مقالات

بررسی آینده تلویزیون شهری

آینده تلویزیون شهری

به نظر شما در آینده تلویزیون شهری چه پیشرفت‌ هایی خواهد داشت؟ آیا می‌ توان تلویزیون شهری را جایگزین دیگر ابزارهای تبلیغاتی موثر کرد؟ تلویزیون تبلیغاتی شهری از جمله بهترین و موفق‌ ترین ابزارهای تبلیغاتی مدرن محسوب می‌ شود که در کنار ویدئو وال و بیلبورد تبلیغاتی در مکان‌ های عمومی جهت اطلاع رسانی، پخش کردن اخبار مهم، فرهنگ سازی و ایجاد بستر مناسب برای روابط اجتماعی، سرگرمی و غیره مورد استفاده قرار می‌ گیرد، به طوری که توانسته است یک جایگاه ویژه در بین کلیه راه‌ های تبلیغاتی برای خودش باز کند.

اما موضوع این است که آیا این وسیله می‌ تواند در آینده جایگزینی برای روش‌ های تبلیغاتی سنتی محسوب شود؟ آینده تلویزیون شهری به کجا می‌ رسد؟ در این مقاله به بررسی آینده تلویزیون شهری می‌ پردازیم.

بررسی آینده تلویزیون شهری

گفتیم که تلویزیون شهری می‌ تواند در روند تبلیغات، برندینگ، فرهنگ‌ سازی و غیره موثر واقع شود، اما یک سوال به وجود می‌ آید و آن هم این است که آینده تلویزیون شهری به کجا خط می‌ شود؟ یک تلویزیون شهری در زمینه‌ های مختلف می‌ تواند تغییر و تحول ایجاد کند:

آینده تلویزیون شهری

آینده تلویزیون شهری

  1. جایگزین ابزارهای تبلیغاتی سنتی

یک تلویزیون شهری می تواند جایگزین خوب برای دیگر ابزارهای تبلیغاتی سنتی باشد، به طوری که استفاده از آن ها را به حداقل ممکن و یا به صفر برساند. مثلاً در سطح شهر معمولاً با بنرها و بروشورهای تبلیغاتی مختلفی مواجه می‌ شویم که پس از مدتی جمع آوری شده و بنرهای دیگر جایگزین آن ها می‌ شوند. این بنرها هزینه‌ های هنگفتی را به دنبال دارند و از طرفی کم تر مورد توجه هستند.

گاهی نیز بر روی دیوارهای شهر تبلیغات مختلف را می‌ بینیم که ظاهر ناخوشایندی به فضای عمومی می‌ بخشند و در بیش تر مواقع خوشایند شهروندان نیستند. حال تصور کنید در مکان‌ های مختلف تعداد زیادی از تلویزیون‌ های شهری نصب شده باشد، چه اتفاقی رخ می‌ دهد؟ در این حالت می توان تبلیغات، برندینگ و موارد مهم مانند اطلاع رسانی را از طریق این تلویزیون‌ ها به اطلاع عموم رساند و در صورت نیاز نیز آن ها را به آسانی تغییر داد.

این موضوع در حالی است که تلویزیون‌ های شهری امکان پخش تصاویر آنلاین را دارند، به این ترتیب می‌ توان به صورت آنی و در کم ترین زمان هر گونه موضوعی را به اطلاع عموم رساند و پس از اطلاع رسانی گسترده در صورت نیاز محتوا را تغییر داد، بدون آن که هزینه زیادی جهت تبلیغات صرف شده باشد. در واقع یک شیوه نوین جهت اطلاع رسانی خواهد بود که می‌ تواند عموم مردم و شهروندان را نیز راضی نگه دارد.

آینده تلویزیون شهری

آینده تلویزیون شهری

  1. ایجاد محیطی آموزشی در مراکز تفریحی

بسیاری از افراد جهت ورزش و صرف اوقات فراغت به مکان‌ هایی مانند پارک‌ ها روی می‌ آورند و اوقاتی را در چنین مکان‌ هایی سپری می‌ کنند، اما گاهی اوقات این مکان‌ ها از جذابیت خوبی برخوردار نیستند. در حال حاضر در برخی از پارک‌ های بزرگ تلویزیون‌ های غول پیکر شهری و ویدئو وال‌ ها را می‌ بینیم که محتواهای مختلفی را تبلیغ می‌ کنند، اما این موضوع با محدودیت مواجه است، یعنی شما در برخی از کلان شهرها با چنین موردی برخورد می‌ کنید. پ

یش ‌بینی می‌ شود که در آینده تلویزیون شهری با نصب کردن و ویدئو وال در کلیه پارک‌ ها این مکان‌ ها به یک محیط جذاب تبدیل شوند و راهی موثر جهت فرهنگ سازی، تبلیغات، برندینگ و حتی در برخی مواقع ایجاد سرگرمی برای افرادی باشند که پارک را برای صرف اوقات فراغت خود انتخاب می‌ کنند.

در واقع با نصب تلویزیون شهری در چنین مکان‌ هایی می‌ توان به شیوه‌ های مختلفی از آن استفاده کرد. این روند در موفقیت برندینگ‌ های مختلف بسیار موثر است و می‌ توان از آن به عنوان یک راهکار سازنده جهت تبلیغ هر چه بیش تر و موفقیت برند مورد نظر استفاده کرد. و نکته مهم‌ تر این که امکان ایجاد آموزش‌ های لازم در خصوص نحوه استفاده از پارک، هماهنگی و همراهی در انجام ورزش‌ های صبحگاهی و غیره برای کلیه شهروندان فراهم می‌ شود.

آینده تلویزیون شهری

آینده تلویزیون شهری

  1. سرعت بخشیدن به ارائه خدمات شهری

در حال حاضر یکی از دلایل اجاره تلویزیون شهری یا خرید تلویزیون شهری و ویدئو وال کنترل کردن اتفاقات روزمرگی در سطح شهر و ارائه خدمات به شهروندان می‌ باشد که در مراکز کنترل و مانیتورینگ چنین اتفاقی رخ می‌ دهد و در کلانشهرها نیز شاهد چنین روندی هستیم. اما پیش بینی می‌ شود که در آینده با گسترش و رواج یافتن استفاده از تلویزیون شهری این روند نیز گسترش چشم گیری داشته باشد، به طوری که کلیه شهرها به چنین امکاناتی مجهز بوده و به این ترتیب امکان ارائه خدمات شهری و اقدامات لازم و به موقع فراهم شود.

این موضوع به ویژه در روند اطلاع رسانی و کنترل کردن معضلات بزرگی مانند ترافیک شهری و ایجاد امنیت و حفظ و آرامش شهروندان اهمیت بسزایی دارد و می‌ تواند در مواقع ضروری اقدامات لازم در این خصوص را انجام داد. مثلاً فرض کنید در یک نقطه‌ ای از شهر درگیری یا مشکل حادی به وجود آمده باشد، اگر مراکز کنترل تصاویر را به صورت آنلاین از طریق تلویزیون شهری یا ویدئو وال دریافت کنند، می‌ توانند به صورت آنی موضوع را به اطلاع مسئولین رسانده و در کم ترین زمان اقدامات لازم در خصوص برطرف کردن مشکل به وجود آمده انجام شود.

به این ترتیب اختلالی در رفت و آمد و زندگی روزمره شهروندان ایجاد نشده و امنیت و آسایش آن ها افزایش پیدا می‌ کند.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله به بررسی آینده تلویزیون شهری پرداختیم. این که تلویزیون شهری می‌ تواند یک ابزار بسیار مفید و کارآمد تبلیغاتی باشد، امروزه بر کسی پوشیده نیست، به طوری که می‌ توان با خرید، نصب و راه‌ اندازی یک تلویزیون شهری در زمینه‌ های مختلفی از آن استفاده کرد که یکی از آن ها جایگزینی تمام و کمال تلویزیون شهری به جای ابزارهای تبلیغاتی سنتی می‌ باشد. در سایت ای اس آی  بیش تر با آینده تلویزیون شهری، مزایای استفاده از آن، خرید تلویزیون شهری، قیمت تلویزیون شهری و غیره آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *