که انتخاب ابعاد و اندازه مناسب اهمیت پیدا می‌ کند.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله نصب و راه‌ اندازی تلویزیون شهری در بابل را بررسی کردیم. اگر شما هم جهت استفاده از تلویزیون شهری در بابل را انتخاب کرده‌ اید، حتماً به چند نکته مهمی که در خصوص نصب تلویزیون در این شهر اشاره کردیم توجه داشته باشید که از مهم‌ ترین نکات در این خصوص هستند. در سایت ای اس آی لایت بیش تر با نحوه راه‌ اندازی کردن ویدیو وال، بیلبورد تبلیغاتی و تلویزیون شهری، مزیت‌ های استفاده از تلویزیون شهری، قیمت تلویزیون شهری و موارد استفاده آن آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *