مقالات

قطعات مورد استفاده شده در یک تلویزیون شهری

قطعات مورد استفاده شده در یک تلویزیون شهری

قطعات مورد استفاده شده در یک تلویزیون شهری کدامند؟ تلویزیون‌ های شهری که از مهم ترین ابزارهای تبلیغاتی محسوب می‌ شوند، از قطعات مهمی تشکیل شده‌ اند که در کنار یک دیگر کار می‌ کنند و هر کدام وظیفه خاصی را بر عهده دارند. از مهم‌ ترین این قطعات می‌ توان به برد کنترل و ماژول اشاره کرد، به طوری که بدون وجود هر یک از این قطعات امکان عملکرد درست برای تلویزیون شهری وجود ندارد و بهتر است هنگام خرید تلویزیون شهری یا اجاره تلویزیون شهری به این موضوع مهم توجه داشته باشید. در این مقاله قطعات مورد استفاده شده در یک تلویزیون شهری را بررسی می‌ کنیم.

قطعات مورد استفاده شده در یک تلویزیون شهری

گفتیم که تلویزیون شهری از قطعات مختلفی تشکیل می‌ شود و هر کدام از این قطعات دارای وظیفه جداگانه‌ ای هستند. مهم ترین آن ها عبارتند از:

  1. ماژول

ماژول را می‌ توان مجموعه‌ ای از ال ای دی‌ ها دانست که به صورت دقیق و منظمی در کنار یک دیگر واقع شده و یک ساختار واحد را به وجود می آوردند. قطعات ماژول نیز عبارتند از واشر آب‌ بند، آفتابگیر، رزین آب بند، برد دو طرفه پی‌ سی‌ وی که در یک سمت آن مجموعه ال ای دی‌ ها و در سمت دیگر قطعات الکترونیکی مانند خازن، مقاومت و آی سی قرار گرفته است. این ال ای دی ها شامل دو مجموعه متفاوت مانند اس ام دی و دی آی پی هستند.

ماژول در یک تلویزیون شهری یا ویدئو وال و حتی بیلبورد تبلیغاتی اهمیت بسیار بالایی دارد، چون ارتباط مستقیمی با وضوح یا رزولوشن تصاویر پخش شده خواهد داشت، به همین دلیل است که یکی از نکات مهم جهت خرید تلویزیون شهری یا اجاره تلویزیون شهری توجه به نوع کیفیت و تعداد ماژول‌ های آن است.

قطعات مورد استفاده شده در یک تلویزیون شهری

  1. برد کنترل

مرکز کنترل و فرمان صفحات نمایشگر در واقع وظیفه انتقال دادن دیتاها را به صورت آفلاین یا آنلاین بر عهده دارند که از سمت کاربر دریافت می‌ کنند. این دیتاها شامل درگاه‌ های ال ای ان و usb می‌ باشد که متناسب با نوع نیاز مشتری برخی از قابلیت‌ ها مانند اتصال وایرلس به آن اضافه شده است. با استفاده از این بردها به آسانی می‌ توان تلویزیون شهری، ویدئو وال یا بیلبورد تبلیغاتی را کنترل کرد.

در حال حاضر ویژگی بسیار خوبی که برد کنترل از آن برخوردار می‌ باشد، این است که امکان کنترل کردن تلویزیون شهری را از فواصل دور به وجود آورده است که این موضوع در روند تبلیغات مختلف بسیار مهم است و مکانی که از این ابزار تبلیغاتی استفاده می‌ کنند، حتی از فاصله‌ های دور می‌ توانند محتوای تبلیغ شده در تلویزیون را تغییر دهند.

قطعات مورد استفاده شده در یک تلویزیون شهری

  1. کابینت

تلویزیون‌ های شهری در داخل یک فریم یا قاب قرار می‌ گیرند، یعنی ماژول‌ ها با یک نظم و دقت بالایی بر روی کابینت مونتاژ و بسته خواهند شد که البته با توجه به سایز و ابعادی که مشتری سفارش تلویزیون می‌ دهد، تعداد این کابینت‌ ها نیز متفاوت است. کابینت‌ ها این قابلیت را دارند که در کنار یک دیگر چیده شوند. ضخامت ورق‌ های کابینت نیز ۱.۵ میلی‌ متر و به رنگ الکترواستاتیک کوره‌ ای می‌ باشد. این که یک کابینت استحکام بالایی داشته باشد، بسیار مهم می باشد و یکی از مهم‌ ترین مواردی است که هنگام خرید یا اجاره تلویزیون شهری باید مورد بررسی قرار بگیرد.

  1. منبع تغذیه

منبع تغذیه تامین کردن انرژی الکترونیکی را در قطعات مختلف مانند ماژول و برد کنترل جهت اجرا کردن تصاویری پایدار و یکنواخت بر عهده دارد. این منابع تغذیه نیز متناسب با تعداد ماژول‌ ها استفاده می‌ شود. به بیانی می‌ توان گفت با توجه به نوع و تعداد ماژول تعداد منابع تغذیه نیز با یک دیگر متفاوت خواهد بود تا بتواند جوابگوی تغذیه کلیه قطعات تلویزیون باشد.

منبع تغذیه نیز بسیار مهم می باشد و بهتر است یک منبع تغذیه کیفیت بالایی داشته باشد، چون عملکرد درست و به موقع تلویزیون با آن ارتباط مستقیم دارد و اگر جریان برق به درستی به قطعات مختلف تلویزیون نرسد نه تنها این ابزار تبلیغاتی عملکرد خوبی نخواهد داشت، بلکه حتی ممکن است موجب آسیب دیدن بخش‌ های مختلف آن شود.

قطعات مورد استفاده شده در یک تلویزیون شهری

  1. پروسسور

قطعاتی که هنگام اجاره تلویزیون شهر یا خرید آن باید دقت کنید، پروسسور است که از کلیدی‌ ترین و اصلی‌ ترین قطعات این نوع ابزارهای تبلیغاتی محسوب می‌ شود و نقش مهمی در مدیریت کردن محتواهای تولید شده دارد. قدرت پردازش در پروسسور برای شما این امکان را به وجود خواهد آورد تا تلویزیون شهری بتواند تبلیغات مورد نظر را با بهترین و بالاترین کیفیت نمایش دهد. هم چنین با وجود پروسسور امکان متصل شدن به اینترنت نیز فراهم شده است.

  1. خنک کننده

قطعات کلی دستگاه‌ های برقی در یک محدوده دمایی مشخص عملکرد درستی دارند و اگر دمای آن ها از حد مجاز بالاتر برود، موجب خرابی و از بین رفتن آن دستگاه خواهد شد، به همین دلیل است که در داخل آن ها از خنک کننده استفاده می‌ شود تا از آسیب قطعات پیشگیری شود. خنک کننده در ابعاد متفاوت وجود دارد که توجه با به ابعاد ماژول می‌ توان مناسب‌ ترین نوع آن را برای تلویزیون انتخاب کرد.

  1. سازه

سازه‌ ها یکی دیگر از مهم‌ ترین قطعات در تلویزیون‌ های شهری، ویدیو وال یا بیلبورد تبلیغاتی محسوب می‌ شود. در واقع منظور از سازه‌ ها همان تجهیزاتی هستند که از دستگاه محافظت و وزن آن را تحمل می‌ کنند. این سازه‌ ها معمولاً آهنی هستند، به همین دلیل مقاومت بالایی دارند و به راحتی می‌ توانند نه تنها وزن تلویزیون شهری را تحمل کنند بلکه در برابر برخی از عوامل مانند باد و طوفان نیز مقاومت نشان دهند.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله قطعات مختلف تلویزیون شهری را معرفی کرده و به توضیح آن ها پرداختیم. یک تلویزیون شهری وقتی می‌ تواند به درستی کار کند که کلیه قطعات آن از کیفیت خوبی برخوردار باشند تا بتواند در کنار یکدیگر کار کنند و اگر هر کدام از قطعات این ابزار مهم تبلیغاتی دچار آسیب شود، بر روی عملکرد بخش‌ های دیگر نیز تاثیر گذاشته و موجب خواهد شد نتوانیم به درستی از تلویزیون استفاده کنیم. به همین دلیل باید هنگام خرید تلویزیون یا اجاره تلویزیون شهری به تمامی این قطعات توجه داشته باشید. در سایت ای اس آی لایت بیش تر با قطعات مختلف و مهم تلویزیون شهری و نحوه عملکرد هر کدام از این قطعات آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *