مقالات

چگونگی انتخاب مکان‌ های استراتژیک برای نصب تلویزیون شهری

مکان‌ های استراتژیک

چگونه می‌ توان مکان‌ های استراتژیک و مناسب جهت نصب و راه‌ اندازی کردن تلویزیون شهری انتخاب کرد؟ چه مکان‌ هایی برای استفاده از تلویزیون شهری مناسب هستند؟ تلویزیون شهری مانند بیلبورد تبلیغاتی یا ویدئو وال به عنوان نوعی وسیله پرکاربرد جهت ارائه دادن خدمات و تبلیغات مختلف استفاده می‌ شود و از جمله پیشرفته‌ ترین و مدرن‌ ترین ابزارهای تبلیغاتی محسوب می‌ شود که می‌ توان با استفاده از آن محتواهای مهم تبلیغاتی، اخبار و اطلاع رسانی، فرهنگ‌ سازی و غیره را انجام داد.

این وسیله مهم به دو صورت تلویزیون شهری ایندور و تلویزیون شهری اوتدور در فضاهای بسته و باز استفاده می‌ شود، اما یکی از موضوعات مهم در خصوص استفاده آن، نحوه انتخاب مکان مناسب می‌ باشد. در این مقاله نیز چگونگی انتخاب مکان‌ های استراتژیک برای نصب تلویزیون شهری را بررسی می‌ کنیم.

چگونگی انتخاب مکان‌ های استراتژیک برای نصب تلویزیون شهری

گفتیم که یکی از مهم‌ ترین موضوعات و نکات در هنگام استفاده کردن از تلویزیون‌ های شهری انتخاب مکان‌ های استراتژیک می‌ باشد که بتوانیم بهترین و بالاترین عملکرد را از نصب تلویزیون داشته باشیم. چون تنها در یک مکان ایده‌ آل و مناسب است که تلویزیون شهری می‌ تواند به درستی عمل کرده و ما را به اهداف مورد نظرمان نزدیک کند. به همین دلیل چند نکته مهم در خصوص نحوه انتخاب مکان‌ های استراتژیک جهت نصب تلویزیون شهری را مطرح می‌ کنیم که عبارتند از:

  1. قابل دید بودن

این که تلویزیون شهری در مکانی نصب شود که قابل دید بوده و مخاطب را به خود جلب کند، بسیار مهم است، چون هدف از نصب و راه‌ اندازی این وسیله در واقع جلب توجه مخاطب جهت اهداف مختلفی مانند اخبار و اطلاع رسانی، برندینگ و تبلیغات مختلف، ایجاد سرگرمی و حتی فرهنگ سازی می‌ باشد و معمولاً در چنین مواقعی عموم مردم و شهروندان مدنظر هستند.

به همین دلیل مکان‌ های پر تردد و شلوغی مانند خیابان‌ های بزرگ و اصلی چهارراه‌ ها، فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای بزرگ، برج‌ ها، هتل‌ ها و رستوران‌ ها، میادین و بلوارها جهت نصب انتخاب می‌ شوند، چون در چنین مکان‌ هایی حداکثر دید برای شهروندان ایجاد می‌ شود و در طول روز افراد بسیار زیادی با این ابزار تبلیغاتی مواجه خواهند شد. اما حتی در چنین مکان‌ هایی نیز ابتدا باید میزان تردد افراد را مورد بررسی قرار داده، سپس نسبت به نصب تلویزیون اقدام کنید تا بتوانید عملکرد بالا و قابل قبولی از نصب تلویزیون داشته باشید.

مکان‌ های استراتژیک

مکان‌ های استراتژیک

  1. عدم ایجاد مزاحمت برای شهروندان

نحوه نصب کردن تلویزیون شهری حتماً باید مطابق با نقشه ارائه شده توسط مهندسین و کارشناسان در این زمینه باشد تا بهترین موقعیت و مکان برای آن انتخاب شود، یعنی هم چنان که این تلویزیون می‌ تواند بهترین و بالاترین دید را برای مخاطبان به وجود بیاورد، در عین حال نیز نباید هیچ گونه مزاحمتی برای آن ها نداشته باشد، چون در این حالت علاوه بر آن که موجب به هم خوردن نظم عمومی و افزایش ترافیک می‌ شود، حتی ممکن است از طرف شهروندان مورد بی‌ توجهی قرار گرفته و این افراد هیچ گونه توجهی به تصاویر و کلیپ‌ های پخش شده نداشته باشند.

مکان‌ های استراتژیک

مکان‌ های استراتژیک

  1. شرایط جوی مناسب

تلویزیون‌ های شهری در دو نوع اوتدور و ایندور تولید می‌ شوند که نوع اوتدور جهت فضاهای باز مناسب می باشد، چون از ویژگی خوبی برخوردار است و آن هم این است که در برابر تغییرات جوی، بارش باران، باد، گرد و خاک، تابش نور آفتاب، طوفان و غیره مقاومت بالایی دارد و در صورت بروز هر کدام از موارد ذکر شده تلویزیون هیچ گونه آسیبی نمی‌ بیند.

اما با این وجود بهتر است که یکی از مکان‌ های امن با شرایط جوی مناسب و آرام را برای نصب تلویزیون خود انتخاب کنید، چون در این حالت کم تر در معرض آسیب‌ های محیطی قرار می‌ گیرد و عمر مفید آن افزایش خواهد یافت که این امر از لحاظ اقتصادی نیز توجیه پذیر و مقرون به صرفه است و نیازی نیست که شما در کوتاه مدت قطعات و یا خود تلویزیون را تعویض یا تعمیر کنید.

مکان‌ های استراتژیک

مکان‌ های استراتژیک

  1. متناسب بودن محتواهای تلویزیون با مکان مورد نظر

این که تنها یک تلویزیون را در مکان پرتردد شهری نصب کنید کفایت نمی‌ کند، بلکه شما باید بتوانید محتواهای تولید شده را مطابق با همان منطقه انتخاب و از تلویزیون پخش کنید که بتواند بهترین و بیش ترین تاثیر خودش را بر روی مخاطبان اعمال کند. مثلاً در مکان‌ هایی مانند مراکز خرید و فروشگاه‌ ها تبلیغ محصولات و برندها نتایج بسیار خوبی را ایجاد خواهد کرد، به این ترتیب که مشتریان در چنین مکان‌ هایی به خرید محصولات مورد نظر ما ترغیب می‌ شوند.

یا مثلاً در مکان‌ هایی مانند پارک‌ ها، محتواهای آموزشی و سرگرم کننده نتیجه مطلوب‌ تری به دست می‌ دهند به همین دلیل است که پیشنهاد می‌ شود پس از نصب کردن تلویزیون شهری به انتخاب کردن نوع محتوای آن نیز دقت کافی داشته باشید.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله چگونگی انتخاب مکان‌ های استراتژیک برای نصب تلویزیون شهری را بررسی کردیم. در واقع انتخاب کردن یک مکان‌ های استراتژیک و خوب برای نصب تلویزیون شهری از اهمیت بسزایی برخوردار است و شما باید بتوانید برای این کار از زوایای مختلفی موضوع را بررسی کنید که ما به چند نمونه از مهم‌ ترین آن ها اشاره کردیم. در مجموعه ای اس آی لایت بیش تر با چگونگی انتخاب مکان‌ های استراتژیک برای نصب تلویزیون شهری، نحوه خرید و اجاره تلویزیون شهری، قیمت تلویزیون شهری، نحوه نصب و راه‌ اندازی تلویزیون شهری در مکان‌ های مختلف و شهرهای مختلف مانند نصب تلویزیون شهری در قم و غیره آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *