مقالات

چگونه تلویزیون شهری توجه مخاطبان را جلب می‌ کند؟

چگونه تلویزیون شهری توجه مخاطبان را جلب می‌ کند؟

چگونه تلویزیون شهری توجه مخاطبان را جلب می‌ کند؟ آیا تلویزیون شهری می‌ تواند در فرایند تبلیغات و اطلاع رسانی گزینه مناسب جهت جلب توجه مخاطبان باشد؟ طراحی و تولید تلویزیون‌های شهری در واقع انقلاب بزرگ در فرایند تبلیغات و اطلاع رسانی بوده است که در مکان‌ها و معابر عمومی انجام می‌شود.

آنچه که مورد تمایز تلویزیون شهری نسبت به روش‌های تبلیغاتی دیگر شده است، این است که این تلویزیون‌ها کاربردهای گسترده‌تر و وسیع‌تری دارند، یعنی می‌توان از آن ها در جهت اهداف مختلف از جمله ایجاد سرگرمی، تبلیغات، مشاغل و کسب و کارهای مختلف، اطلاع رسانی عمومی و اعلام خبرهای روزمره و غیره استفاده کرد. به همین دلیل است که قابل توجه مخاطبان قرار می‌ گیرد. در این مقاله چگونگی جلب توجه مخاطبان به وسیله تلویزیون شهری را بررسی می‌ کنیم.

 

 

چگونه تلویزیون شهری توجه مخاطبان را جلب می‌ کند؟

این که چگونه یک تلویزیون شهری می‌ تواند نظر مخاطبان را جلب کند، به عوامل مختلفی وابسته است که از جمله موارد زیر هستند:

 

نحوه ارتباط خبرنگاران و گویندگان

 

نحوه ارتباط خبرنگاران و گویندگان

در وهله نخست استفاده از تلویزیون جهت جلب توجه مخاطبان، باید محتواهای و تصاویر و کلیپ‌ های در حال پخش از جذابیت کافی برخوردار باشند، در این راستا نحوه ارتباط خبرنگاران و گویندگان بسیار مهم است، در واقع یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای جلب توجه مخاطبان همین موضوع است، یعنی هر چه که یک گوینده یا خبرنگار بتواند در مدت زمان کوتاه و با تسلط بالایی به مطالب موضوع بحث را برای مخاطب بیان کند، به همان نسبت می‌تواند رضایت آن ها را به دست آورده و موجب جلب توجه آن ها شود.

تسلط بر موضوع

دومین موضوع موثر بر جلب توجه مخاطب این است که گوینده و خبرنگار تسلط کافی به موضوع بحث داشته باش،د در چنین حالتی است که اگر اشتباهی رخ دهد این گوینده می‌ تواند به صورت حرفه‌ ای و درست عمل کرده و کاستی‌ های موجود در این زمینه را به دیگران انتقال ندهد، یعنی یک گوینده جهت دست یابی به چنین توانایی باید در کنار کار خود خبرهای مختلف را بخواند، مطالعه کند، خبر گوش کند و خبر بنویسد.

به این ترتیب است که می‌تواند تسلط کافی و بالا به موضوع داشته باشد. حتی در این راستا یک گوینده مسلط می‌تواند با پرسیدن سوالات خوب و جذاب، جذابیت و ضرب آهنگ خبر مورد نظر را نیز افزایش دهد، علاوه بر آن که می‌تواند در صورت بروز هر گونه اشتباهی واکنش درست و مناسبی داشته باشد.

 

d6195f5e 719d 426e af6b abe2003622f0 1

 

بیان اخبار کوتاه و سریع

تلویزیون‌ های شهری در معابر عمومی همانند خیابان‌ها و میادین اصلی شهر نصب می‌شوند، یعنی درست جایی که مردم در حال تکاپو هستند و به علت مشغله‌ های روزمرگی زمان کافی برای دیدن اخبار و کلیپ‌ های بلند مدت و خسته کننده را ندارند. در چنین حالتی است که نقش اخبار کوتاه و تاثیرگذار در جذب مخاطب مشخص می‌ذشود. این موضوع به استعداد و توانایی شما ربط دارد که بتوانید با نوآوری، ابتکار عمل و خلاقیت کلیپ‌ هایی را تهیه کنید که در حین کوتاه بودن به طور سریع و تاثیرگذار خبر شما را به گوش عموم مردم برساند.

تسلط بر روند کار

تسلط داشتن بر روند کار می‌ تواند موفقیت گوینده را در تلویزیون‌ های شهر تضمین کند، به این معنا که این افراد بتوانند جهت پیشگیری از بروز هر گونه اشتباهی تسلط کافی جهت جمع و جور کردن موضوع و هم چنین افزایش دادن قدرت مانور را داشته باشند. به این ترتیب شما حتماً باید گویندگان و خبرنگاران را انتخاب کنید که با روند کار شما آشنایی کافی داشته باشند.

 

توجه مخاطبان

 

تسلط بر خود

موضوع مهم دیگر در روند جذب مخاطبان توسط تلویزیون‌ های شهری این است که گویندگان و خبرنگاران تسلط کافی بر خودشان داشته باشد. امکان دارد این افراد خبر مورد نظر را خوانده باشند، ما دقیقاً نمی‌ دانند آن را چگونه بیان کنند، در صدایذشان فراز و فرود وجود دارد، گاهی اوقات نام اشخاص، مکان‌ ها و حتی محصولات مورد نظر را اشتباه بگویند و غیره. به بیان واضح‌ تر این افراد تسلط بر اعضا و تمرکز بر افکار خودشان را ندارند، به این ترتیب اگر چنین شخصی مسئول گزارش اخبار از تلویزیون‌ های شهری باشد، قطعاً موفقیتی در روند جذب مخاطب نخواهید داشت و حتی ممکن است با نتیجه عکس مواجه شوید.

ارتباط طبیعی

ارتباط طبیعی در خبرنگاران و گویندگان می‌ تواند اثرگذاری خبر، جذابیت آن و اعتماد مخاطبان را بالاتر ببرد، به این منظور لازم است که این گویندگان از انجام حرکات غیر طبیعی، تصنعی و غیرعادی خودداری کنند و از رفتارهای مخاطبان جهت روابط میان فردی در روند تبلیغات الگو بگیرند.

در واقع گوینده را می‌توان به عنوان آخرین دروازه‌ بان خبر دانست که در بخش پایانی خبر قرار دارد و در نهایت نقش او می‌ تواند در روند اعتمادسازی یا اعتماد زدایی بسیار برجسته باشد. گوینده می‌ تواند در صورت داشتن تسلط خوب بر موضوع از کلیه اعضا و جوارح بدن خودش به طور صحیح و درستی استفاده کند و در نهایت نیز با اجرا کردن خوب به هیجان، پویایی و جذابیت محتواهای در حال پخش بیافزاید، عکس چنین موضوعی نیز در صورت غیرحرفه‌ ای بودن این افراد رخ می‌ دهد.

این موضوع در ارتباط با تلویزیون‌ های شهری نسبت به تلویزیون‌ های خانگی اهمیت بسزایی دارد، چون همانطور که گفتیم مخاطب در هنگام برخورد با تلویزیون‌ های شهری زمان اندکی دارد و در این زمینه دچار محدودیت است.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله چگونگی جذب مخاطب توسط تلویزیون‌ های شهری را بررسی کردیم. موضوع مهمی که در انواع تلویزیون‌ های شهری مطرح می‌شود این است که هنگام استفاده از آن ما بتوانیم تاثیرات مثبتی را بر مخاطبان خود اعمال کنیم تا این مخاطبان بتوانند با هدف ما در روند استفاده از تلویزیون شهری یا ویدئو وال آشنا شوند.

دستیابی به چنین موضوعی و جذب کردن بیش تر و بهتر مخاطبان در گرو این است که شما بتوانید به طرز درست و صحیح از آن استفاده کنید که برخی از موارد تاثیرگذار در جذب مخاطب را نیز بیان کردیم. در سایت ای اس آی لایت بیش تر با چگونگی جذب مخاطب به وسیله تلویزیون‌ های شهری، نحوه استفاده درست و نحوه خرید تلویزیون شهری و غیره بیش تر آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *