مقالات

اصلی ترین عوامل تعیین قیمت تلویزیون شهری چیست؟

اصلی ترین عوامل تعیین قیمت تلویزیون های شهری

تاثیرگذارترین عوامل تعیین قیمت تلویزیون شهری کدامند؟ ابعاد، کیفیت تصویر، مکان نمایش، جنس ماژول ها، میزان نراکم رنگ، نحوه برنامه نویسی و… اصلی ترین عوامل تعیین قیمت تلویزیون شهری هستند.

امروزه به دلیل رقابتی که میان کسب و کار ها ایجاد شده است افراد به دنبال یک روش تبلیغاتی متفاوت هستند که مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار بدهند. یکی از روش های تبلیغاتی که مخاطبان را به خود جذب می کند تلویزیون های تبلیغاتی هستند. اما برای بسیاری از افراد که قصد خرید این تلویزیون ها را دارند سؤال پیش می آید که تا چه اندازه هزینه کنند؟

عوامل تعیین قیمت تلویزیون شهری

زمانی که شما قصد خرید تلویزیون های شهری را برای نمایش تصویری خدمات خود داشته باشید باید این نکته را در نظر بگیرید، عواملی وجود دارند که سبب تغییر در قیمت این تلویزیون ها می شود و با در نظر گرفتن این موارد می توانید بر حسب نیاز خود هزینه کنید. در ادامه مطلب، مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت تلویزیون شهری را کامل شرح می دهیم.

 

عوامل تعیین قیمت تلویزیون شهری

 

۱- سایز و اندازه تلویزیون شهری

بدون شک یکی از عواملی که می تواند بر قیمت تلویزیون های شهری تاثیر بگذارد اندازه آن ها می باشد. مشخص است که هرچه سایز این تلویزیون ها بزرگتر باشد قیمت آن ها نیز به همان اندازه بیشتر می شود. از طرف دیگر باید بگوییم که برای نصب و جای گیری این تلویزیون ها در محل خود به پایه هایی نیاز دارید که در بالا بردن قیمت بی تاثیر نیست.

مورد دیگر مربوط به ابزار هایی مانند پاور و ماژول است که برای نمایشگر ها استفاده می شود. هرچه ابعاد تلویزیون بزرگتر باشه به ابزار بیشتری نیاز است که خود این موضوع سبب بالا رفتن هزینه وقیمت تلویزیون شهری می شود.

۲- برند تلویزیون شهری

کاملا مشخص است که هر برندی قیمت خاص خود را دارد و اگر بخواهید بهترین برند تلویزیون شهری را از بین برندهای ای اس آی لایت، دیاکو و…انتخاب کنید طبیعتا هزینه بیشتری برای آن باید پرداخت کنید.

۳- تعداد پیکسل های تلویزیون های شهری

یکی دیگر از عوامل تعیین قیمت تلویزیون های شهری، گام پیکسلی این نمایشگرها می باشد. به همین منظور هر چه گام پیکسلی کوچک تر باشد قیمت نمایشگر نیز بیشتر می باشد.

 

عوامل تعیین قیمت تلویزیون شهری

 

۴- کیفیت تصویر تلویزیون های شهری

یکی دیگر از عوامل تعیین قیمت تلویزیون شهری، کیفیت تصاویر می باشد. کیفیت تصویر شامل رزولوشن، کنتراست و فرکانس تصاویر می شود.

**لازم به ذکر است نوع فروشنده نیز در تعیین قیمت تاثیر می گذارد. به دلیل تفاوت در هزینه های تولید فروشندگان ممکن است جنس های مشابه را با قیمت های مختلف عرضه کنند.**

۵- سیستم خنک‌کننده نمایشگرهای تبلیغاتی

هنگام طراحی این محصول باید به این نکته توجه کرد که خود منبع تغذیه ی این محصول سبب ایجاد گرمای زیادی می شود که برای خنک کردن دستگاه باید از یک سیستم مناسب استفاده کنید و نوع سیستم خنک‌کننده، تاثیر بسزایی در تعیین قیمت آن دارد.

نکات مهم در تعیین قیمت تلویزیون شهری مقرون به صرفه

برای ساخت تلویزیون های شهری یا به عبارتی نمایشگرهای نمایشگاهی از ماژول هایی استفاده می شود که در تعیین قیمت تلویزیون های شهری تاثیر می گذارد. برخی از ویژگی های این ماژول ها به شرح زیر می باشد:

۱- ضد آب بودن ماژول های نمایشگر ها

ماژول های استفاده شده در ساخت تلویزیون های شهری ضدآب هستند و این یکی از عوامل مهم تعیین قیمت تلویزیون های شهری می باشد.

۲- مقاومت در مقابل اشعه ماورابنفش

این ماژول ها نسبت به اشعه ماورا بنفش کاملا مقاوم هستند.

۳- تراکم رنگ ماژول های تلویزیون های شهری

نمایشگرهای تلویزیون های شهری نزدیک به ۱۶ میلیون رنگ با تراکم بالا دارند که بر اساس نیاز مخاطب ارئه می شود.

اصلی ترین عوامل تعیین قیمت تلویزیون های شهری

اصلی ترین عوامل تعیین قیمت تلویزیون های شهری به صورت زیر است:

  • جنس ستونی که برای نگهداری تلویزیون شهری استفاده می شود.
  • ابعاد تلویزیون شهری و کوچک یا بزرگ بودن ان می تواند جز یکی از مهم ترین عواملی باشد که روی قیمت این محصول تاثیر مستقیم دارد.
  • اسکلت نمایشگر نمایشگاهی
  • میزان تراکم رنگ
  • تعداد پایه های مورد نیاز برای نگهداری تلویزیون شهری
  • نحوه برنامه نویسی و پیچیده بودن آن می تواند جز عواملی باشد که روی قیمت تاثیر می گذارد.

اندازه صفحه نمایش، دیدگاه بزرگ

اندازه صفحه نمایش نیز بر قیمت تلویزیون شهری تاثیر دارد. تلویزیون‌های بزرگ‌تر، به علت استفاده از بیشتر مواد و برخوردار بودن از فضای نمایش بیشتر، معمولاً قیمت بیشتری دارند. اما این بدین معنا نیست که همیشه باید از تلویزیون‌های بزرگ‌تر استفاده کنیم. بسته به نیازها و شرایط محیطی، انتخاب اندازه مناسب تلویزیون شهری می‌تواند کمک زیادی به بهینه‌سازی هزینه‌ها کند.

نتیجه‌گیری

تلویزیون شهری، سرمایه‌گذاری برای آینده در نهایت، باید گفت که با توجه به نیازها و بودجه خود، می‌توان از بین تلویزیون‌های شهری با قیمت‌های مختلف انتخاب کرد. هر چه قابلیت‌ها و کیفیت تلویزیون بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. اما توجه به این نکته که تلویزیون شهری بیشتر از هر چیزی، یک سرمایه‌گذاری برای آینده و بهبود کیفیت زندگی شهروندان است، می‌تواند در انتخاب بهتر و مناسب‌تر کمک کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *