مقالات

نقش تلویزیون شهری در اطلاع رسانی عمومی

نقش تلویزیون شهری

نقش تلویزیون شهری در اطلاع‌رسانی عمومی چیست؟ آیا می‌توان از تلویزیون شهری به عنوان یک راه مناسب برای اطلاع رسانی عمومی استفاده کرد؟ نظر شما در خصوص استفاده از تلویزیون شهری در روند اطلاع رسانی عمومی چیست؟ طراحی و تولید تلویزیون‌های شهری با اهداف مختلفی همراه بوده است که از جمله آنها اطلاع رسانی عمومی می‌باشد.

چون این تلویزیون‌ها در معابر و مکان‌های عمومی از جمله میادین اصلی شهر، نمایشگاه‌های بزرگ، فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای، خیابان‌های اصلی، بر سر چهارراه‌ها یا بلوارها و غیره نصب می‌شوند و بهترین و مناسب‌ترین مکان‌ها جهت اطلاع رسانی می‌باشند، به همین دلیل استفاده از آنها روند رو به رشدی داشته و یکی از کاربردهای مهم آن نیز اطلاع رسانی عمومی است. در این مقاله نقش تلویزیون شهری در اطلاع رسانی عمومی را بررسی می‌ کنیم.

 

 

نقش تلویزیون شهری در اطلاع رسانی عمومی

گفتیم که طراحی و تولید تلویزیون‌ های شهری با اهداف مختلفی از جمله برندینگ و تبلیغات برای انواع مشاغل و کسب و کارها، اعلام اخبار روزمرگی و اطلاع رسانی عمومی در معابر شهری، ایجاد سرگرمی در مکان‌هایی مانند شهربازی‌ها، پخش کلیپ‌های آموزنده در روند فرهنگسازی در مکان‌هایی از جمله بوستان‌ها و پارک‌ ها و… همراه بوده است.

از همین رو این وسیله کاربردی پس از ظهور خود و مدت زمان اندکی توانست به شهرهای بزرگ و کوچک راه پیدا کند و برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار بگیرد، چون قطعاً یک شیوه اطلاع رسانی و تبلیغات جامع و کلی می‌ باشد که نسبت به روش‌ های پیشین تبلیغاتی برتری‌های زیادی دارد. نقش مهم و سازنده تلویزیون شهری در روند اطلاع رسانی عمومی را می‌ توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 

نقش تلویزیون شهری

نقش تلویزیون شهری

 

اطلاع رسانی به موقع

تا به حال پیش آمده است که یک اتفاق یا رویداد مهم در سطح کشور یا سطح جهان رخ داده باشد و شما مدتی بعد از آن مطلع شده باشید؟ بسیاری از افراد علاقه دارند که هر گونه رخداد یا اتفاق غیر منتظره‌ای را به محض انتشار دریافت کنند، اما به هر حال مشغله های روزمرگی و دغدغه‌ های فراوانی که افراد در زندگی دارند، مانع از آن می‌شود که ساعت‌ ها پای تلویزیون نشسته و اخبار روزانه را دنبال کنند، مانند زمانی که در حال رانندگی هستید یا مواقعی که قصد خرید از فروشگاه‌ ها یا سوپرمارکت‌ های بزرگ را دارید.

حال فرض کنید که شما در حال رانندگی هستید و چند دقیقه‌ ای را پشت چراغ قرمز یا ترافیک توقف کرده اید، یا مثلاً در حال خرید کردن از یک فروشگاه بزرگ هستید، هم زمان نیز در نزدیکی شما یک تلویزیون شهری نصب شده است در چنین حالتی هم زمان که به کار روزانه خودتان می رسید و هیچ گونه وقفه‌ ای در فعالیت تان رخ نمی‌ دهد، اخبار و رویدادهای مهمی که به صورت آنلاین پخش می‌ شود را نیز دنبال می‌کنید.

به این ترتیب به موقع از هر گونه اتفاقی مطلع خواهید شد، این موضوع زمانی بسیار اهمیت پیدا می‌ کند که یک رخداد یا حادثه غیر مترقبه در سطح شهر یا کشور رخ داده است و لازم است که شهروندان به موقع از آن مطلع شوند، مانند هنگامی که سیل بزرگی در راه است یا در مکانی زلزله رخ داده است، حتی گاهی نیز این تلویزیون‌ ها می‌ توانند در روند مسابقات مهم جام جهانی وضعیت این مسابقات را به اطلاع عموم مردم برسانند.

 

نقش تلویزیون شهری

نقش تلویزیون شهری

 

فراگیر بودن استفاده از تلویزیون شهری

دومین موضوع مهم که به عنوان یکی از نقش‌ های مهم تلویزیون شهری می‌ باشد، فراگیر بودن استفاده از آن است، مثلاً فرض کنید که شما برای اطلاع رسانی یک موضوع مهم از بنر تبلیغاتی یا بروشورها استفاده کنید، در چنین حالتی کار شما مختص به یک زمان و مکان خاص است و قطعاً تعداد کمی از شهروندان از آن مطلع خواهند شد.

اما این موضوع در خصوص تلویزیون‌ های شهری کاملاً متفاوت است و پوشش دهی خبری این وسیله مدرن بسیار بالا می‌ باشد، به طوری که شهروندان زیادی می‌ توانند محتواهای در حال پخش آن را ببینند، چون تلویزیون‌ های شهری معمولاً دارای اندازه‌ های بسیار بزرگی هستند و در معابر عمومی مانند خیابان‌ های اصلی شهر قرار می‌ گیرد که مکان تردد بسیاری از شهروندان است و مخاطبان می‌ توانند صفحه نمایشگر بزرگ آن را به خوبی دیده و با محتواهای آن ارتباط برقرار کنند.

البته موضوع قابل ذکر در این خصوص این است که تلویزیون مورد نظر شما در کجا نصب شده باشد، چون مکان نصب اهمیت بسزایی دارد که به طور معمول نیز جهت دستیابی به چنین اهدافی از نوع تلویزیون شهری اوتدور در فضاهای باز استفاده می‌ کنند. مثلاً وقتی نصب تلویزیون شهری با هدف اطلاع رسانی عمومی می‌ باشد، برای آن مکان‌ هایی مانند میادین اصلی شهر در نظر گرفته می‌ شود که تردد در آنجا زیاد است و امکان بازخورد خبر پخش شده نیز بالا می‌ باشد.

 

نقش تلویزیون شهری

نقش تلویزیون شهری

 

امکان پخش آنلاین

ویژگی دیگری که در تلویزیون‌ های شهری وجود دارد و موجب شده است نقش آن ها در روند اطلاع رسانی برجسته‌ تر باشد، امکان پخش آنلاین است، یعنی شما علاوه بر آنکه کلیپ‌ ها و تصاویر ضبط شده خود را از این نمایشگرها به نمایش در می‌ آورید، در کنار آن نیز می‌ توانید از ویژگی پخش آنلاین استفاده کنید، این ویژگی جهت اطلاع رسانی وقایع و رخدادهای مهم روزانه مهم است و موجب شده است که تلویزیون شهری نسبت به دیگر وسیله‌ های تبلیغاتی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

 

نقش تلویزیون شهری

نقش تلویزیون شهری

 

نتیجه‌ گیری

در این مقاله نقش تلویزیون شهری در اطلاع رسانی عمومی را بررسی کردیم. گفتیم که طراحی و تولید تلویزیون‌ های شهری با اهداف مختلفی همراه است که یکی از مهم‌ ترین این اهداف نیز اطلاع رسانی عمومی و بیان خبار و رخدادهای روزانه می‌ باشد.

چون شما می‌ توانید با استفاده از یک تلویزیون شهری هر گونه اخبار و رخداد روزانه را به موقع و به صورت آنلاین در سطح گسترده‌ ای به اطلاع شهروندان برسانید که البته در این خصوص لازم است تلویزیون شما در مکان مناسب و پرتردد نصب شده باشد. در سایت ای اس آی لایت بیش تر با نقش تلویزیون شهری در اطلاع رسانی عمومی، نحوه خرید تلویزیون شهری، انتخاب مکان مناسب نصب کردن تلویزیون شهری جهت اطلاع رسانی عمومی و غیره آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *