مقالات

آشنایی با ابعاد مختلف و اندازه‌ های تلویزیون شهری

اندازه‌ های تلویزیون شهری

ابعاد مختلف و اندازه‌ های تلویزیون شهری به چه مواردی بستگی دارد؟ چگونه می‌توان یک تلویزیون شهری با ابعاد و اندازه مناسب را انتخاب کرد؟ هنگام خرید تلویزیون شهری یا حتی در مواقع اجاره تلویزیون شهری از مهم‌ترین فاکتورها ابعاد و اندازه آن است.

قطعاً کلیه افرادی که قصد استفاده از تلویزیون شهری را به عنوان یک ابزار تبلیغاتی دارند دنبال تلویزیون‌های با ابعاد بزرگ می‌روند، چون به این ترتیب می‌توانند فعالیت و کسب و کار خودشان را بهتر و بیشتر در معرض دید مخاطب قرار دهند، اما به هر حال انتخاب کردن تلویزیون شهری با ابعاد بسیار بزرگ نیز دردسرهای خودش را دارد که قیمت تلویزیون شهری یکی از این مسائل است. در این مقاله ابعاد و اندازه‌ های تلویزیون شهری و نکات پیرامون آن را بررسی می‌ کنیم.

آشنایی با ابعاد مختلف و اندازه‌ های تلویزیون شهری

گفتیم که از مهم‌ ترین فاکتورها و المان ها در هنگام خرید تلویزیون شهری موضوع ابعاد و اندازه آن است، قطعاً تمامی افرادی که قصد دارند از یک تلویزیون شهری جهت فعالیت خودشان استفاده کنند به دنبال تلویزیون‌های با ابعاد بزرگتر هستند، چون اندازه بزرگ این تلویزیون‌ها می‌تواند ما را به اهداف خودمان نزدیک‌تر کند و کلیپ‌ها و محتواهای تولید شده توسط آن بیشتر و بهتر در معرض دید مخاطب قرار بگیرد، اما موضوع این است که داشتن یک تلویزیون با ابعاد بزرگ تنها در کلام آسان است و تهیه آن دردسرها و مشکلات خودش را دارد.

یعنی در وهله نخست شما باید آیین‌نامه اجرایی توسط سازمان تبلیغات شهری حتی دیگر محدودیت‌های موجود چه در محیط بسته و چه در محیط باز را در نظر بگیرید که با در دست داشتن اعداد دقیق و آگاهی از هر گونه دستورالعمل اجرایی در این خصوص آسان‌تر می‌توانید ابعاد تلویزیون خود را انتخاب کنید، چون ابعاد تلویزیون‌های شهری تنها یک عدد غیر قابل انعطاف و دقیق نیست و همانند تلویزیون‌های خانگی می‌توان آن را متناسب با محل قابل نصب، بهترین فاصله و زاویه دید برای دورترین و نزدیک‌ترین افراد و حتی دیگر ملاحظات از جمله چشم انداز درست انتخاب کرد.

موضوع مهم دیگر در خصوص نحوه انتخاب ابعاد و اندازه تلویزیون‌ های شهری قیمت آن است به تبع هر چه که شما تلویزیون را با ابعاد بزرگتری انتخاب کنید به همان نسبت نیز باید هزینه‌های بیشتری را برای آن در نظر بگیرید. البته تنها قیمت تلویزیون شهری نیست و شما علاوه بر پرداخت مبلغی بابت خرید تلویزیون شهری باید مبلغی را نیز بابت هزینه‌های جانبی و راه‌اندازی تلویزیون در نظر بگیرید، به ویژه در تلویزیون‌های شهری اوتدور که نیاز به یک پایه و ستون مستحکم دارند.

 

اندازه‌ های تلویزیون شهری

اندازه‌ های تلویزیون شهری

 

موارد مرتبط با ابعاد تلویزیون شهری

موارد ذکر شده در زیر با ابعاد و اندازه‌ های تلویزیون شهری ارتباط مستقیم دارند:

فاصله تلویزیون تا بیننده

ابعاد و اندازه‌ های تلویزیون شهری دقیقاً به حداکثر فاصله بین چشم بیننده تا تلویزیون و همچنین اندازه محل نصب نمای صفحه نمایش آن بستگی دارد، به طوری که تلویزیون‌های فول کالر وقتی که در فاصله دور نصب می‌شوند به علت ابعاد و اندازه بزرگ، مخاطبان بیشتری را تحت پوشش خودشان قرار می‌دهند. در مکان‌های شهری که دارای تردد سریع هستند، همین موضوع اهمیت دارد، یعنی تلویزیون باید ابعاد بزرگتری داشته باشد تا مخاطب طی عبور گذرا و سریع از مقابل آن بتواند با محتوای آن ارتباط بگیرد.

اندازه صفحه نمایشگر تلویزیون‌ها معمولاً با اندازه‌گیری کردن قطر این صفحات بر حسب اینچ بیان می‌شود. هر اینچ ۲.۵ سانتی‌متر است و از طرفی باید فاصله مناسب بین نزدیک‌ترین بیننده با تلویزیون ۱.۵ برابر بیشتر از قطر صفحه نمایشگر باشد. یک صفحه نمایشگر از کنار هم قرار گرفتن ماژول‌ها ساخته شده است که هر کدام از این بلوک‌ها دارای طول ۳۲ سانتی‌متر و ارتفاع ۱۶ سانتی‌متر می‌باشد، بلوک‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند و اندازه صفحه نمایشگر را مشخص می‌کنند.

در خرید تلویزیون شهری باید دقت بیشتری نسبت به خرید ویدئو وال داشته باشید چون ابعاد آن ثابت است و شما پس از نصب نمی‌توانید آن را افزایش کاهش دهید، موضوعی که در ویدیو وال ها کاملا برعکس می‌باشد و شما در صورت نیاز و با توجه به شرایط محیط می‌توانید صفحه نمایشگر آن را بزرگ یا کوچیک کنید.

 

اندازه‌ های تلویزیون شهری

اندازه‌ های تلویزیون شهری

 

ارتفاع نصب

دومین موضوع مهمی که در خصوص تلویزیون‌های شهری و ابعاد و اندازه آنها مطرح می‌شود، ارتفاعی است که جهت نصب آن انتخاب می‌کنید، در این باره یک قاعده عمومی و کلی وجود دارد و آن هم این است که شما باید مشخص کنید تلویزیون خودتان را بر روی سازه‌ و پایه نصب می‌کنید یا بر روی دیوار.

اگر قصد شما نصب کردن تلویزیون بر روی دیوار باشد در این صورت تنها لازم است که میزان سطح موجود و در دسترس جهت استند را بدانید و مطمئن شوید مکان مورد نظر می‌تواند وزن تلویزیون را تحمل کند. البته باید توجه کنید که اگر هدف شما خرید براکت دیواری برای نصب تلویزیون است، این براکت حتماً باید توانایی تحمل وزن تلویزیون و ساپورت آن را داشته باشد، یعنی باید آن را متناسب با وزن تلویزیون خریداری کنیم.

این براکت باید با دقت بالایی به دیوار نصب شده تا به این ترتیب تحمل وزن تلویزیون را داشته باشد، یعنی اگر قصد ندارید تلویزیون مورد نظر شما بر روی دیوار قرار بگیرد، پس لازم است که به فکر پایه یا براکت برای آن باشید. اما در ارتباط با تلویزیون‌ هایی که بر روی پایه و ستون نصب می‌ شوند، موضوع متفاوت است و این پایه‌ها باید متناسب با ابعاد آن ساخته شوند.

 

اندازه‌ های تلویزیون شهری

اندازه‌ های تلویزیون شهری

 

نتیجه‌ گیری

در این مقاله ابعاد مختلف و اندازه‌ های تلویزیون شهری و موارد تاثیرگذار بر آن را بررسی کردیم. تلویزیون‌ های شهری به عنوان وسیله‌ های مدرن تبلیغاتی در ابعاد و اندازه‌ های متفاوتی تولید می‌ شوند که البته در یک حالت کلی بیشتر آنها دارای اندازه بسیار بزرگی هستند که از ویژگی‌ های خاص و منحصر به فرد تلویزیون‌ های شهری می‌ باشد و لازم است که در هنگام خرید با آن توجه داشته باشید.

عوامل زیادی در تعیین ابعاد و اندازه‌ های تلویزیون شهری تاثیرگذار هستند که به توضیح آنها پرداختیم. در سایت ای اس آی لایت با دیگر موارد و المان‌ های تاثیرگذار در ابعاد و اندازه‌ های تلویزیون شهری، نحوه انتخاب درست یک تلویزیون شهری با اندازه مناسب و غیره بیش تر آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *