مقالات

مزایای استفاده از ویدئو وال در مراکز مانیتورینگ و امنیت

ویدئو وال در مراکز مانیتورینگ و امنیت

مزایای استفاده از ویدئو وال در مراکز مانیتورینگ و امنیت چیست؟ چگونه می‌ توان در مراکز مانیتورینگ و امنیت به نحو احسن از یک ویدئو وال استفاده کرد؟ سیستم ویدئو وال دسترسی بهینه و راحت به تصاویر در نقاط و مکان‌ های مختلف را برای اپراتور در اتاق مانیتورینگ ایجاد می‌ کند که این موضوع موجب خواهد شد اپراتور بتواند با دقت و ظرافت بالایی تصاویر مختلف را دریافت کرده و بر روی آن ها نظارت داشته باشد، چون ارائه دادن تصاویر با کیفیت و وضوح بالا و هم چنین در اندازه‌ های بزرگ از مهم‌ ترین کارایی ها و ویژگی‌ های ویدئو وال می‌ باشد.

همین دلیل است که در مراکز امنیت و مانیتورینگ مورد استفاده قرار می‌ گیرد. در این مقاله نیز مزایای استفاده از ویدئو وال در مراکز مانیتورینگ و امنیت را بررسی می‌ کنیم.

مزایای استفاده از ویدئو وال در مراکز مانیتورینگ و امنیت

اگر قصد استفاده از یک ویدیو وال یا تلویزیون شهری در مکانی مانند مرکز مانیتورینگ و امنیت دارید، باید بدانید که این ابزارهای تبلیغاتی مزیت‌ های فراوانی برای چنین مکان‌ هایی دارند که مهم‌ ترین این مزیت‌ ها به شرح زیر هستند:

  1. انطباق داشتن طراحی فنی و ظاهری

در ویدئو وال ها طراحی فنی و ظاهری کاملاً بر یک دیگر منطبق هستند، به همین دلیل جهت استفاده در محیط‌ های نظارتی و کنترلی یک گزینه بسیار خوب محسوب می‌ شوند.

ویدئو وال در مراکز مانیتورینگ و امنیت

ویدئو وال در مراکز مانیتورینگ و امنیت

  1. استفاده به صورت مداوم

در مراکز امنیتی و مانیتورینگ معمولاً ابزارهای کنترل و نظارت به صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته مورد استفاده هستند، به بیانی می‌ توان گفت هیچ گونه وقفه‌ ای در استفاده آن ها ایجاد نمی‌ شود، به همین دلیل حتماً باید وسیله‌ ای انتخاب شود که دارای کارکرد و عملکرد بالا در صورت استفاده مداوم باشد که ویدئو وال در این خصوص توانسته است بهترین عملکرد را داشته باشد.

  1. قابلیت پخش آنلاین

یک ویژگی خوبی که در انواع ویدئو وال، تلویزیون شهری و بیلبورد تبلیغاتی مدرن به وجود آمده است، قابلیت پخش کلیه ویدیوها و تصاویر به صورت آنلاین می‌ باشد که مزیت بسیار خوبی محسوب می‌ شود و در برخی مواقع مانند اطلاع رسانی و اخبار مهم یا زمان برگزاری مسابقات جام جهانی اهمیت بالایی پیدا می‌ کند و به آسانی می‌ توان ویدئو وال یا تلویزیون شهری را از حالت آفلاین به حالت آنلاین تغییر داد. در مراکز مانیتورینگ و امنیتی نیز این ویژگی بسیار مهم است، چون گاهی مواقع نیاز است برخی از تصاویر از نقاط مختلف به صورت آنلاین و زنده مورد بررسی قرار بگیرد.

ویدئو وال در مراکز مانیتورینگ و امنیت

ویدئو وال در مراکز مانیتورینگ و امنیت

  1. قابلیت چیدمان ماتریسی

دیگر مزیت استفاده از ویدئو وال در مراکز مانیتورینگ و امنیتی قابلیت چیدمان ماتریسی یعنی افقی و عمودی تصاویر و کلیه فایل‌ های مدنظر می‌ باشد. این موضوع موجب می‌ شود تا شما بتوانید نحوه چیدمان را مطابق با نوع محتوای تولید شده تنظیم کنید که این موضوع جهت استفاده ویدئو وال در دیگر مراکز مانند فروشگاه‌ ها، مراکز خرید و غیره نیز اهمیت بسزایی دارد.

  1. قابلیت اتصال به دستگاه پخش کننده

ویدئو وال را می‌ توان به آسانی به دستگاه‌ های مختلف پخش کننده از جمله کامپیوتر و لپ‌ تاپ متصل کرد و به این ترتیب محتواها و تصاویر کنترل شده را به طور مداوم با استفاده از آن ها تغییر داد. حتی امکان اتصال این ابزار تبلیغاتی به دوربین‌ های مختلف نیز وجود دارد و به آسانی می‌ توان از این دوربین‌ ها تصاویر مدنظر را دریافت.

  1. کنترل از راه

کلیه ویدیو وال‌ ها، تلویزیون‌ تبلیغاتی شهری و حتی بیلبوردهای تبلیغاتی امروزه قابلیت کنترل از راه دور را دارند، به همین دلیل در مواقعی که از آن ها به صورت مداوم و شبانه روزی استفاده می‌ کنید این امکان فراهم شده است که در صورت نیاز تصاویر و کلیپ‌ ها را تغییر داده و آن ها را به آسانی کنترل کنید.

  1. مجهز به فن خنک

دستگاه‌ ها و تجهیزات برقی پس از مدتی استفاده با مشکل افزایش دمای داخلی مواجه می‌ شوند که اگر این گرما کنترل نشود، احتمال آسیب دیدن قسمت‌ های مختلف دستگاه مورد نظر و حتی خراب شدن کامل آن وجود دارد، بنابراین در حال حاضر بیش تر آن ها به فن خنک کننده مجهز هستند. این فن با روشن شدن دستگاه روشن شده و از افزایش یافتن دمای داخلی آن پیشگیری می‌ کند.

ویدئو وال در مراکز مانیتورینگ و امنیت

ویدئو وال در مراکز مانیتورینگ و امنیت

  1. قابلیت دید گسترده

موضوع بسیار مهمی که در مراکز مانیتورینگ و امنیتی مطرح می‌ شود و در خصوص انتخاب یک ویدیو وال مناسب اهمیت پیدا می‌ کند، قابلیت دید گسترده آن است، یعنی در چنین مراکزی یک ویدئو وال باید بتواند منطقه وسیعی را تحت پوشش خود قرار داده دهد تا اپراتور به راحتی بتواند اطلاعات لازم از آن جا را به دست آورده و در صورت نیاز جهت برطرف کردن مشکلات به وجود آمده عمل کند. به همین دلیل با این دستگاه‌ ها می توان تصاویر را در سیستم با چیدمان متنوعی به نمایش درآورد، یعنی هر کدام از ماژول‌ های ویدئو وال قابلیت پخش یک محدوده خاص را دارد و در کنار یک دیگر سطح وسیعی را پوشش می‌ دهند.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله مزایای استفاده از ویدئو وال در مراکز مانیتورینگ و امنیت را بررسی کردیم. ویدیو وال‌ ها در حال حاضر یکی از مهم‌ ترین ابزارهای تبلیغاتی هستند که به علت قابلیت و کارایی بالای خود در مکان‌ های مختلفی از جمله مراکز مانیتورینگ و امنیت مورد استفاده قرار می‌ گیرند. در این مقاله به چند مورد از مزیت‌ های آن اشاره شد. در مجموعه ای اس آی لایت بیش تر با کاربردها و قابلیت‌ های ویدئو وال، موارد و دلایل استفاده از آن، نحوه خرید ویدئو وال، خرید تلویزیون شهری، نحوه اجاره تلویزیون شهری و غیره آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *