مقالات

آیا واقعاً به تلویزیون‌ هایی با قابلیت ۵G نیاز داریم؟

تلویزیون‌ هایی با قابلیت 5G

آیا واقعاً به تلویزیون‌ هایی با قابلیت ۵G  نیاز داریم؟ قابلیت ۵ جی بدون شک از ترندهای مهم امسال در حوزه فناوری می‌باشد که کلیه شرکت‌های فعال در زمینه فناوری و صنعت در تلاش هستند خود را به آن متصل کرده و در رقابت با شرکت‌های دیگر عقب نمانند، اما موضوع این است که آیا ورود به دنیای ۵ جی برای کلیه تلویزیون‌ ها لازم است.

برند و شرکت‌هایی مانند هواوی، سامسونگ و نوکیا جزو شرکت‌های پیشرو در حوزه استفاده از فناوری ۵ جی می‌باشند که تاکنون تلاش‌های زیادی کرده اند تا بسترهای مخابراتی مختلف مانند ایستگاه‌های ارتباطی، مودم‌ها، آنتن‌ها و لوازم مورد نیاز برای سطوح مختلف در اختیار کاربران قرار بگیرد که به صورت زیر ساختی از فناوری ۵ جی می‌باشند. در این مقاله مطالب مفید در خصوص ۵ جی و ضرورت استفاده از آن را بررسی می‌ کنیم.

آیا واقعاً به تلویزیون‌ هایی با قابلیت ۵G نیاز داریم؟

گفتیم که از ترندهای مهم در دنیای فناوری استفاده از تلویزیون‌ هایی با قابلیت ۵G می‌باشد، یعنی شرکت‌های فعال در حوزه فناوری و صنعت همواره در تلاش هستند که از این قابلیت بهره گرفته و با اتصال به آن در حال رقابت و پیشی گرفتن از شرکت‌های دیگر هستند که شرکت‌هایی مانند نوکیا، هواوی و سامسونگ جزو شرکت‌های پیشرو جهت استفاده از فناوری ۵ جی بوده‌اند.

و همواره تلاش کرده‌اند تا بسترهای مخابراتی مانند ایستگاه‌های ارتباطی، مودم‌ها، آنتن‌ها و لوازم مورد نیاز برای سطوح مختلف را با زیرساخت‌های مخابراتی فناوری ۵ جی توسعه داده و در نهایت در اختیار کاربران قرار دهند و به نظر می‌رسد فاز بعدی که کلیه شرکت‌ها به آن وارد شده خواهند شد، ایجاد تجهیزات در سمت کاربر و به بیانی کاربردی و عملی ساختن قاابلیت ۵ جی می‌باشد.

 

تلویزیون

تلویزیون‌ هایی با قابلیت ۵G

 

با توجه به ساختاری که این قابلیت دارد کاربر قادر خواهد بود تا چندین هزار دستگاه مختلف را بیشتر از قابلیت ۴ جی در مسافت یک کیلومتر مربعی به آسانی به اینترنت متصل کند، بدون آنکه بابت پهنای باند آن مشکلی وجود داشته باشد.

قابلیت ۵ جی دسترسی داشتن به اینترنت را حدود ۲۰ برابر با سرعت بیشتر از ۴ جی در اختیار کلیه کاربران قرار می‌دهد. یعنی بسیاری از محتواهای دیجیتالی، اطلاعات و مواردی که تا کنون به علت پهنای باند و سرعت کم قادر به انتقال دادن آنها نبودیم، با استفاده از قابلیت ۵ جی به آسانی قابل انتقال و استریم خواهد بود.

این ویژگی‌ های جذاب و پتانسیل بالا کمک خواهد کرد تا در آینده نزدیک هر گونه وسیله‌ای را به آسانی به اینترنت متصل کنیم.

 

تلویزیون‌ هایی با قابلیت 5G

تلویزیون‌ هایی با قابلیت ۵G

 

استریم کردن محتواهای هشت کا

به تازگی خبری توسط رسانه‌های کره‌ای انتشار یافته است که طی آن بزرگ‌ترین اپراتور مخابراتی کره و شرکت سامسونگ طی یک قرارداد مشترک اعلام کرده‌اند قصد دارد تا با همکاری یکدیگر به طراحی تلویزیون‌ های هشت کا بپردازند که در آن امکان ارتباط با ۵ جی فراهم شود. شاید چنین تصور کنید که تلویزیون‌ هایی با قابلیت ۵G چه نیازی به اینترنت پرسرعت دارند. برای آشنایی بیشتر و بهتر با کاربرد اینترنت و قابلیت‌های ۵ جی در تلویزیون‌ ها باید اشاره‌ای به رسانه‌های سبک و جدید داشته باشیم.

در حالت سنتی تماشا کردن محتواهای مختلف مانند اخبار، ویدیوها و غیره و یا هر اطلاعات دیگری به وسیله فرستنده‌های تلویزیونی به تلویزیون ما ارسال شده و در نهایت نیز ما با نصب کردن آنتن‌ها و اتصال آنها به دستگاه می‌توانیم این اطلاعات را دریافت کنیم.

اما امروزه با گسترش یافتن استفاده از اینترنت جهت تماشا کردن محتواهای مختلف، شرکت‌های بزرگ نیز در حوزه ارائه دادن تلویزیون‌ های اینترنتی و محتواهای آنلاین فعال شده‌اند و با ارائه دادن راهکارهای مفید جهت تماشای این محتواها بر روی تلویزیون‌ ها بدون استفاده از کامپیوتر به طور کاملاً مستقیم در پی آن هستند که محتواهای با کیفیت خوب و بالا، امکانات جانبی بیشتر و رزولوشن بالاتر و غیره را با استفاده از اینترنت پرسرعت به صورت فیبر نوری یا کابلی در اختیار کلیه کاربران و مصرف کنندگان قرار دهند.

برای مثال استریم کردن محتوایی ۱۰۸۰ پی با وجود اینترنت پرسرعت تا حدود ۱۶ مگابیت در هر ثانیه امکان‌پذیر است، اما اگر هدف این باشد که به طور همزمان افکت‌های اچ دی آر را داشته باشید، در چنین حالت به اینترنت پرسرعت نیاز خواهید داشت.

فرض بر این باشد که بتوانیم از سریع‌ترین نوع اینترنت کابلی عمومی استفاده کنیم که برای چنین حالتی ما تنها می‌توانیم محتواهای چهار کا و با نرخ ۶۰ فریم را به درستی استریم کنیم و اگر اینترنت ما به صورت صوت قابل دسترسی و اطمینان نباشد، هیچ گونه افکتی مانند  hdr  و دیگر اطلاعات جانبی تصویر و صوت را نمی‌ توانیم در این بستر استریم کنیم.

در چنین حالت است که شرکت‌های مخابراتی بزرگ به دنبال آن هستند تا بتوانند اینترنت پرسرعتی را به کاربران عرضه کنند که همان قابلیت ۵ جی می‌باشد و این قابلیت می‌تواند محتواهای تا سطح ۸ کا با نرخ نمایش بالا و افکت‌های اچ دی آر را امکان‌ پذیر سازد.

 

ارتباط تلویزیون‌ هایی با قابلیت 5G با فروش و بازاریابی

تلویزیون‌ هایی با قابلیت ۵G

 

ارتباط تلویزیون‌ هایی با قابلیت ۵G با فروش و بازاریابی

بخش دیگری از تلویزیون‌ هایی با قابلیت ۵G در خصوص فروش و بازاریابی می‌باشد، در واقع تلاش برخی از کمپانی‌ ها مانند ال جی، سامسونگ و دیگر شرکت‌ ها از یک طرف و اپراتورهای بزرگ از طرف دیگر همگی در یک راستا فعالیت دارند تا بتوانند سریع‌ترین و بهترین ارتباط را در انواع تلویزیون‌ ها به وجود بیاورند، به این ترتیب محتواهای با بالاترین کیفیت قابل ارائه خواهند بود. البته برخی از معتقدین همچنان بر این باور هستند که عدم سیار بودن تلویزیون موضوعی است که نیاز به استفاده از ۵ جی را منتفی می‌ کند و آن را افزایش قیمت و اتلاف هزینه می‌ دانند.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله ضرورت استفاده از تلویزیون‌ هایی با قابلیت ۵G را بررسی کردیم. با وجود پیشرفتی که در حوزه ارائه محتواهای مختلف به وسیله انواع تلویزیون‌ ها به وجود آمده است، امروزه شرکت‌ های بزرگ تولید کننده این محصولات در پی آن هستند تا بتوانند با بهره‌گیری از سرعت بالای اینترنت رضایت کاربران را در خصوص استفاده از آنها به دست بیاورند که این رضایتمندی به وسیله بهره‌ گیری از تلویزیون‌ هایی با قابلیت ۵G امکان پذیر است. در سایت ای اس آی لایت بیشتر با موضوع فناوری ۵ جی، ضرورت استفاده از آن در نسل جدید انواع تلویزیون‌ ها و غیره آشنا شوید.

 

مطالب مرتبط:

با گران قیمت‌ ترین تلویزیون‌ های تاریخ جهان آشنا شوید!

بزرگترین تلویزیون‌ های جهان از سامسونگ تا ال جی

نحوه افزایش دادن طول عمر مفید تلویزیون

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *