مقالات

تلویزیون شهری در بیرجند

تلویزیون شهری در بیرجند

تلویزیون شهری در بیرجند چیست؟ آیا با عملکرد و مزیت‌های انواع تلویزیون شهری و ویدئو وال‌ها آشنا هستید؟ این ابزار چه کاربردهایی دارد؟ روند تبلیغات برای کسب و کارهای مختلف و همچنین اخبار و اطلاع رسانی برای عموم مردم سابقه طولانی دارد که این کار به روش‌های مختلفی مانند روزنامه، دیوار نویسی، بنرها، چاپ بروشور و غیره انجام می‌شد که البته تمامی این شیوه‌ها با محدودیت‌های زیادی مواجه بودند و گاهی اوقات اطلاع رسانی یا تبلیغات به درستی انجام نمی‌شد.

اما رفته رفته برخی از ابزارها و تجهیزات مهم مانند ویدئو وال یا تلویزیون شهری جای شیوه‌های ساده را گرفتند، به طوری که در حال حاضر از بهترین روش‌های تبلیغاتی محسوب می‌شوند که امکان نصب و راه‌اندازی آنها در کلیه شهرها وجود دارد. در این مقاله نیز نصب و راه‌اندازی تلویزیون شهری در بیرجند را بررسی می‌ کنیم.

نحوه نصب و راه‌ اندازی تلویزیون شهری در بیرجند

اگر برای استفاده از تلویزیون شهری در بیرجند را انتخاب کرده‌اید، برای نصب و راه اندازی کردن آن باید ابتدا اطلاعاتی در این خصوص داشته باشید، چون شما می‌توانید به دو شیوه مختلف یعنی اجاره تلویزیون شهری یا خرید تلویزیون شهری از این ابزار فوق العاده پیشرفته استفاده کنید، از طرفی تجربه ثابت کرده است تولید محتواهای بصری قابلیت‌ های بیشتری دارند و تاثیرگذاری آنها بر روی مخاطبان نیز بسیار بالا می‌باشد.

پیش تر این کار با استفاده از ویدئو پروژکتور انجام می‌شد، اما ویدیو پروژکتور دارای کمبودهای زیادی بود، از جمله اینکه شدت نور در آنها بسیار پایین بوده و این وسیله با محدودیت در صفحه نمایشگر مواجه بود، اما تلویزیون شهری چنین مشکلی ندارد و شما می‌ توانید با اجاره کردن یک تلویزیون شهری یا خرید آن از کیفیت بی‌نظیر و رزولوشن بالای تصاویر آن برخوردار شوید، نصب کردن آن نیز بسیار آسان است و تنها باید در این خصوص از یک تکنسین و گروه ماهر و نصاب ماهر کمک بگیرید، چون قسمت سازه تلویزیون باید به درستی نصب، طراحی و اجرا شود.

تلویزیون شهری در بیرجند

تلویزیون شهری در بیرجند

شرایط اجاره یا خرید تتلویزیون شهری در بیرجند

برای اجاره یا خرید تلویزیون شهری در بیرجند قوانین و مقررات وجود دارد که شما موظف هستید، مطابق با این شرایط اقدام به راه‌اندازی تلویزیون شهری کنید. اگر تلویزیون را خریده باشید تنها بهای خرید و سپس نصب و راه‌اندازی آن بر روی سازه را پرداخت می‌کنید، اما اگر هدف شما اجاره تلویزیون شهری باشد، شرایط کمی متفاوت خواهد بود، یعنی کلیه هزینه‌ها از ابتدای اجاره تا مرحله نصب و راه‌اندازی آن بر عهده شما خواهد بود.

مثلاً یک تکنسین فنی جهت نصب و راه‌اندازی نیاز دارید که باید هزینه ایاب و ذهاب آنها را متحمل شوید، هزینه استیج جهت نصب نیز بر عهده شما خواهد بود، علاوه بر آنکه هزینه‌های اسکان و تغذیه این گروه فنی و حمل و نقل کلیه تجهیزات تا محل نصب را نیز باید پرداخت کنید. مدت زمان استفاده کردن از تلویزیون شهری را نیز خودتان مشخص می‌کنید، این تلویزیون درست همان روزی که نیاز به استفاده دارید، برای شما نصب می‌شود و اگر قصد داشته باشید یک روز پیش از برگزاری برنامه آن را نصب کنید، باید هزینه دو روز را پرداخت کنید.

تلویزیون شهری در بیرجند

تلویزیون شهری در بیرجند

  1. انتخاب نوع مناسب تلویزیون

تلویزیون شهری در بیرجند به دو صورت جهت فضاهای سرپوشیده و فضاهای سرباز طراحی می‌شود. توجه داشته باشید که این دو نوع تلویزیون کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند و هنگام خرید یا اجاره حتماً ابتدا باید مکان نصب را مشخص کنید. تلویزیون‌ های شهری ایندور برای فضاهای بسته طراحی شده‌اند، یعنی ویژگی‌ های آنها متناسب با این فضاها می‌باشد، تلویزیون‌های شهری اوتدور برای محیط‌های باز مانند میادین، بالای برج‌ها، بلوارها، خیابان‌ها، چهارراه‌ها و غیره مناسب هستند.

برتری تلویزیون شهری اوتدور نسبت به ایندور این است که این تلویزیون‌ها دارای بدنه بسیار مستحکمی هستند، به طوری که مقاومت آن در برابر اقلیم‌های متفاوت آب و هوایی و تغییرات جوی بسیار خوب و بالا می‌باشد، بنابراین به آنها تلویزیون‌های ضد آب نیز گفته می‌شود.

یعنی برای نصب و راه‌اندازی آن جای هیچ گونه نگرانی نیست و آب، بارش باران، برف، نور خورشید، باد و غیره هیچ گونه آسیبی به آن وارد نمی‌ کنند. مزیتی که تلویزیون شهری ایندور ندارد، اما در عوض نوع ایندور تصاویر را با وضوح بسیار بالایی نمایش می‌دهد. این دو تلویزیون نباید به جای یکدیگر نصب شوند، چون اگر تلویزیون ایندو را در یک فضای باز نصب کنید، قطعاً در کوتاه‌ ترین زمان آسیب دیده و از بین خواهد رفت.

تلویزیون شهری در بیرجند

تلویزیون شهری در بیرجند

  1. انتخاب ابعاد مناسب

پس از آنکه نوع تلویزیون شهری برای فضای باز یا سربسته را مشخص کردید، حال باید به فکر انتخاب ابعاد آن باشید. البته فراموش نکنید برای این نوع تلویزیون‌ ها هیچ گونه محدودیتی در ابعاد تعریف نشده است و موضوع مهم در خصوص انتخاب آنها توجه به تعداد شرکت کنندگان، فضای انتخابی جهت نصب و نوع مراسم می باشد و شما باید با توجه به این نکات ابعاد مناسب را جهت خرید یا اجاره تلویزیون شهری پیشنهاد دهید. مثلاً احتمال دارد شما تهیه تلویزیون را برای یک محیط سرپوشیده مانند فروشگاه یا مرکز خرید در نظر داشته باشید، در این حالت تلویزیونی با ابعاد متوسط جهت نصب به صورت ثابت در یک قسمتی از فروشگاه کفایت می‌ کند.

اما گاهی تهیه تلویزیون برای مکانی مانند چهارراه‌ها در نظر گرفته می‌شود، در چنین حالتی نمی‌ توان تنها در یک سمت نصب تلویزیون را انجام داد، چون از جهات دیگر پشت تلویزیون دیده می‌شود، بنابراین تاثیر آن بسیار کم است و مخاطبان کمی با آن روبرو می‌شوند. در چنین مواقعی نصب کردن تلویزیون در چهار جهت مخالف آن انجام می‌شود تا عابرین از هر طرف محتوای تبلیغاتی آن را ببینند که البته برای این فضاهای باز بهتر است ابعاد بزرگ تلویزیون را انتخاب کنید تا تاثیر بیشتری در روند تبلیغات یا اطلاع رسانی شما داشته باشند، چون هر چه ابعاد تلویزیون بزرگتر باشد، مخاطب از فواصل دورتر نیز قادر به دیدن آن خواهد بود.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله به بررسی نصب و راه‌اندازی تلویزیون شهری در بیرجند پرداختیم. گفتیم که اگر برای استفاده از تلویزیون شهری بیرجند را انتخاب کرده‌اید، باید موارد ذکر شده در بالا را جهت استفاده از آن مدنظر داشته باشید، چون توجه به نوع تلویزیون شهری، مکان مناسب جهت نصب و حتی ابعاد آن اهمیت زیادی در روند موفقیت شما دارد. در سایت ای اس آی لایت بیشتر با تلویزیون شهری، نحوه استفاده و راه‌اندازی آن در شهرهای مختلف مانند نصب تلویزیون شهری در بیرجند، شرایط و مقررات نصب کردن و غیره آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *