مقالات

میزان رشد بازار تلویزیون های شهری و ویدئو وال در سال ۲۰۲۲

میزان رشد بازار تلویزیون شهری

TrendForce می‌گوید: بازار ویدئو وال و تلویزیون شهری تولید مجازی در سال ۲۰۲۲ با برنامه‌های اصلی در صنایع سرگرمی و سمعی و بصری تخمین زده می‌شود به ۴۳۱ میلیون دلار برسد.

 

بر اساس آخرین گزارش TrendForce “چشم انداز و تحلیل قیمت-هزینه بازار جهانی LED ویدئو وال ۲۰۲۳″، بازار جهانی ویدئو وال و تلویزیون شهری  برای برنامه های کاربردی تولید مجازی در سال ۲۰۲۱ تقریباً ۲۸۳ میلیون دلار آمریکا ارزش داشت که سالانه ۱۳۶ درصد افزایش داشت. علیرغم اینکه تحت تاثیر تورم و رکود اقتصادی جهانی قرار گرفته است، تخمین زده می شود که ارزش بازار ویدئو وال LED تولید مجازی به طور پیوسته به ۴۳۱ میلیون دلار آمریکا در سال ۲۰۲۲ یا ۵۲ درصد سالانه رشد کند، به لطف پذیرش فناوری تولید مجازی توسط استودیوهای بیشتر.

1665999561 63989

طبق گفته  TrendForce، ویدئو وال و تلویزیون شهری  جایگزین صفحه نمایش های سبز سنتی شده اند و زمان پس از تولید و هزینه های تولید ویدئو را تا حد زیادی کاهش می دهند. آنها در صنایع سرگرمی و سمعی و بصری مانند فیلم، تلویزیون و تبلیغات استفاده می شوند و به افزایش تجربه همه جانبه شرکت کنندگان در محل کمک می کنند. این اثر دلیلی برای رشد ویدئو وال LED در زمینه کاربردهای تولید مجازی شده است.

 

تولید مجازی بر high dynamic range (HDR)، high frame refresh rate (HFR)  و تصویربرداری با high grayscale تمرکز دارد و بر کیفیت تصویر، ظرافت رنگ و صافی تأکید دارد. این برنامه در درجه اول به عنوان صفحه نمایش پس زمینه، صفحه نمایش کف و صفحه سقف استفاده می شود. با توجه به الزامات فیلمبرداری صحنه و محدودیت های بودجه، محصولات نمایش پس زمینه تولید مجازی با کیفیت بالا به روشنایی بالا (> 1500 نیت)، وضوح بالا (P1.2-P1.6)، مقیاس خاکستری بالا (۱۶ بیت)، رفرش ریت بالا (۳۸۴۰/۷۶۸۰ هرتز)  و  نرخ فریم بالای ۶۰ هرتز نیاز دارند

 

از منظر زنجیره تامین، ROE Visual در حال حاضر رتبه اول را در سهم بازار در میان تولیدکنندگان نمایشگرهای تولید مجازی دارد و پس از آن INFiLED و SONY قرار دارند. سایر تولیدکنندگان عبارتند از AOTO، Leyard/Planar، Absen، Samsung و LG. HIKVISIN , GKGD تامین کنندگان آی سی درایور عبارتند از Macroblock، Chipone، Xm-Plus، Novatek و SHIXIN. از نظر کنترلرها و پوسسورها ، سازندگان عبارتند از Novastar ، Brompton Technology Megapixel VR. LINSN , LISTEN

 

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

2 دیدگاه در “میزان رشد بازار تلویزیون های شهری و ویدئو وال در سال ۲۰۲۲

  1. مسعود اخوان گفت:

    لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنین

  2. کاظم سالاری گفت:

    مطلب خوبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *