مقالات

پیشرفت‌ های جدید در تکنولوژی تلویزیون شهری

تکنولوژی تلویزیون شهری

پیشرفت‌های جدید در تکنولوژی تلویزیون شهری کدامند؟ تلویزیون‌های شهری جدید نسبت به انواع قدیمی‌تر چه آپشن‌ها و ویژگی‌های دارند؟ تلویزیون‌ های شهری که جهت انجام فرایند تبلیغات یا اطلاع رسانی و غیره تولید شده‌اند، از ابتدای ظهور خودشان تاکنون تغییر و تحولات زیادی پیدا کرده و مطابق با تکنولوژی و فناوری روز دنیا این ابزارها نیز توانسته‌اند، بخش قابل توجه و چشمگیری از فناوری نوین را به خودشان اختصاص دهند.

که انواع تلویزیون‌های جدید از ویژگی‌های خاصی برخوردار هستند که از آن جمله امکان پخش آنلاین محتواها، قابلیت‌های راه‌اندازی به صورت نامحدود و پخش فرمت‌های متفاوت و مختلف صوتی و تصویری می‌باشد. هر کدام از این موارد در جای خود می‌ تواند نقش موثر و تاثیرگذاری در روند استفاده از تلویزیون شهری داشته باشد. در این مقاله پیشرفت‌ های جدید در تکنولوژی تلویزیون شهری را بررسی می کنیم.

 

 

پیشرفت‌ های جدید در تکنولوژی تلویزیون شهری

گفتیم که تلویزیون‌ های شهری جدید در مقایسه با نسل قدیمی‌تر این وسیله‌ها پیشرفت‌های قابل توجهی داشته اند و آپشن‌های خاص و متفاوتی بر روی آنها پیاده شده است، به طوری که استفاده گسترده از آن ها را رقم زده و موجب شده است، این جعبه جادویی قابلیت‌های بیشتری داشته باشد. برخی از این تکنولوژی‌ ها عبارتند از:

 

تکنولوژی تلویزیون شهری

تکنولوژی تلویزیون شهری

 

پخش محتواهای سه بعدی

از جدیدترین و مهم ترین پیشرفت‌ها در حوزه تلویزیون‌های شهری امکان پخش سه بعدی آنها می‌باشد که تجربه شگفت انگیز و واقعی را برای مخاطبان به نمایش می‌گذارد و البته مخاطبان نیز از پخش تصاویر سه بعدی استقبال خوبی داشته اند و همواره رغبت بیشتری برای تماشای محتواها و کلیپ‌های پخش شده به صورت سه بعدی از خود نشان می‌دهند. این تلویزیون‌ها در واقع با استفاده کردن از تکنولوژی سه بعدی توانسته اند فضای بصری را به میزان قابل توجه گسترش دهند و در کنار آن احساس خوب حضور در مکان فیلم برداری را برای مخاطبان القا کنند.

همچنین شیوه تبلیغات سه بعدی راهی خوب جهت ایجاد تجربه برای واقعیت مجازی کلیه مخاطبان می‌باشد که می‌تواند در روند تبلیغات کسب و کارها و برندینگ اثربخشی بسیار خوب و بیشتری در مقایسه با تبلیغات دو بعدی داشته باشد.

 

تکنولوژی تلویزیون شهری

تکنولوژی تلویزیون شهری

 

پخش فرمت‌ های متفاوت صوتی تصویری

قابلیت دیگری که امروزه در تلویزیون‌ های شهری جدید به چشم می‌خورد و البته توانسته است دست تولید کنندگان محتوا را باز کند، قابلیت پخش کردن انواع فرمت‌های صوتی و تصویری از آن است، به این ترتیب تولید کننده محتوا می‌تواند مطابق با ایده‌ها و خلاقیت خودش محتواهای صوتی و تصویری بسیار متنوع و البته در کنار آن با کیفیت بالایی را تولید کرده و از نمایشگرهای شهری به نمایش در بیاورد.

می‌دانیم که کیفیت خوب کلیپ‌های تبلیغاتی در فرایند تبلیغات از تلویزیون‌ های شهری حرف اول را می‌زند و هر چه که ما بتوانیم محتواهای با کیفیت خوب و البته خلاقانه را از این نمایشگرها به تصویر بکشیم، به همان نسبت نیز مخاطبان بیش تر از آن استقبال می‌کنند.

 

 

تکنولوژی تلویزیون شهری

تکنولوژی تلویزیون شهری

وضوح بالا و زاویه دید

در هنگام خرید تلویزیون شهری وضوح بالا و زاویه دید مهم‌ترین موضوعی است که مورد توجه خریدار قرار می‌گیرد، به ویژه در انواع تلویزیون‌های شهری اوتدور حتماً باید یک زاویه دید و وضوح بالا داشته باشیم تا مخاطب بتواند محتواهای تولید شده را به درستی ببیند. این موضوع به ویژه زمانی اهمیت پیدا می‌کند که تلویزیون ما در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار می‌گیرد و در این حالت اگر دارای وضوح بالا نباشد، محتواها قابلیت دیدن را ندارند.

زاویه دید نیز به اندازه وضوح بالا مهم است، این که شما بتوانید صفحه نمایشگر تلویزیون را از زوایای مختلف ببینید بسیار مهم است، چون در صورت محدود بودن زاویه دید، تصاویر با کیفیت خوبی دیده نمی‌شوند، اما نسل جدید تلویزیون‌های شهری با چنین مشکلی را برطرف کرده است به طوری که یک زاویه دید وسیع و گسترده را برخوردار بوده و به این ترتیب مشاهده کلیه تصاویر پخش شده از آن از فواصل دور یا نزدیک با کیفیت بالایی وجود دارد.

مصرف پایین انرژی

پیش تر تولید لوازم الکتریکی تنها جهت برطرف کردن نیاز مصرف کنندگان بود، ما امروزه توجه ویژه‌ای به مصرف انرژی می‌شود و به این ترتیب هنگام تولید بهینه سازی مصرف انرژی مورد توجه تولید کنندگان قرار گرفته است که در این راستا علاوه بر آنکه مصرف کننده در هزینه‌های برق صرفه‌جویی می‌کند، این روند در جهت محافظت از زیست محیط نیز تاثیرگذار است. نسل جدید تلویزیون‌های شهری علاوه بر آنکه دوام خوب و بالایی دارند، مصرف انرژی در آنها نیز کاملاً بهینه شده است. چون این تلویزیون‌ها معمولاً به صورت ۲۴ ساعته روشن هستند، بنابراین اگر مصرف برق آنها بهینه نباشد، کاربر باید هزینه‌ های زیادی را متقبل شود.

 

تکنولوژی تلویزیون شهری

تکنولوژی تلویزیون شهری

 

قابلیت طراحی نامحدود

پیشرفت دیگر در تلویزیون‌های شهری قابلیت طراحی و البته راه‌اندازی کردن نامحدود آنها می‌باشد. امروزه نسل جدیدی از تلویزیون‌های شهری با انعطاف پذیری بسیار بالا تولید شده‌اند که برخلاف انواع تلویزیون‌های شهری تخت و بدون انعطاف شما می‌توانید آنها را ر مکان‌های متفاوت و با اندازه و اشکال مختلفی راه‌اندازی کنید. این ویژگی موجب می‌شود که زاویه دید نیز در این تلویزیون‌ها گسترش پیدا کند و مخاطب از زوایای مختلفی امکان دیدن صفحه نمایشگر آن را داشته باشد. در این تلویزیون‌ها می‌توانید کمی خلاقیت به خرج داده و آنها را در اشکال مختلفی نصب کنید. حتی اندازه آنها نیز کاملاً قابل تغییر می‌باشد و در این زمینه برخلاف تلویزیون‌های شهری تخت هیچ گونه محدودیتی ندارید.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله پیشرفت‌ های جدید در تکنولوژی تلویزیون شهری را بررسی کردیم. مانند هر وسیله الکتریکی دیگری تلویزیون‌ های شهری از ابتدای ظهور خودشان تا به امروز دچار تغییر و تحولات خوب و چشم گیری شده‌ اند و قابلیت‌ های بیشتری پیدا کرده اند که از جمله این قابلیت‌ ها پخش کردن فرمت‌های تصویری و صوتی مختلف، بهینه‌سازی مصرف انرژی و امکان پخش تصاویر سه بعدی می‌باشد.

هر کدام از این قابلیت‌ ها و آپشن‌ ها در جای خودش می‌ تواند گزینه‌ای مثبت در روند استفاده از تلویزیون‌ های شهری و دستیابی به نتایج بهتر و مطلوب‌ تر باشد. در سایت ای اس آی لایت بیشتر با پیشرفت‌ های جدید در تکنولوژی تلویزیون شهری، آپشن‌های رایج و پراستفاده در این تلویزیون‌ها، نحوه استفاده درست از تلویزیون شهری، خرید تلویزیون شهری و غیره آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *