مقالات

انتخاب برد ماژول تابلو روان

ماژول تابلو روان

ماژول تابلو روان چیست؟ این ماژول‌ها چه کاربردی در تابلوی روان، تلویزیون شهری یا ویدئو وال دارند؟ نکات مهم برای خرید ماژول تابلو روان چیست؟ ماژول‌ های تابلو روان در واقع بلوک‌های آماده‌ای هستند که از ماتریس‌های ال ای دی تشکیل شده‌اند. این بلوک ها در کنار یکدیگر قرار گرفته، به سهولت به هم متصل شده و در نهایت با استفاده کردن از یک پاور سوئیچینگ یا برد کنترل می‌توان از آنها استفاده کرد. با این توضیح متوجه خواهید شد که ماژول در تابلو روان چه اهمیت بالایی دارد که در هنگام خرید حتماً باید دقت کافی در انتخاب آن داشته باشید. در این مقاله خرید ماژول تابلو روان و نکات مهم در خصوص آن را بررسی می‌ کنیم.

انتخاب برد ماژول تابلو روان

احتمالاً در هنگام خرید برد ماژول برای تابلو روان با اعدادی مانند ۸۰۶ یا ۷۰۱ روبرو خواهید شد، ممکن است که فروشندگان نظرات مختلفی در خصوص این عبارت داشته باشند، اما موضوع این است که از لحاظ ساختاری تفاوت زیادی بین این اعداد وجود ندارد و به راحتی می‌توان آنها را جایگزین یکدیگر کرد.

اگر این سوال برایتان مطرح شد که چرا این عبارات و اعداد برای فروش ماژول مطرح می‌شود باید بگوییم که این اعداد تنها ترفندهای تبلیغاتی هستند و هیچ تاثیری در روند انتخاب برد ماژول تابلو روان ندارند و یک برد ماژول تابلو روان را باید با توجه به کیفیت و ساختار برد، کیفیت ال ای دی‌ها، جنس قاب و بدنه آن و غیره خریداری کرد که از بهترین و مناسب‌ترین راه ها جهت تشخیص دادن ماژول تابلو روان مناسب هستند.

ماژول تابلو روان

آشنایی با خرید ماژول تابلو روان

گفتیم که تابلو روان از کنار هم قرارگیری صفحه های ال ای دی به وجود می‌آید که در نهایت بلوک‌های آماده‌ای می‌باشند و که با استفاده از یک پاور سوئیچینگ یا برد کنترل می‌توان آن را در انواع تلویزیون شهری یا تابلو روان استفاده کرد. یعنی یک تابلوی روان یا تابلو فول کالر از کنار هم قرار گرفتن این ماژول‌ها به وجود می‌آید. چند موضوع در کیفیت و انتخاب یک ماژور تاثیرگذار هستند که عبارتند از:

  1. نوع برد ماژول

اولین موضوعی که در خصوص خرید ماژول تابلو روان مطرح می‌شود و باید به آن دقت کنید، برد تابلو است. هر چه برد تابلو بیشتر و بالاتر باشد، قطعاً کیفیت تلویزیون شهری یا تابلو روان ساخته شده به وسیله این ماژول‌ها نیز بهتر خواهد بود.

  1. نوع ال ای دی به کار رفته در ساخت آن

نوع ال ای دی که در ساخت ماژول به کار می‌رود، در ایجاد تصاویر با وضوح و با کیفیت بسیار موثر است، بنابراین در خرید ماژول حتماً باید به ال ای دی که در ساخت آن استفاده شده است، دقت داشته باشید، چون در غیر این صورت تصاویری که از تابلو روان یا تلویزیون شهر مشاهده می‌کنید، از کیفیت خوبی برخوردار نخواهند بود و قطعاً این موضوع برای اهداف شما جهت استفاده از تلویزیون شهری یا تابلو روان تاثیرگذار خواهد بود.

البته گاهی تشخیص دادن کیفیت این قطعات حتی از عهده مهندس الکترونیک نیز خارج است، چون اصل و یا بدل بودن قطعات و بردهایی که بر روی ماژول‌ها قرار می‌گیرند به اسانی قابل تشخیص نیست. از طرفی این ال ای دی‌ها توسط شرکت‌ها و کارخانه‌های مختلفی ساخته می‌شوند که متناسب با شرکت سازنده، زاویه دید و نور موجود در آنها با یکدیگر تفاوت دارند.

ماژول تابلو روان

  1. نحوه مونتاژ کلیه قطعات آن بر روی برد

در خصوص ماژول‌ها تنها کیفیت بالای ال ای دی آنها مطرح نیست و یک موضوع بسیار مهم دیگر این است که باید کلیه این قطعات بتوانند به نحوی صحیح و درست در کنار یکدیگر قرار گرفته و مونتاژ شوند.

  1. جنس و نوع طراحی بدنه و قاب

موضوع مهم دیگر جنس و نوع طراحی در قسمت بدنه و همچنین قاب ماژول‌ها می‌باشد، این موضوع بسیار مهم است که ماژول‌های انتخابی شما دارای کیفیت بوده و استحکام و مقاومت کافی را داشته باشند، چون این ماژول‌ها در یک تابلو روان، ویدئو وال یا تلویزیون شهری به صورت مداوم مورد استفاده قرار می‌گیرند و حتماً باید بدنه و قاب آنها مستحکم باشد و در برابر ضربه‌های احتمالی، نور، عوامل طبیعی و غیره مقاومت نشان دهد.

این ویژگی به ویژه در انواع ماژول‌هایی که برای تلویزیون‌های شهری اوتدور استفاده می‌شوند، حائز اهمیت است، چون به طور مداوم در معرض بسیاری از عوامل طبیعی می‌باشند. جنس بدنه بسیاری از ماژول‌ها از مواد بازیافتی می‌باشد که رنگ کدر و خاکستری دارد، اما ماژول‌هایی که جنس بدنه آنها از مواد اولیه و با کیفیت ساخته شده باشد، شفاف و روشن است.

به این نکته مهم نیز توجه کنید که هر چه وزن بدنه بیشتر باشد، مقاومت ماژول نیز بیشتر خواهد بود. پس سعی کنید آن دسته از ماژول‌هایی را انتخاب کنید که وزن بیشتری دارند.

  1. توجه به ساختار سایبان

سایبان یا همان ابرو در ال‌ای‌دی‌ها نیز مهم است که باید این سایه بان‌ها شکل و اندازه مناسبی داشته باشند، چون اگر این سایبان‌ها بیش از حد معمول بلند باشند، زاویه دید محدود می‌شود و اگر خارج از حد معمول کوتاه باشند، نمی‌توانند در برابر نور خورشید عملکرد خوب و مناسبی داشته باشند. همچنین این سایبان‌ها نباید به یک دیگر چسبیده باشند، چون در چنین حالتی ذرات رطوبت یا آب مسیری جهت پایین آمدن پیدا نمی‌کنند و در قسمت بالای ابروها جمع می‌شوند که این موضوع موجب آسیب دیدن به تلویزیون یا تابلو روان خواهد شد.

  1. تست و عیب یابی ماژول‌ها

در هنگام خرید برد ماژول حتماً تست و عیب یابی آن را انجام دهید و مطمئن شوید که ماژول‌های مورد نظر شما هیچ گونه مشکلی ندارند.

ماژول تابلو روان

  1. خط مشی و اعتبار فروشنده جهت فروش آن

نکته مهم دیگر در خصوص خرید برد ماژول این است که فروشنده آن را با ضمانت و اعتبار کافی ارائه دهد و شما بتوانید از خدمات پس از فروش آن میز بهره‌مند شوید.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله خرید برد ماژول تابلو روان را بررسی کردیم. گفتیم که ماژول ها در واقع بلوک‌های آماده‌ای هستند که از ماتریس‌های ال ای دی تشکیل شده اند و با در کنار هم قرار گرفتن آنها ساختار تابلو روان یا تلویزیون شهری شکل می‌گیرد. برای خرید برد ماژول نکات مهمی مطرح می‌شود که به توضیح نمونه‌هایی از آن پرداختیم. در سایت ای اس آی لایت بیشتر با نحوه خرید برد ماژول تابلو روان، نکات مهم و موثر در انتخاب برد ماژول با کیفیت، نحوه مونتاژ قطعات مختلف بر روی برد و غیره آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۸ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *