مقالات

کاربرد ویدئو وال در صدا و سیما

ویدئو وال در صدا و سیما

کاربرد ویدئو وال در صدا و سیما چیست؟ آیا صدا و سیما مکان مناسبی جهت استفاده کردن از ویدیو وال‌ ها است؟ چگونه می‌ توان از ویدئو وال‌ ها در صدا و سیما برای کارهای مختلفی استفاده کرد؟ احتمالاً واژه ویدئو وال را بارها شنیده اید و یا استفاده از آن ها را در مکان‌ های مختلفی مانند سالن‌ های کنفرانس دیده باشید که با کیفیت و رزولوشن بی‌ نظیری جهت کارهای مختلفی مانند تبلیغات مورد استفاده گسترده قرار می‌ گیرند و کاربردی مشابه با تلویزیون شهری دارند.

حتی شاید در برخی مواقع استفاده از ویدئو وال را بهتر و مناسب‌ تر از یک تلویزیون شهری دانست که از جمله این مواقع می‌ توان کاربرد و استفاده ویدئو وال در صدا و سیما را مطرح کرد. در این مقاله نیز کاربرد ویدئو وال در صدا و سیما را بررسی می‌ کنیم.

کاربرد ویدئو وال در صدا و سیما

گفتیم که از موارد رایج و پراستفاده از ویدئو وال‌ ها صدا و سیما می‌ باشد، حتی در بسیاری از مواقع استفاده از یک ویدئو وال در چنین مکانی نسبت به استفاده از بیلبورد تبلیغاتی یا تلویزیون شهری ارجحیت دارد، اما رایج‌ ترین کاربرد ویدئو وال در صدا و سیما موارد زیر هستند:

ویدئو وال در صدا و سیما

ویدئو وال در صدا و سیما

  1. پخش تصاویر واحد یا مجزا

معمولا در مکانی مانند صدا و سیما از ویدیو وال‌ های بزرگ استفاده می‌ کنند. ویدئو وال از کنار هم قرار گرفتن مکعب‌ هایی تشکیل شده است که هر کدام از آن ها می‌ تواند به صورت کاملاً مجزا و یا به صورت هماهنگ با یک دیگر تصاویر و محتواهای تولید شده را به نمایش بگذارد. فاصله بین این مکعب‌ ها به خوبی قابل مشاهده می‌ باشد و این موضوع موجب می‌ شود که ویدیو وال کاربرد گسترده پیدا کند، مثلاً فرض کنید که هدف پخش کردن یک موضوع واحد مانند مراسمات مذهبی از شهرهای مختلف کشور و حتی کشورهای مختلف باشد،

در چنین مواقعی هر کدام از مکعب‌ های ویدئو وال به صورت یک نمایشگر مجزا و تک عمل می‌ کند و شما در داخل یک ویدیو وال بزرگ می‌ توانید به صورت تکی یا همزمان تصاویر و ویدیوهای شهرهای مختلف را به نمایش در بیاورید که نمونه‌ های رایجی از آن را هنگام برگزاری دسته‌ های عزاداری روز عاشورا از شهرهای مختلف را در تلویزیون می‌ بینیم و این اپراتور و هدایت کننده ویدیو وال است که می‌ تواند با انتخاب کردن هر کدام از آن مکعب‌ ها، کلیپ‌ ها و ویدیوهای همان را از تلویزیون پخش کند.

در واقع گاهی مواقع بدون وجود یک ویدئو وال بزرگ و عظیم الجثه نمی‌ توان برخی از برنامه‌ های مهم و ضروری را از صدا و سیما پخش کرد و به نوعی می‌ توان گفت که وجود این وسیله تبلیغاتی کارآمد برای مکانی مانند صدا و سیما ضروری محسوب می‌ شود.

ویدئو وال در صدا و سیما

ویدئو وال در صدا و سیما

  1. کنترل قسمت‌ های مختلف سازمان

نه تنها در صدا و سیما بلکه در بسیاری از سازمان‌ های بزرگ در اتاق مانیتورینگ شما با یک ویدیو وال بسیار بزرگ مواجه خواهید شد که هر کدام از مکعب‌ های این ویدئو وال به دوربین بخش‌ های مختلف همان سازمان یا ارگان متصل بوده و تصاویر از تمامی قسمت‌ ها در اتاق مانیتورینگ قابل رویت هستند، بنابراین اپراتور می‌ تواند تنها با ویدیو وال به قسمت‌ ها و بخش‌ های مختلف سازمان نظارت داشته باشد، رفت و آمدها و فعالیت کارکنان را کنترل کرده و در مواقع ضروری اقدامات لازم‌ در این خصوص را انجام دهد.

در این مکان هر کدام از مکعب‌ های ویدئو وال به صورت جداگانه و مجزا عمل می‌ کنند، به این ترتیب به طور همزمان تصاویر از بخش‌ های مختلف سازمان مورد نظر قابل رویت می‌ باشد.

ویدئو وال در صدا و سیما

ویدئو وال در صدا و سیما

نتیجه‌ گیری

در این مقاله به بررسی کاربرد ویدیو وال در صدا و سیما پرداختیم. صدا و سیما یکی از مکان‌ های مهم و رایج جهت استفاده کردن از ویدیو وال و تلویزیون شهری می‌ باشد که به دو شیوه متفاوت مورد استفاده قرار می‌ گیرد. در این مقاله هر دو نوع کاربرد مهم ویدئو وال در صدا و سیما را توضیح دادیم. در سایت ای اس آی لایت با دیگر کاربردهای رایج ویدیو وال در صدا و سیما، خرید ویدئو وال، اجاره تلویزیون شهری، نکات مهم درباره نحوه استفاده و خرید تلویزیون شهری و غیره آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *