مقالات

آشنایی با تفاوت‌ های مانیتور صنعتی و ویدئو وال

مانیتور صنعتی

مانیتور صنعتی چه تفاوتی با ویدئو وال دارد؟ آیا با ویژگی‌ ها و نحوه استفاده این دو ابزار تبلیغاتی آشنا هستید؟ نمایشگرهای صنعتی نسل جدیدی از ابزارهای تبلیغاتی هستند که با وجود داشتن امکانات و کاربردهای فراوان محبوبیت خاصی نیز بین کاربران دارند، نمونه‌ های جدیدی از آنها نیز مانیتور صنعتی و ویدئو وال هستند که توانسته‌ اند جایگزین مناسب و خوبی برای روش‌ های سابق تبلیغاتی باشند که کدام از این ابزارهای تبلیغاتی قابلیت‌ ها و امکانات جالب توجهی دارند و از لحاظ طول عمر و کیفیت ویژگی‌ های متفاوتی را ارائه می‌ دهند. در این مقاله نیز به تفاوت بین مانیتور صنعتی و ویدئو وال می‌ پردازیم.

آشنایی با تفاوت‌ های مانیتور صنعتی و ویدئو وال

گفتیم که مانیتور صنعتی و ویدئو وال دو ابزار تبلیغاتی مدرن و رایج هستند که جایگزین مناسبی و خوبی برای بسیاری از روش‌ های سابق محسوب می‌ شوند. اما این دو تفاوت‌ هایی نیز با یکدیگر دارند که عبارتند از:

  1. تفاوت در ساختار

ویدیو وال از تعدادی پنل نمایشگر ایجاد شده است که در کنار یکدیگر قرار گرفته‌ اند. ویدیو وال‌ های پیشرفته امروزی از چندین پنل ال ای دی یا ال سی دی استفاده شده است و چگالی پیکسل نیز در آنها به اندازه کافی بالا می‌ باشد که این پیکسل‌ها به صورت مجزا از یکدیگر دیده نشوند. این تفکیک حتماً باید مطابق با اندازه دیوار انجام شود، مثلاً ویدیو وال‌هایی که به صورت ۴k هستند، نیازمند به ۴ صفحه نمایشگر فول اچ دی می باشند که چیدمان آنها به صورت دو در دو است.

اما مانیتور صنعتی با وجودی که وسیله‌ای مفید جهت نمایش دادن تصاویر و ویدیو می‌باشد، اما به صورت کاملاً تکی بر روی دیوار یا پایه‌ های سقفی نصب می‌شود و برای مشاغل و کسب و کارهای مختلف بزرگ یا کوچک قابل استفاده است، چون می‌تواند یک وسیله تبلیغاتی مفید در این حوزه باشد. در واقع یک مانیتور صنعتی می‌ تواند در محیط‌ های کاری بازتاب خوبی جهت بالا رفتن فروش محصولات ایجاد کند.

مانیتور صنعتی

  1. طول عمر بالای مانیتور

دومین تفاوتی که بین مانیتور صنعتی و ویدئو وال وجود دارد، این است که مانیتورهای صنعتی در مقایسه با نمونه‌ های خانگی ساعت کارکرد و طول عمر بالاتری دارد، اما این تفاوت در خصوص مقایسه با ویدیو وال کاملاً برعکس است، چون ویدیو وال‌ ها طول عمر بالاتری دارند و امکان استفاده کردن از آنها به صورت ۲۴ ساعته و در طول ۷ روز هفته وجود دارد. مانیتور صنعتی معمولاً به صورت تکی مورد استفاده قرار می‌ گیرد، اما امکان استفاده کردن از آن به صورت تعداد نیز وجود دارد.

از طرفی اگر مانیتورهای صنعتی را به صورت مداوم و بدون هیچ گونه وقفه‌ای روشن قرار دهید، در این حالت مشکلاتی برای آن به وجود می‌آید که از جمله آنها می‌توان به فرسودگی قسمت داخلی مانیتورها اشاره کرد. فرسودگی داخلی از جمله مشکلاتی است که موجب کاهش یافتن عمر مفید دستگاه خواهد شد. وجود چنین مشکلاتی در مانیتور صنعتی قابل جبران نیست، بنابراین باید پیش از به وجود آمدن آن اقدامات لازم را برای حفظ دستگاه انجام دهید.

  1. انتخاب ویدئو وال با ابعاد دلخواه

ویدیو وال نمایشگری است که معمولاً می‌توان آن را به صورت تعداد انتخاب کرد، بنابراین مطابق با نیاز و درخواست کاربر ابعاد و اندازه آن قابل افزایش یا کاهش می‌باشد که این موضوع برای استفاده در فضاهای کوچک و بسته یا فضاهای بسیار بزرگ اهمیت پیدا می‌کند. به بیانی می‌توان گفت که ویدئو وال‌ها قابلیت شخصی‌ سازی مساحت و طرح برای انواع کسب و کارهای بزرگ یا کوچک و حتی قابلیت استفاده کردن در کلیه فضاهای بسته یا باز را دارند، به همین دلیل انتخاب مناسب‌ تری در مقایسه با مانیتورهای صنعتی هستند.

مانیتور صنعتی

  1. ضخامت لبه‌ های مانیتور صنعتی

تفاوت مهم دیگر بین مانیتور صنعتی و ویدئو وال این است که مانیتور صنعتی در مقایسه با ویدئو وال دارای لبه‌ های ضخیم‌تری می‌باشد که این موضوع موجب می‌شود این ابزار نتواند مانند ویدئو وال تصاویر یکپارچه‌ای را به نمایش بگذارد. در واقع یکی از معایب و نقاط ضعف مانیتورهای صنعتی محسوب می‌شود که این مشکل در تولید ویدئو وال کاملاً برطرف شده است، به طوری که ویدیو وال‌ها لبه‌های بسیار نازکی دارند و با وجود آنکه مرز هر مکعب با مکعب بعدی مشخص است، اما امکان ایجاد تصاویری یکپارچه را به وجود می‌آورند.

  1. زاویه دید گسترده در ویدئو وال

ویدیو وال‌ها زوایای دید گسترده‌ای دارند، به طوری که می‌توانند تصاویر را به صورت جداگانه یا یک پارچه نمایش دهند. این ویژگی موجب می‌شود که استفاده از آنها در فضاهای وسیع یا مواقعی که هدف به نمایش درآوردن چندین تصویر متفاوت است میسر شود.

  1. قرارگیری پیکسل‌ ها در فاصله‌ های متفاوت

پیکسل‌ های موجود در ویدئو وال‌ها در فاصله‌های کاملاً متفاوتی نسبت به یکدیگر قرار می‌گیرند که همین فاصله‌ها وضوح تصاویر و رزولوشن را تعیین می‌کند، همچنین فاصله ای که باید ویدئو وال با مخاطبان داشته باشد، در انتخاب کردن فاصله بین پیکسل‌ها بسیار مهم و تاثیرگذار است.

مانیتور صنعتی

  1. گرم شدن مانیتور صنعتی

از دیگر معایب و مشکلات در مانیتورهای صنعتی گرم شدن آنها می‌باشد که این موضوع به دو دلیل مختلف رخ می‌دهد. نخستین دلیل استفاده مکرر و بیش از اندازه از آن می‌باشد و دومین دلیل نیز وجود گرمای محیطی و همچنین عدم تهویه مناسب است. گرمی بیش از حد این نوع مانیتورها عمر آنها را کاهش می‌دهد و حتی ممکن است هنگام به نمایش درآوردن تصاویر نوساناتی در آنها دیده شود، بنابراین استفاده به اندازه و به موقع از دستگاه و همچنین ایجاد کردن محیطی با تهویه مناسب می تواند از ایجاد چنین مشکلی پیشگیری کند.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله تفاوت بین مانیتور صنعتی و ویدئو وال را بررسی کردیم. ویدیو وال و مانیتور صنعتی مانند انواع تلویزیون شهری و بیلبوردهای تبلیغاتی نوعی ابزار مفید در حوزه تبلیغات برای کسب و کارهای مختلف محسوب می‌شوند، اما با این وجود تفاوت‌های بسیار زیادی در خصوص ساختار قطعات به کار رفتن در آنها و حتی نحوه استفاده دارند که چند نمونه از رایج‌ترین این تفاوت‌ها را بررسی کردیم. در سایت ای اس آی لایت بیش تر با تفاوت بین مانیتور صنعتی و ویدئو وال، نحوه نصب و راه‌ اندازی کردن ویدیو وال‌ ها، نحوه خرید تلویزیون شهری، آشنایی با راه‌های اجاره تلویزیون شهری و غیره بیشتر آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *