مقالات

تلویزیون‌ تعاملی چیست؟

تلویزیون‌ تعاملی چیست؟

تلویزیون تعاملی چیست؟ دیگر هیچ محدودیتی برای تبلیغات خارج از خانه وجود ندارد! تلویزیون تعاملی یا بیلبوردهای تعاملی مطابق با نام خود، امکان تعامل بین نمایش تبلیغات و مخاطبانشان را فراهم می کنند، خواه اسکن یک کد QR با تلفن همراه باشد یا به سادگی زیر تبلیغات راه بروید تا آن را روشن کنید. تبلیغات اغلب به صورت مبتکرانه برنامه ریزی می شوند تا توجه مخاطبان را جلب کنند، آن را به یاد ماندنی کنند و به نوعی تأثیر بیشتری بر قصد خرید بگذارند.

تلویزیون‌های تعاملی یا همان تلویزیون‌های هوشمند، تلویزیون‌هایی هستند که امکانات بیشتری نسبت به تلویزیون‌های معمولی دارند. این تلویزیون‌ها از امکانات شبکه‌های اینترنتی بهره می‌برند و اجازه می‌دهند تا کاربران با استفاده از یک رابط کاربری ساده و قابل دسترس، به اینترنت، برنامه‌های تلویزیونی، فیلم‌ها، موسیقی، بازی‌ها و برنامه‌های دیگر دسترسی پیدا کنند. موضوع تلویزیون های تعاملی را کامل برای شما تشریح می کنیم.

تلویزیون تعاملی چیست؟

بیلبورد یا تلویزیون تعاملی نوعی تبلیغات است که نیاز به جذب مخاطب دارد که در نتیجه تعامل مصرف کننده با آن، سازگار یا بهبود می یابد.

مفاهیم تبلیغاتی نوآورانه برای انجام کاری متفاوت از رقبا و افزایش سطح تعامل مشتری مورد نیاز است. تبلیغات تلویزیون شهری تعاملی یکی از بهترین روش ها برای انجام این امر است.

تلویزیون‌های تعاملی به دلیل قابلیت‌های بیشتری که نسبت به تلویزیون‌های معمولی دارند، برای استفاده در مجتمع‌های تجاری و تفریحی، مراکز خرید، هتل‌ها، اتاق های اجتماعی، و دیگر مکان‌های عمومی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاربرد تلویزیون تعاملی

بیشتر داخل مراکز خرید و تفریحی برای راهنمایی و استفاده از خدمات آن مکان استفاده می شود مثل فروش بلیط، پرداخت قبض، شارژ کارت ، راهنمای طبقات و غرفه ها ، اطلاعات ساعت حرکت قطار و پرواز و…

با استفاده از تلویزیون‌های تعاملی، کاربران می‌توانند با استفاده از کنترل‌های دستی یا حتی با صدا، برنامه‌های تلویزیونی را انتخاب کنند، دسترسی به محتوای اینترنتی داشته باشند، ایمیل‌های خود را بخوانند، و حتی با دوستان و خانواده‌شان از طریق برنامه‌های تلفنی و ویدیویی در ارتباط باشند.

مزایای تبلیغات تعاملی

تبلیغات تعاملی در مقایسه با تبلیغات غیرتعاملی از نظر زمان مشاهده ۴۷ درصد موثرتر است. این امر به نفع برندها خواهد بود زیرا آگاهی و یادآوری نام تجاری را افزایش می‌دهد که نرخ تبدیل بالاتری را ارائه می‌دهد و بازدیدها را به عمل تبدیل می‌کند.

به عبارت ساده‌تر، تبلیغات تعاملی به خوبی کار می کند، زیرا سطوح بالاتری از تعامل را ایجاد می کند، بنابراین، یادآوری برند و نرخ تبدیل بهتری را ایجاد می کند.

به طور خلاصه، تبلیغات تلویزیون تعاملی نه تنها ایده “بیلبورد خسته کننده” را رد می کند، بلکه باعث ایجاد تعامل با مخاطب برای تجربه ای غیرعادی می شود که بیشتر به تعامل مصرف کننده کمک می کند و آگاهی برند را به گروه بزرگتری از مخاطبان افزایش می دهد.

تبلیغات بیلبورد تعاملی چیست؟

تلویزیون تبلیغات تعاملی چیست

تبلیغات تعاملی یک روش نمایش مهمی است که افراد را متقاعد می کند تا با تبلیغات بیلبورد تعامل داشته باشند و بین مخاطب هدف و برند ارتباط برقرار کنند و به شرکت ها امکان ایجاد و رشد می دهد.

به‌طور مثال در لندن، یک تلویزیون تعاملی، زنی را با بریدگی و کبودی روی صورتش به تصویر کشیده بود. وقتی رهگذران به او نگاه می کردند، زخم های صورتش شروع به التیام یافتن و ناپدید شدن می کردند! این کار برای ارسال این پیام انجام شد که مردم به جای چشم پوشی از خشونت خانگی، اقدام کنند. همچنین یک پیام متنی برای هر کسی که در نزدیکی بیلبورد ایستاده بود ارسال می شد و از آنها می خواست که به زنان کمک کنند.

چرا از تبلیغات تلویزیون تعاملی استفاده می کنیم؟

تبلیغات تلویزیون تعاملی در مدت بسیار کوتاهی در بین رسانه های مختلف محبوبیت پیدا کرده است. برای این مورد چند دلیل در زیر بیان شده است:

۱-تلویزیون های تعاملی به نزدیک شدن مشتری و محصول به یکدیگر کمک می کنند. در بازار وسواس رسانه‌های اجتماعی امروزی، شرکت‌ها تلاش بیشتری می‌کنند تا تضمین کنند که پیام‌های بازاریابی آنها مشتریان را به محصولات یا خدماتشان نزدیک‌تر می‌کند. مشخص شده است که این روش وفاداری مصرف کنندگان به یک برند، محصول یا خدمات را با ایجاد احساس پیوند بیشتر با شرکت افزایش می دهد.

۲-آنها نوآورانه و هیجان انگیز هستند و در رسانه های اجتماعی سروصدا ایجاد می کنند و افراد را برای مشارکت در فرآیند تبلیغات جذب می کنند. با ارتباط بیشتر مشتریان، مدت کوتاهی طول می کشد تا یک بیلبورد تعاملی، مردم و توجه را از سراسر جهان به خود جلب کند.

۳- بیلبوردهای تعاملی نقش غالبی در بازاریابی برندها ایفا می کنند، آنها ارتباط شخصی با بینندگان ایجاد می کنند و احتمال اینکه مشتریان پیام تبلیغاتی خود را به خاطر بسپارند افزایش می دهد. طیف وسیعی از مخاطبان هدف را درگیر می کند و آنها را با نام تجاری آشنا می کند و موفق می شود تأثیر بلندمدتی بر مخاطبان هدف بگذارد.

به‌طور کلی تلویزیون تعاملی با مشتریان ارتباط برقرار می کند که به طور خودکار منجر به اتفاقات زیر می شود:

۱-عملکرد تبلیغات را بهبود می دهند. با توجه به عواملی مانند افزایش زمان مشاهده و تعامل، تبلیغات بیلبورد تعاملی تا ۳ برابر نرخ تبدیل در مقایسه با بیلبوردهای سنتی ایجاد می کند.

۲-جمع آوری داده های مؤثر، پیامد مهم استفاده از تلویزیون تعاملی است. بیلبوردهای تعاملی داده های عمیقی از مصرف کنندگان ارائه می دهند که اطلاعات ریز را در بر دارند. این مورد به اصلاح تلاش های بازاریابی آینده کمک فراوانی می کند.

مزایای تلویزیون تعاملی

مزایای تلویزیون تبلیغاتی تعاملی

بیایید در مورد این که چرا بیلبوردهای تعاملی بسیار محبوب هستند صحبت کنیم.

۱-روش ارتباط دو طرفه

با توجه به جهانی شدن، رقابت شدیدی بین برندها وجود دارد، هر شرکتی تلاش می کند پیام خود را به مخاطب خود، دقیق ارسال کند. بیلبوردهای تعاملی با مشتریان تعامل دارند و اقدام افراد نسبت به تبلیغات بیلبورد، نشان دهنده ارتباط مشتریان با شرکت است و مخاطب را به مشتریان وفادار شرکت تبدیل می کند. بنابراین، تبلیغات تعاملی به ارتباط مصرف کننده و محصول یا خدمات شرکتی که از بیلبوردهای تعاملی استفاده می کند کمک می کند.

۲-روشی منحصر به فرد برای تأثیرگذاری بر مشتریان

به عنوان یک روش کاملاً جدید برای مشارکت دادن مردم و بازاریابی کسب و کار می باشد، شرکت هایی که از بیلبوردهای تعاملی استفاده می کنند به طور طبیعی نسبت به سایرین که هنوز روی بیلبوردهای ثابت چسبیده اند برتر در نظر گرفته می شوند. آنها آگاهی از برند را بهبود می بخشند و روابط طولانی مدت با مشتریان ایجاد می کنند.

۳-رشد کلی کسب و کار

بیلبوردهای تعاملی ضررهایی را که ممکن است به دلیل تبلیغات ناهماهنگ اتفاق بیفتد را به حداقل می رسانند و مهمتر از همه، ارتباط مستقیم بین همه عوامل مانند ارتباط دو طرفه بین برند و مشتریان است که مشتری را از برند آگاه می کند و آنها را به مشتریان وفادار تبدیل می کند. مشتریان وفادار منجر به تبلیغات شفاهی مثبت می شوند به این معنی که نام تجاری محبوب می شود که منجر به فروش عمده و رشد کلی و شهرت کسب و کار می شود.

۴-مزیت رقابتی بالا

تبلیغات تعاملی جلوه به یاد ماندنی‌تری دارند، زیرا آنها به طور خاص برای جلب توجه مردم طراحی شده‌اند که به دلیل مشغله روزانه، جلب توجه آنها سخت است. شرکت ها تمام تلاش خود را می کنند و می خواهند مشتریان را جذب کنند زیرا مشتری پادشاه است.

معایب تلویزیون های تعاملی

۱-زمان بر

کمپین ها در بیلبوردهای تعاملی نیاز به زمان دارند زیرا چاپ تصاویر روی بیلبوردها با تعامل در ارتباط است و بستگی به این دارد که مردم چگونه با هم تعامل دارند و در کجا ممکن است تعامل بیشتری با برند وجود داشته باشد. این نوع تبلیغات نیازمند برنامه ریزی مناسب و تحلیل مشتریان بالقوه است که به هر قیمتی با هم تعامل خواهند داشت.

۲-هزینه بر

 بدون شک فواید زیادی دارد، اما شروع آن هزینه بر است، زیرا برای ساخت بیلبوردهای تعاملی نوآورانه به پول زیادی نیاز است. نمی توان همه وظایف و نیازها را انجام داد باید متخصصان و افراد تازه نفسی را استخدام کرد که ایده های بهتر و مبتکرانه ای برای ایجاد ارتباط با نسل جدید ارائه دهند.

۳-مشارکت مردم

بیلبوردهای تعاملی به مشارکت فعال بیننده نیاز دارند به این معنی که مردم باید با برند تعامل داشته باشند. تبلیغات روی صفحه در نهایت به اعمال افرادی که سعی در تعامل دارند و به آن واکنش نشان می‌دهند بستگی دارد. بنابراین، تلاش ها ممکن است به هدر برود.

نتیجه

با توجه به پیشرفت تکنولوژی، نیاز به انجام تاکتیک های خلاقانه در بیلبوردها نیز وجود دارد. اگرچه تبلیغات تعاملی دارای معایبی مانند گران بودن و وقت گیر بودن است. با نادیده گرفتن جنبه تاریک بیلبوردهای تعاملی باید روی آن کار کنیم تا خلاق باشیم. هزینه بالای راه‌اندازی آن با تبلیغات شفاهی مثبت و فروش زیاد با سودآوری همراه خواهد بود که تنها با اتخاذ تکنیک های تعاملی و استفاده از تبلیغات تعاملی که یکی از بهترین راه ها برای جذب مخاطبان هدف و جذب آنها به سمت یک برند خاص است امکان‌پذیر است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۱ رای

7 دیدگاه در “تلویزیون‌ تعاملی چیست؟

 1. آرمان صدیقی گفت:

  درباره چگونگی نصب و راه اندازی این این تلویزیون توضیح بدین لطفا

  1. ادمین گفت:

   تلویزیون تعاملی تلویزونی هست که یک سری امکانات بیشتری از تلویزیون های معمولی داره مثلا قابلیت اتصال به اینترنت و نصب نرم افزار ها
   روی تلویزیون های معمولی هم میشه اندروید باکس وصل کرد و تبدیل به تلویزیون تعاملی کرد.

 2. جهانیار شیخ‌الاسلامی گفت:

  خسته نباشید، آیا تلویزیون های تعاملی از نظر فنی با تلویزیون های معمولی متفاوت هستند؟

  1. ادمین گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله متفاوت هست.

 3. بهداد بامشک گفت:

  سلام وقت بخیر این نوع از تلویزیون های تعاملی قابلیت چند لمسی را پشتیبانی میکند؟؟
  حداکثر تعداد نقاط لمسی که تلویزیون های تعاملی میتواند به طور همزمان تشخیص دهد به چه صورت میباشد به چه تعداد؟؟

 4. ملکشاهی گفت:

  دروود
  این محصول رو موجود دارین ؟

  1. ادمین گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله موجوده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *