مقالات

چگونه بهترین سازنده ویدئو وال را انتخاب کنیم؟

سازنده ویدئو وال

چگونه بهترین سازنده ویدئو وال را انتخاب کنیم؟ شما برای خرید یک ویدیو وال به چه نکات و مواردی دقت خواهید کرد؟ امروزه استفاده کردن از بسیاری از ابزارهای تبلیغاتی پیشرفته مانند تلویزیون شهری و انواع ویدئو وال‌ ها گسترش چشم گیری پیدا کرده است، به طوری که برای کارهای متفاوتی مانند اطلاع رسانی، تبلیغ کالاها و محصولات مختلف و غیره در مکان‌ های متفاوتی مانند مراکز خرید، بیمارستان‌ ها، فرودگاه‌ ها، ورزشگاه‌ ها، خیابان‌ ها و غیره نصب و استفاده می‌ شوند.

اما موضوع مهمی که در این خصوص وجود دارد، این است که چگونه بتوانیم یک برند و سازنده ویدئو وال را انتخاب کنیم. در این مقاله نکاتی مفید و مهم برای انتخاب یک برند خوب و مطمئن را بررسی می‌ کنیم.

چگونه بهترین سازنده ویدئو وال را انتخاب کنیم؟

اگر تصمیم به خرید یک ویدئو وال دارید، به نکات و موارد که در این قسمت به ذکر آنها می‌ پردازیم، دقت داشته باشید:

سازنده ویدئو وال

سازنده ویدئو وال

  • شناسایی کاربردها و اهداف

در وهله نخست شما باید کاربردها و اهداف خودتان را از استفاده این وسیله مشخص کنید، یعنی پیش از آن که اقدام به خرید کنید، ابتدا کلیه اهداف و استراتژی‌ های شرکت، ارگان یا تجارت مورد نظرتان را در نظر داشته و مطابق با آن نوع ویدیو وال انتخاب کنید، مثلاً اگر هدف شما گسترش  فعالیت تجاری می‌ باشد قطعاً نصب کردن یک ویدیو وال در مکان‌ های کم تردد نمی‌ تواند گزینه مناسب و ایده‌ آلی برای استراتژی مورد نظر شما باشد.

علاوه بر این موضوع شما حتماً باید میزان استفاده خود را از این ابزار تبلیغاتی مشخص کنید، یعنی به طور دقیق مشخص شود که در طول ۲۴ ساعت به چه میزان از آن استفاده خواهید کرد، مثلاً اگر هدف یک فعالیت تجاری بزرگ باشد، باید نمایشگرهای بزرگ را انتخاب کنید که علاوه بر داشتن دوام بالا، هزینه‌ های جانبی کم تری نیز در مقایسه با انواع ویدئو وال خواهند داشت.

  • وضوح نامحدود

وضوح یک ویدیو وال به تراکم تعداد پیکسل‌ ها و تراکم آنها برمی‌ گردد، یعنی هر چه که شما در یک ویدیو پیکسل‌ های بیشتری داشته باشید، به این معناست که تصاویر ارائه شده نیز با جزئیات دقیق‌ تری خواهد بود. به همین دلیل است که ویدیو وال‌ ها در ارائه دادن جزئیات بصری بسیار تاثیرگذار هستند.

سازنده ویدئو وال

سازنده ویدئو وال

  • روشنایی و کیفیت تصاویر با وضوح بالا

پروژکتورهایی که نور آنها از جلو تابیده می‌ شود بهترین جایگزین و یا حتی رقیب انواع تلویزیون شهری می باشند، اما در برخی مکان‌ ها که دارای نور طبیعی هستند، پخش تصاویر از این پروژکتورها با مشکل مواجه است و در چنین شرایطی ویدئو وال‌ ها بهترین گزینه هستند، چون میزان کنتراست و روشنایی در آنها از پروژکتورها بیش تر است.

یعنی هنگامی که نور خورشید بر روی تصاویر پروژکت شده بتابد، این تصاویر تیره و تار خواهند بود، اما ویدئو وال این مشکل را برطرف کرده است و یک مزیت برای آن محسوب می‌ شود که باید هنگام خرید ویدئو وال به آن دقت داشته باشید، یعنی یک تولید کننده حتماً باید این مورد مهم را در محصولات خود لحاظ کرده باشد.

  • سخت‌ افزار انعطاف پذیر

بیشتر ویدیو وال‌ ها معمولاً به صورت کابینت هایی هستند که به طور ردیفی برای دیوار چیده می‌ شوند، اما این یک قانون کلی برای تولید ویدیو وال نیست و طراحان آن می‌ توانند با طراحی، نصب و نمایش هوشمندانه این صفحات در کنار یکدیگر انواع الگوها مانند طرح‌ های منحنی انتزاعی یا هندسی انتزاعی را به وجود بیاورند.

یعنی اگر ویدیو وال‌ ها به صورت نمایشگرهای مکعبی استفاده شوند، حتی می‌ توان آنها را به صورت سه بعدی یا ایستاده اجرا کرد، یعنی می‌ توان طرح‌ های سخت‌ افزاری متنوعی را بر روی این وسیله اجرا کرد که پیش تر اجرا نشده‌اند، به این ترتیب تاثیر بصری ویدیو با افزایش پیدا کرده و از طرفی تعداد نمایشگرها کاهش پیدا می‌ کند و اگر یک سازنده ویدئو وال بتواند چنین ویژگی‌ هایی را برای ویدئو وال های تولید شده خود در نظر بگیرد، قطعاً هیچ نمایشگر دیگری نمی‌ تواند قابل مقایسه با آن باشد.

  • قدرت پردازش

برای راه‌ اندازی کردن یک ویدیو وال قطعاً به قدرت پردازش بالایی نیاز است که در واقع این پردازش نوعی مزیت برای ویدئو وال به حساب می‌ آید. کنترلرهای ویدئو وال بسیار حرفه‌ای و پیشرفته هستند و حزو گزینه‌ هایی محسوب می‌ شوند که در نمایشگرهای منفرد مورد استفاده قرار می‌ گیرند، به این ترتیب یک ویدئو وال با داشتن قدرت پردازش بالا می‌ تواند محتواهای بیشتر و بهتری را با سرعت روان‌ تری به نمایش بگذارد، بنابراین باید در هنگام خرید یک ویدئو وال به قدرت پردازش آن توجه داشته باشید.

سازنده ویدئو وال

سازنده ویدئو وال

  • قابلیت انعطاف پذیری در سیگنال

یک ویدیو وال خوب و مدرن باید در توانایی و اتصال به منابع متعدد محدودیتی نداشته باشد، موضوعی که در پروژکتورها وجود نداشت و آنها تنها می‌ توانستند تصاویر را از یک منبع دریافت و سپس پخش کنند، اما این موضوع در انواع ویدئو وال‌ ها برطرف شده است، یعنی یک ویدیو وال این توانایی را دارد که چندین سیگنال را به طور همزمان دریافت کرده و آنها را به نمایش بگذارد، حتی اگر در قالب‌ های مختلف و با وضوح متفاوتی باشند. با استفاده کردن از کنترلر نیز به آسانی می‌ توان به محتواهای مختلف دسترسی داشت و محتوای مورد نظر را به صورت جداگانه و مجزا دستکاری کرده و همان طور مجزا به اجرا درآورد.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله ویژگی‌ های بهترین طراح و سازنده ویدئو وال را بررسی کردیم. یک سازنده خوب باید بتواند ویژگی‌ های خاص و منحصر به فردی را برای محصولات تولیدی خود ایجاد کند تا رضایت مصرف کننده جلب شده و آنها بتوانند به نحو احسن از ویدئو وال مورد نظر استفاده کنند، از جمله این ویژگی‌ های خوب انعطاف پذیری سیگنال، قدرت پردازش بالا، ویژگی‌ های سخت‌ افزاری، وضوح نامحدود و غیره هستند که به صورت جداگانه توضیح داده شدند. در سایت ای اس آی لایت بیشتر با ویژگی‌ های سازنده ویدئو وال، قابلیت‌ های موجود در ویدئو وال ها، نحوه استفاده و نصب، شیوه اجاره تلویزیون شهری و شرایط و مقررات اجاره آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *