مقالات

مناسب‌ ترین ویدئو وال ها در سال ۱۴۰۳

مناسب‌ ترین ویدئو وال

مناسب‌ ترین ویدئو وال ها چه ویژگی‌هایی دارن شما برای خرید ویدئو وال به چه نکات و موارد مهمی توجه می‌کنید؟ ابزارهای پیشرفته‌ای مانند ویدئو وال‌ ها و انواع تلویزیون شهری امروزه جای ابزارهای تبلیغاتی مانند بروشور، پوستر و بنر را گرفته‌اند، چون قابلیت ارتقا یافتن را دارند و در تولید آنها از به روزترین فناوری‌ها استفاده شده است.

به طوری که می‌توان در سطح گسترده و با اهداف مختلفی آنها را مورد استفاده قرار داد، اما موضوع مهم نحوه انتخاب کردن و خرید تلویزیون شهری، ویدئو وال ها می‌باشد که باید در این خصوص شما بتوانید نوع مناسب‌ ترین ویدئو وال را انتخاب کنید که با کسب و کار و فعالیت شما همخوانی داشته باشد، به همین دلیل در این مقاله مناسب‌ ترین ویدئو وال را بررسی معرفی می‌ کنیم.

مناسب‌ ترین ویدئو وال ها در سال ۱۴۰۳

ساختار ویدئو وال‌ ها به این شکل است که می‌توان آنها را به صورت مجموعه‌ای از نمایشگرها دانست که در کنار هم قرار گرفته و به صورت کاملاً هماهنگ تصاویر یکپارچه را به وجود می‌آورند که البته ممکن است این تصاویر به صورت مولتی یا تکی نمایش داده شوند، در حالت تکی تصویر مورد نظر بر روی کلیه صفحات نمایشگر دیده می‌شود، اما در حالت مولتی هر کدام از صفحه نمایشگرها تصاویر را به صورت جداگانه نمایش خواهند داد و همین موضوع کارایی ویدئو وال‌ ها را افزایش داده است.

با این حال در هنگام انتخاب یک ویدئو وال می‌توانید انواع مختلف آن را با یکدیگر مقایسه کرده و نوعی را انتخاب کنید که بیشتر به کارتان بیاید. انواع مختلف این نمایشگرهای بزرگ عبارتند از:

مناسب‌ ترین ویدئو وال

مناسب‌ ترین ویدئو وال

  • ویدیو وال ال سی دی

اگر قطر ویدئو وال برایتان مهم است و به دنبال ویدیو وال‌های نازک هستید، در این حالت نوع ال‌سی‌دی را انتخاب کنید. ویدیو وال‌های ال سی دی قاب نازکی دارند و شما می‌توانید از تمامی صفحه آن به عنوان نمایش دهنده استفاده کنید. در این نوع از نمایشگرها میزان بیزل اهمیت زیادی دارد، یعنی هر چه که فاصله بیزل ها با یکدیگر کمتر باشد، قیمت آن بیشتر است که البته این موضوع موجب می‌شود که شما تصاویر بهتر و یکپارچه‌تری داشته باشید. فاصله بیزل‌ها نیز در انواع ویدئو وال‌های ال‌سی‌دی حدود ۱.۸ الی ۴.۵ میلی‌متر می‌باشد.

مناسب‌ ترین ویدئو وال

مناسب‌ ترین ویدئو وال

  • ویدیو وال ال ای دی

دسته دیگری از ویدیو وال‌ها از نوع ال ای دی هستند که بر خلاف انواع ویدئو وال ال سی دی شما می‌توانید از آنها برای شرایط آب و هوایی کاملاً متفاوت استفاده کنید، به همین دلیل است که انواع ویدیو وال‌های اوتدور از این نوع هستند. ویدیو وال ال ای دی در مقایسه با نوع دیگر ویدیو وال‌ها روشنایی بیشتر و بهتری دارند، همچنین در آنها شما هیچ اثری از بیزل نخواهید دید، به همین دلیل کیفیت تصاویر نیز بالاتر می‌باشد.

  • ویدیو وال دی ال پی

دسته دیگر ویدیو وال‌ها که البته جز ویدیو وال‌های مناسب هستند و قابلیت‌ها و استفاده گسترده‌ای دارند، ویدیو وال‌های دی‌ال‌پی می‌باشند، بنابراین اگر هدف شما خرید ویدئو وال یا اجاره آن می‌باشد پیشنهاد می‌کنیم اندکی در خصوص ویدئو وال‌های دی ال پی تحقیق کنید. در ساختار این نوع از ویدیو وال‌ها لامپ تصویر به کار رفته است. این لامپ ها در واقع از همان لامپ‌هایی می‌باشد که در تلویزیون‌های قدیمی نیز مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

ویژگی‌ های برجسته در مناسب‌ ترین ویدئو وال ها

انتخاب ویدئو وال مناسب برای نیازهای شما می تواند چالش برانگیز باشد. با تنوع زیادی از مدل ها و برندها در بازار، دانستن اینکه کدام ویژگی ها برای شما مهمتر هستند، ضروری است.

در اینجا به برخی از برجسته ترین ویژگی هایی که باید در هنگام انتخاب ویدئو وال به آنها توجه کنید، اشاره می کنیم:

  1. نرخ تازه سازی یا میزان رفرش ریت

به طور کلی باید گفت که نرخ تازه سازی یا همان میزان رفرش ریت در انواع ویدیو وال‌ها به صفحه نمایشگر آنها بستگی دارد که در این خصوص صفحه نمایشگرهای نوع ال ای دی نرخ تازه سازی یا رفرش ریت با فرکانس ۱۹۲۰ هرتز را دارند. در برخی از انواع ویدیو وال‌ها نیز ممکن است نرخ تازه سازی حتی به ۳۸۴۰ هرتز برسد.

مناسب‌ ترین ویدئو وال

مناسب‌ ترین ویدئو وال

  1. شدت نور

مانند رفرش ریت شدت نور نیز در مناسب‌ ترین ویدئو وال و تلویزیون‌های شهری به نوع صفحه نمایشگر آنها وابسته است که در این راستا نمایشگرهای ال ای دی در مقایسه با انواع dlp یا ال سی دی شدت نور به مراتب بیشتری دارند، بنابراین اگر میزان و شدت نور برایتان مهم است در این حالت نوع ال ای دی انتخاب بهتری می‌باشد.

  1. عمر مفید

در حالت کلی نمی‌توانیم برای عمر مفید ویدئو وال عدد دقیق و مشخصی را تعیین کنیم و در چنین حالتی عمر مفید یک ویدیو وال همانند تلویزیون‌های شهری یا بیلبوردهای تبلیغاتی به نحوه استفاده ما بستگی دارد، اگر شما بدون هیچ گونه وقفه و به صورت مداوم قصد استفاده کردن از ویدیو وال را دارید، در این حالت احتمال دارد عمر مفید آن نیز کاهش پیدا کند که در این خصوص باید به نکات مهم در خصوص نحوه نگهداری از آن توجه داشته باشید. به طور کلی برای ویدئو وال عمر مفید به صورت تقریبی بر اساس ساعت مشخص می‌ شود.

مثلاً اگر یک نوع از ویدئوها دارای ۶۰ هزار ساعت عمر مفید باشد که این رقم در صورت استفاده نادرست و انتخاب نامناسب ویدئو وال ممکن است کاهش پیدا کند، بنابراین بسیار مهم است که یک مکان مناسب برای نصب ویدیو وال خود در نظر گرفته و حتماً ویدیو والی را برای مکان مورد نظر خود انتخاب کنید که حداکثر تناسب را با همان مکان داشته باشد.

  1. کیفیت تصاویر

موضوع کیفیت و وضوح تصاویر به دو فاکتور مهم یعنی تراکم و تعداد پیکسل‌ ها بستگی دارد. به این معنا که هر چه تعداد پیکسل‌ های شما بالاتر باشد، جزئیات تصاویر دقیق‌ تر و بهتر به نمایش در می‌آید و در واقع از اصلی‌ ترین و مهم‌ ترین موضوعاتی که شما در هنگام انتخاب یک ویدیو وال باید مدنظر قرار دهید، کیفیت تصاویر، نوع و تعداد پیکسل‌ های آن می‌ باشد.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله مناسب‌ ترین ویدئو وال در سال ۱۴۰۳ را بررسی کردیم. وقتی صحبت از مناسب‌ ترین ویدئو وال ها می‌ شود نکات مختلفی مطرح خواهد شد که از آن جمله تکنولوژی به کار رفته در ساختار آن می‌ باشد. برای خرید یا اجاره تلویزیون شهری حتماً باید به ساختار، تکنولوژی به کار رفته در تولید آن، اعتبار برندی که آن را تولید کرده است و غیره دقت داشته باشید. در سایت ای اس آی لایت بیش تر با برندها و انواع مختلف ویدیو وال‌ها آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *