مقالات

کاربردهای خلاقانه ویدئو وال در فضاهای آموزشی

ویدئو وال در فضای آموزشی

چگونه می‌ توان از ویدئو وال در فضاهای آموزشی به صورت خلاقانه ای استفاده کرد؟ آیا ویدیو وال گزینه مناسبی برای استفاده در فضاهای آموزشی می‌ باشد؟ ویدیو وال مانند تلویزیون شهری نه تنها یک ابزار تبلیغاتی، بلکه وسیله بسیار مناسب و ایده‌ آل جهت فرهنگ سازی، اطلاع رسانی، ایجاد سرگرمی، حتی پخش تصاویر آموزشی در مکان‌ هایی مانند مدارس و دانشگاه‌ ها می‌ باشد که از آن می‌ توان به شیوه‌ های مختلفی جهت برخورداری بیش تر دانشجویان و دانش‌آموزان بهره گرفت که البته کمی استعداد و خلاقیت در این کار می‌ تواند با موفقیت استفاده از آن همراه باشد. در این مقاله کاربردهای خلاقانه ویدئو وال در فضاهای آموزشی را بررسی می‌ کنیم.

کاربردهای خلاقانه ویدئو وال در فضاهای آموزشی

گفتیم که یکی از رایج‌ ترین موارد استفاده از ویدئو وال در فضاهای آموزشی مانند دانشگاه‌ ها، مدارس و حتی مهد کودک‌ ها می‌ باشند که البته می‌ توان به شیوه‌ هایی خلاقانه از این ابزار تبلیغاتی موثر استفاده کرد. برخی از این کاربردهای خلاقانه در فضاهای آموزشی موارد زیر هستند:

ویدئو وال در فضاهای آموزشی

ویدئو وال در فضاهای آموزشی

  1. تولید کلیپ‌ های آموزشی

شاید شما هم در برخی مواقع با این مشکل مواجه شده باشید که فرزندتان جهت یادگیری برخی از دروس مانند ریاضی همواره با مشکل مواجه هستند و در واقع می‌ توان گفت که در این زمینه از استعداد کمی برخوردار می باشند و این موضوع یکی از دغدغه‌ ها و نگرانی‌ های شما می‌ باشد. به نظر شما در چنین مواقعی وجود یک ویدئو وال یا تلویزیون شهری چه کمکی می‌ تواند داشته باشد؟

درست متوجه شدید، ما می‌ توانیم کلیپ‌ های آموزشی مختلف را به صورت کاملاً جذاب و شاد تهیه کرده و با پخش آن ها از تلویزیون شهری یا ویدئو وال در کودک خود این انگیزه را ایجاد کنیم تا با تمایل و میل بیش تری به یادگیری مطلب مورد نظر بپردازد، چون همواره قدرت بصری برتری‌ های زیادی نسبت به قدرت سمعی دارد و اگر بتوانیم روش‌ های جدید آموزشی را در قالب کلیپ به نمایش در بیاوریم کودک ما ارتباط موثرتری با آن برقرار کرده و روند یادگیری او افزایش پیدا می‌ کند.

  1. آموزش رفتارهای اجتماعی

کودکان در محیط‌ های آموزشی ساعاتی را به استراحت و زنگ تفریح می‌ پردازند که این روند حتی در دوره تحصیلات بالاتر مانند دانشگاه نیز وجود دارد و بخشی از زمان دانشجویان و دانش آموزان در مکان‌ های آموزشی را ساعت استراحت تشکیل می‌ دهد. حال اگر بتوانیم در قسمت‌ های مختلف یک محیط آموزشی ویدئو وال را نصب کرده و کلیپ‌ ها و تصاویر آموزنده را از آن ها پخش کنیم، علاوه بر آن که این افراد یک وسیله سرگرمی خوب پیدا کرده‌ اند، در کنار آن آموزش‌ های لازم را نیز می‌ بینند.

در قالب چنین برنامه‌ ای می‌ توان طرح‌ های مختلفی مانند مبارزه با دخانیات و اعتیاد را به اجرا درآورد، بدون آن که زمانی از دانشجویان یا دانش آموزان اتلاف شده و یا هزینه‌ های هنگفتی بابت چنین تبلیغاتی صرف شده باشد. یعنی در چنین محیطی شما تنها هزینه نصب و راه‌ اندازی تلویزیون شهری یا ویدئو وال را پرداخت می‌ کنید و پس از آن می‌ توانید به دفعات مکرر از این ابزار استفاده کرده و اهداف خودتان را به دانش‌ آموزان و دانشجویان معرفی کنید.

ویدئو وال در فضاهای آموزشی

ویدئو وال در فضاهای آموزشی

  1. پخش همزمان محتواهای متفاوت

یک ویدیو وال از چندین صفحه مکعبی تشکیل شده است که در کنار یک دیگر ساختار واحد آن را به وجود می آوردند، به طوری که حتی مرز بین این مکعب‌ ها به خوبی مشخص است. وجود چنین ویژگی در ویدئو وال موجب شده است که چندین محتوای کاملاً مختلف به وسیله خروجی‌ های متعدد در نمایشگرهای ویدئو وال نشان داده شود. به این ترتیب در یک محیط آموزشی می توان اطلاعات مختلف را به صورت همزمان به دانش‌ آموزان نشان داد و این و آن ها نیز می‌ توانند با توجه به سلیقه و استعداد خود کلیه نمایشگرها یا برخی از آن ها را دنبال کنند.

این موضوع موجب خواهد شد که شما هم چنان که محتواهای متعدد و مختلف خود را به آن ها نشان می‌ دهید، از طرفی در زمان نیز صرفه‌ جویی کرده باشید. یعنی در یک محدوده زمانی مشخص و معین چندین محتوای کاملاً متفاوت را به نمایش درآورید. این ویژگی به ویژه در در خصوص استفاده از ویدئو وال در ساعات استراحت و زنگ تفریح دانش آموزان اهمیت پیدا می‌ کند. از طرفی این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید با استفاده از یک تلفن همراه و به سادگی محتواهای مورد نظر را مکرر تغییر دهید.

ویدئو وال در فضاهای آموزشی

ویدئو وال در فضاهای آموزشی

  1. ایجاد تعامل بیش تر با دانش آموزان

گاهی برخی از دانش آموزان در محیط‌ های آموزشی ارتباط خوب و مفیدی با مربیان و معلمان خود قرار نمی‌ کنند و این موضوع در روند آموزش و یادگیری آن ها تاثیرگذار است، به طوری که گاهی موجب افت فعالیت‌ های کلاسی و سطح تحصیلی آن ها می‌ شود. حال در چنین شرایطی اگر بتوان از یک ویدئو وال با محتواهای آموزشی مفید و موثر استفاده کرد، دانش آموز رغبت بیش تری جهت ماندن در کلاس از خود نشان داده و بهتر می‌ تواند با معلم خود وارد تعامل شود که البته در این خصوص حتماً باید به کیفیت محتواهای تولید شده و متناسب بودن آن با فضای آموزشی توجه داشته باشید.

حتی می‌ توان دروس مختلف را به صورت کلیپ‌ های سرگرمی به نمایش درآورد که در این حالت توجه دانش آموز بیش تر جلب شده و هم چنان که کلیپ سرگرمی را دنبال می‌ کند، آموزش‌ های لازم را نیز خواهد دید.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله کاربرد خلاقانه ویدئو وال در فضاهای آموزشی را بررسی کردیم. در واقع در فضاهای آموزشی مانند دانشگاه و مدارس می‌ توان به شیوه‌ های مختلفی از این وسیله کاربردی جهت آموزش و اطلاع رسانی بهتر به دانشجویان و دانش‌آموزان استفاده کرد. در مجموعه ای اس آی لایت بیش تر با نحوه استفاده از تلویزیون شهری یا ویدئو وال در فضاهای آموزشی، نحوه خرید این ابزارهای تبلیغاتی مانند خرید تلویزیون شهری، اجاره تلویزیون شهری، آشنایی با قیمت آن ها از جمله قیمت تلویزیون شهری و نحوه نصب و راه‌ اندازی آن ها آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *