مقالات

روش نصب ویدئو وال بر روی دیوار

روش نصب ویدئو وال

آیا با روش نصب ویدئو وال بر روی دیوار آشنا هستید؟ ویدیو از جمله پیشرفته‌ ترین تجهیزات در حوزه تبلیغات می‌ باشد که از تعداد زیادی صفحه نمایشگر تشکیل شده است. این صفحات در کنار یکدیگر قرار می‌ گیرند و ساختار کامل یک ویدیو را به وجود می‌آورند، اما یک موضوع مهم در خصوص ویدئو وال، نحوه نصب کردن آن برای دیوار می‌باشد که برای این کار باید آشنایی کامل با کلیه مراحل نصب داشته تا بتوانید آن را به درستی بر روی دیوار نصب و اجرا کنید.‌ در این مقاله شیوه نصب کردن ویدئو وال بر روی دیوار را بررسی می‌کنیم.

روش نصب ویدئو وال بر روی دیوار

روش نصب ویدئو وال بر روی مکان‌های مختلف متفاوت می‌باشد که البته کمی زمانبر و سخت نیز است، این پروسه متناسب با فضای مورد نظر و نوع ویدئو وال متفاوت است، اما نسل جدید ویدئو وال‌ها در مقایسه با انواع قدیمی دارای انعطاف پذیری بیشتر و بالاتری جهت پیاده‌سازی و طراحی هستند و حتی نصب و اجرای آنها نیز نسبت به نسل‌های قدیمی آسان‌تر می‌باشد، علاوه بر آنکه محل نصب کردن و نوع ویدئو وال می تواند در خصوص زمانبر بودن و پیچیدگی نصب تاثیرگذار باشد، اما به طور کلی می‌توان این وسیله تبلیغاتی را هم در فضاهای داخلی هم فضاهای خارجی نصب و استفاده کرد.

روش نصب ویدئو وال

اقدامات اولیه برای روش نصب ویدئو وال

روش نصب ویدئو وال بر روی دیوار مانند نصب تلویزیون شهری حتماً باید برخی مراحل و اقدامات اولیه را طی کنید که برای روش نصب ویدئو وال این اقدامات عبارتند از:

 1. اندازه دیوار

در ابتدا باید ارتفاع دیوار را به دست بیاورید و محل نصب کردن ویدیو وال را به درستی مشخص کنید. این موضوع بسیار مهم است که شما پیش از نصب مشخص کنید چه نوع دیواری برای نصب کردن نیاز دارید. سپس طول و عرض را نیز برای ویدیو وال مشخص کنید که این اندازه می‌تواند به صورت دو در دو، دو در سه و یا سه در سه در نظر گرفته شود، سپس باید حاشیه به حاشیه اندازه و ابعاد ویدئو وال مورد نظر را نیز محاسبه کنید. حال که تمامی این موارد را مشخص کردید، می‌توانید با استفاده از ابزارهای مناسب نصب ویدیو وال را شروع کنید.

روش نصب ویدئو وال

 1. تعداد صفحه نمایشگر

پس از آنکه دیوار و مکان نصب مشخص شد، حال باید تعداد صفحه نمایشگرهایی که قصد دارد آنها را برای ساخت ویدیو وال استفاده کنید، مشخص کرده باشید تا به این ترتیب بتوانید با چیدمان درست این صفحات را در کنار هم قرار دهید.

 1. فاصله دیوار از ناظر

حتماً در هنگام تعیین کردن تعداد صفحه نمایشگرها و نصب ویدیو وال دقت داشته باشید فاصله آن حتماً باید متناسب با ابعاد محیط در نظر گرفته شود.

 1. نوع محتواها

شاید تصور کنید که نوع محتواهای قابل پخش ارتباطی با روش نصب ویدئو وال نداشته باشد، اما این موضوع بسیار مهم است که شما چطور محتواهای مورد نظرتان را به نمایش بگذارید و این محتواها حاوی چه مطالب و پیام‌هایی برای مخاطب باشد. پس از مشخص شدن نوع محتوا منبع فیلمی که برای طراحی و چیدمان ویدئو وال در نظر گرفته شده است را مشخص کنید.

 1. کنترل نرم‌افزاری

پس از آنکه صفحات ویدئو وال ها کنار یکدیگر قرار گرفتند، حال در این مرحله باید شما یک مدیریت در خصوص کنترل نرم‌افزاری داشته باشید، به این طریق که بتوانید چندین صفحه نمایش را از طریق یک منبع ورودی یا چندین منبع ورودی مدیریت کنید.

 1. اندازه حاشیه یا قاب نمایشگر

برخی از نمایشگرهای نسل جدید حداقل قاب یا حاشیه را دارند، این در حالی است که برخی دیگر از آنها دارای حاشیه‌های ضخیمی هستند، واضح است که در صورت استفاده کردن از نوع دوم کیفیت ویدئو وال کاهش پیدا کرده و شما قاب‌های کوچک اطراف آن را به وضوح خواهید دید. یکی از راه‌ها جهت حصول اطمینان از ظریف بودن این قاب‌ها یا حاشیه‌ها بررسی کردن ضریب نمایشگر به بدنه می‌باشد، یعنی هر چقدر که این ضریب در یک ویدیو وال بالاتر باشد، حاشیه آن کمتر خواهد بود و حاشیه کمتر نیز به معنای یکپارچه شدن صفحات نمایشگر می‌باشد.

 1. پایه یا براکت

با توجه به اینکه محل نصب ویدئو وال چه مکانی باشد، ما از پایه و براکت‌ها استفاده می‌کنیم، حتی گاهی اوقات که ویدئو وال برای دیوار قرار می‌گیرد همچنان ما به این پایه‌ها نیاز داریم که صفحات نمایشگر را در کنار هم قرار داده و یک چهارچوب برای ویدئو وال به وجود بیاوریم. این پایه‌ها نیز در انواع مختلف زیر وجود دارد:

 • پایه‌های قابل تعویض
 • پایه چهارچوب ثابت
 • پایه زنجیری
 • پایه کف یا سقفی

 

روش نصب ویدئو وال

نکات مهم پیش از نصب ویدئو وال

در تولید ویدئو وال عوامل مختلفی دخیل هستند تا یک ویدیو وال خوب و با کیفیت بالا تولید و به بازار عرضه شود که مهمترین این عوامل برای در اختیار داشتن این وسیله کاربردی محیط نصب، اندازه ویدیو وال، میزان بودجه و کاربرد شما از آن می‌باشد که در کنار تمامی این موارد ویدئو وال مورد نظر باید روشنایی خوب و قابل قبولی داشته باشد تا شما بتوانید از آن به نحو احسن استفاده کنید، اما در خصوص روش نصب ویدئو وال پیش از هر اقدامی به چند نکته مهم زیر دقت داشته باشید:

 • انتخاب کردن محل درست نصب کارکرد و مخاطبان هدف
 • تکنولوژی مورد اعتماد پایه‌های خوب با قابلیت نگهداری راحت

راه‌اندازی توسط نصابان حرفه‌ای

طراحی کردن یک ویدیو وال بر روی کاغذ آسان است و تنها شامل تعیین نوع زیرساخت‌ها و محاسبه ابعاد و اندازه آن می‌شود، اما نصب کردن آن به این آسانی نیست و شما برای نصب درست یک ویدیو وال بر روی دیوار حتماً باید از یک نصاب ماهر و حرفه‌ای کمک بگیرید که تسلط کافی بر روی این کار داشته باشد.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله روش نصب ویدئو وال بر روی دیوار را بررسی کردیم. ویدیو وال نیز مانند تلویزیون شهری یک وسیله بسیار کاربردی با اهداف مختلف است که شما می‌توانید آن را بر روی مکان‌های مختلفی مانند دیوار نصب کنید. نکات مهم در خصوص این فرایند را توضیح دادیم. در سایت ای اس آی لایت با دیگر نکات مهم در خصوص روش نصب ویدئو وال، آشنایی با اجاره تلویزیون شهری و اجاره ویدئو وال و غیره بیشتر آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *