مقالات

کاربرد تلویزیون شهری در شهرداری

تلویزیون شهری در شهرداری

کاربرد تلویزیون شهری در شهرداری چیست؟ چگونه می‌ توان در مکانی مانند شهرداری از یک تلویزیون شهری به شیوه‌ ای درست و مناسب استفاده کرد؟ آیا وجود یک تلویزیون شهری در شهرداری ضروری است؟ یکی از نهادهایی که معمولاً تبلیغات گسترده و اطلاع رسانی برای عموم مردم را در سطح شهرها انجام می‌ دهد، شهرداری‌ ها هستند که اطلاعات مختلف در خصوص ساخت و سازها، تردد در داخل شهر و غیره را به شیوه‌ های مختلفی مانند چاپ بنرها انجام می‌ دهند.

اما انجام تبلیغات به وسیله بنر بسیار محدود است و قطعاً افراد کمی در سطح شهر می‌ توانند این بنرها و مطالب درج شده بر روی آن را ببینند که این موضوع با تولید و به وجود آمدن تلویزیون‌ های شهری دچار تحول عظیمی شده است، به طوری که اطلاعات در سطح گسترده‌ ای در معرض دید عموم قرار می‌ گیرد. در این مقاله کاربرد تلویزیون شهری در شهرداری را بررسی می‌ کنیم.

کاربرد تلویزیون شهری در شهرداری

از یک تلویزیون شهری در داخل شهرداری‌ ها می‌ توان برای کارهای مختلفی استفاده کرد که البته ضرورتی ندارد این تلویزیون‌ ها حتماً در داخل نهاد شهرداری نصب شده باشند، یعنی شهرداری‌ ها می‌ توانند تلویزیون‌ های شهری را در قسمت‌ های مختلف شهر نصب کرده و سپس تبلیغات خودشان را از این طریق انجام دهند که نمونه‌ هایی از کاربردهای تلویزیون شهری در شهرداری عبارتند از:

تلویزیون شهری در شهرداری

تلویزیون شهری در شهرداری

  • انجام تبلیغات و اطلاع رسانی

یکی از مواردی که می‌ تواند از کاربردهای خوب تلویزیون شهری در شهرداری‌ ها باشد، انجام تبلیغات و اطلاع رسانی است، یعنی این نهاد می‌ تواند با نصب کردن یک تلویزیون شهری در هر نقطه‌ ای از شهر اخبار و تبلیغات مورد نظرش را به اطلاع عموم شهروندان برساند، چون شهرداری یکی از نهادهای است که همواره اخبار و اطلاعات مهمی برای مردم دارد و به نوعی می‌ توان گفت که در ارتباط مستقیم با شهروندان می‌ باشد.

به همین دلیل لازم است که یک راه مناسب برای اطلاع رسانی داشته باشد، پیش تر این کار با چاپ بروشور و نصب بنر در مکان‌ های مختلف شهر انجام می‌ شد که این روش بسیار محدود و ابتدایی بود و قطعاً شهروندان محدودی نیز با آن ها مواجه می‌ شدند.

اما در حال حاضر با ظهور ویدئو وال‌ ها و دو نوع تلویزیون شهری ایندور و اوتدور چنین مشکلی برطرف شده و امکان اطلاع رسانی در سطح وسیع برای شهرداری‌ ها به وجود آمده است، به طوری که می‌ توانند در تولید کلیپ‌ ها، محتواها و تصاویر مختلف مطالب مورد نظر خودشان را به آسانی از نمایشگرهای تلویزیون شهری پخش کرده و به اطلاع عموم شهروندان برسانند. برای این کار نیازی نیست که تلویزیون شهری حتماً در داخل شهرداری‌ ها نصب شود، بلکه این نهاد می‌ تواند تلویزیون را برای قسمت‌ های مختلف شهر انتخاب کند.

به این ترتیب در تعامل بیش تری با مردم خواهد بود. اطلاع رسانی به ویژه در مواقع حساسی مانند زمان وقوع سیل، زلزله و غیره اهمیت پیدا می‌ کند و در چنین مواقعی است که شهرداری می‌ تواند با اقدام سریع و به موقع مردم را از این اخبار مطلع کرده و از بروز اتفاقات و حوادث بیش تر پیشگیری کند.

تلویزیون شهری در شهرداری

تلویزیون شهری در شهرداری

 

  • معرفی بخش‌ های مختلف شهری

یک شهرداری می‌ تواند با نصب کردن یک تلویزیون شهری بزرگ در مکان‌ های شلوغ شهر به معرفی بخش‌ های مختلف همان شهر بپردازد به این ترتیب شهروندان و حتی مسافران و گردشگرانی که وارد آن شهر می‌ شوند با دیدن این نمایشگرها با قسمت‌ های مختلف شهر آشنا می‌ شوند. این روند می‌ تواند برای معرفی مکان‌ های گردشگری، توریستی، فروشگاه‌ ها و هایپر مارکت‌ های بزرگ، هتل‌ ها و رستوران‌ های شهر، سینماها و غیره مفید باشد، به این ترتیب اگر شما وارد یک شهر جدید شوید با دیدن این محتواها در مدت زمان اندکی با مکان‌ های مختلف آن شهر آشنا خواهید شد.

البته تولید یک محتوای کارآمد در این خصوص اهمیت بالایی دارد و باید نهایت خلاقیت در تولید محتوا به کار برود، به طوری که بتواند در کوتاه‌ ترین زمان ممکن تاثیر خودش را اعمال کرده و مخاطب بدون آن که مدت زمان زیادی را صرف تماشای کلیپ مورد نظر کند، بتواند با قسمت‌ های مختلف شهر آشنایی پیدا کند.

تلویزیون شهری در شهرداری

تلویزیون شهری در شهرداری

نتیجه‌ گیری

در این مقاله با موضوع کاربرد تلویزیون شهری در شهرداری آشنا شدیم. شهرداری از جمله نهادهای مهم است که به طور مداوم در تعامل با شهروندان می‌ باشد، به همین دلیل است که بیش تر تلویزیون‌ های شهری، بیلبورد تبلیغاتی و ویدیو وال ها توسط این نهاد در سطح شهر نصب و راه‌ اندازی می‌ شوند که می‌ توان از آن ها برای کارها و اهداف مختلفی از جمله معرفی مکان‌ های مختلف شهر، تبلیغات، اطلاع رسانی کردن و غیره استفاده کرد که در این خصوص نحوه تولید کل کردن محتواهای مناسب و ایده‌ آل حرف اول را می‌ زند.

در سایت ای اس آی لایت با کاربرد تلویزیون شهری در شهرداری، نحوه درست استفاده کردن از این تلویزیون‌ ها، راه‌ های اجاره تلویزیون شهری و غیره بیش تر آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *