مقالات

تلویزیون شهری در رشت

تلویزیون شهری در رشت

تلویزیون شهری در رشت چیست؟ آیا می‌ دانید این ابزار تبلیغاتی چگونه و برای چه اهدافی مورد استفاده قرار می‌ گیرد؟ تلویزیون شهری را می‌توان جزو مهم‌ ترین وسیله‌ های مدرن تبلیغاتی دانست که در دو نوع ایندور برای فضاهای بسته و اوتدور برای فضاهای باز استفاده می‌ شود و امکان استفاده آفلاین و آنلاین و هم چنین استفاده مداوم و پیوسته از آن به صورت شبانه روزی وجود دارد.

در تلویزیون‌ های شهری جدید از تکنولوژی‌ های جدید نیز استفاده شده است، به طوری که می‌توان انواع تصاویر، کلیپ‌ ها و ویدیوها را از آنها به نمایش گذاشت و در حال حاضر نیز این وسیله بسیار مهم و ارزشمند در سرتاسر جهان و به شهرهای مختلف راه پیدا کرده‌ است. در این مقاله استفاده و راه‌ اندازی تلویزیون شهری در رشت را بررسی می‌ کنیم.

نحوه استفاده و نصب تلویزیون شهری در رشت

گفتیم که تلویزیون شهری در واقع امروزه حرف اول را در حوزه تبلیغات و اطلاع رسانی می‌ زند که علاوه بر این دو مورد می‌ توان از آن جهت کارهای دیگری مانند فرهنگ سازی نیز استفاده کرد، چون وقتی در یک مکان عمومی نصب می‌ شود، در سطح وسیعی مخاطبان را تحت تاثیر خود قرار داده و به این ترتیب ما را به اهداف واقعی خودمان جهت استفاده از این وسیله نزدیک می‌ کند، اما در خصوص انواع تلویزیون شهری و نحوه استفاده از آنها به نکات ذکر شده در اینجا توجه کنید:

تلویزیون شهری در رشت

تلویزیون شهری در رشت

 

  1. انتخاب و خرید یک تلویزیون مناسب

در مرحله نخست شما باید بتوانید تلویزیون را در ابعاد، اندازه و با مشخصات مناسب با اهداف خودتان تهیه کنید، چون این وسیله در حال حاضر با ابعاد مختلف تولید می‌ شود و در دو نوع ایندور و اوتدور تولید می‌ شود که نوع اول برای فضاهای بسته و نوع دوم برای فضاهای باز مناسب است و نمی‌ توان آن دو را به جای یکدیگر استفاده کرد، بنابراین توصیه می‌ کنیم ابتدا فضای نصب خود را مشخص کنید، سپس به دنبال خرید تلویزیون شهری بروید. از طرفی نیز ابعاد و اندازه و حتی برند سازنده آن را مدنظر داشته باشید.

مثلاً اگر هدف استفاده از تلویزیون شهری در یک فضای کوچک یا فروشگاه کوچک است، نیازی به تهیه تلویزیون در ابعاد بزرگ نیست، اما برعکس اگر شما قصد دارید تلویزیون را در یک مکانی مانند چهارراه یا خیابان‌ های اصلی قرار دهید، ابعاد بزرگ آن اهمیت پیدا می‌کند، چون بهتر می‌تواند نظر مخاطبان را به خود جلب کند.

از طرفی موضوع قیمت نیز در این خصوص مطرح می‌ شود، یعنی شما باید بودجه خودتان را نیز در نظر بگیرید، چون تلویزیون شهری یک ابزار گران قیمت است و اگر توانایی خرید آن را ندارید، اجاره تلویزیون شهری را نیز به شما کمک می‌کند تا بتوانید برای فعالیت‌های مختلف از آن استفاده کنید.

که البته این روش با محدودیت‌های مواجه است و شما طی مدت زمان مشخصی باید تلویزیون را تحویل دهید، بنابراین اگر هدف شما کسب و کارهای کلان و یا معرفی برندهای خاص می‌باشد، خرید تلویزیون شهری گزینه مناسبی است، نه اجاره آن. از طرفی نیز شما حتماً باید برخی از لوازم جانبی مانند کنترلر را همراه با تلویزیون خریداری کنید که یک ابزار بسیار مهم جهت کنترل کردن و مدیریت محتواهای تولید شده توسط این وسیله می‌باشد.

تلویزیون شهری در رشت

تلویزیون شهری در رشت

  1. دریافت مجوزهای لازم

پس از خرید، حال نوبت تعیین کردن یک مکان مناسب برای آن و در نهایت نیز به دست آوردن مجوزهای لازم در این خصوص می‌باشد، چون این تلویزیون در اماکن عمومی نصب می‌شود که پر رفت و آمد هستند، بنابراین در وهله نخست شما باید بتوانید از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری منطقه خود مجوز نصب را کسب کنید، در این حالت حتماً باید فعالیت‌ های شما قانونی بوده و کلیپ‌هایی که از این تلویزیون‌ها پخش می‌شود هیچ گونه مغایرتی با قوانین و مقررات کشور نداشته باشد، از طرفی نیز برای دریافت کردن مجوز از شهرداری باید بدهی‌های این نهاد را به طور کامل تسویه کنید.

  1. مراحل نصب تلویزیون تلویزیون شهری در رشت

پس از آنکه توانستید مجوزهای لازم را کسب کرده و مکان نصب را نیز مشخص کنید، حال باید به سراغ افراد متخصص در حوزه نصب آن بروید، چون این تلویزیون‌ها حتماً باید بر روی سازه‌های مستحکم و مهندسی و با دقت بالایی نصب شوند، به ویژه تلویزیون‌های شهری اوتدور که معمولاً در فضای باز قرار داشته و معرض آسیب‌های مختلف محیطی مانند باد، باران، طوفان، زلزله و غیره قرار دارند.

بنابراین اجرای فونداسیون حتماً باید به صورت اصولی و متناسب با ابعاد تلویزیون باشد. پس از آنکه پایه به درستی در مکان مناسب نصب شد حال تلویزیون بر روی آن قرار می‌گیرد که این کار با استفاده کردن از پنل‌های کامپوزیتی قابل اجرا می‌باشد. فراموش نکنید که اجرا کردن پایه و ستون تاثیر بسزایی در زیبایی تلویزیون و به وجود آوردن یک فضای زیبا دارد. به همین دلیل است که باید تمرکز ویژه‌ای بر روی اجرای سازه و پایه تلویزیون شهری داشته باشید.

مرحله آخر نیز استفاده کردن نرم‌افزارهای مختلف بر روی آن و در نهایت اجرای تبلیغات مورد نظر می‌باشد. فراموش نکنید یک مرحله مهم دیگر در خصوص استفاده از تلویزیون شهری در رشت وجود دارد و آن هم مکان مناسب برای آن است که شما این موضوع را باید با در نظر گرفتن هدف خود مورد ارزیابی قرار دهید، مثلاً اگر هدف شما ایجاد سرگرمی برای افراد و یا فرهنگ سازی است، مکان‌ هایی برای پارک‌ها گزینه مناسبی هستند یا مثلاً برای تبلیغ برندها و محصولات مختلف داخل فروشگاه‌ها خیابان‌های اصلی و چهارراه‌ها در اولویت قرار دارند.

تلویزیون شهری در رشت

تلویزیون شهری در رشت

نتیجه‌ گیری

در این مقاله نصب و استفاده تلویزیون شهری در رشت را بررسی کردیم. برای استفاده از تلویزیون شهری در رشت یا هر شهر دیگری پیش از خرید تلویزیون شهری به نکات ذکر شده توجه داشته باشید و سعی کنید پیش از خرید اهداف خود را مشخص کرده و مطابق با آن اقدام به خرید کنید. در سایت ای اس آی لایت با انواع وسیله‌های تبلیغاتی مانند بیلبورد تبلیغاتی، ویدئو وال و تلویزیون شهری، نحوه خرید هر کدام از آنها، نصب و اجرای آنها در شهرهای مختلف و غیره بیشتر آشنا شوید. اطلاعات کافی در این خصوص به شما کمک می‌ کند بهتر از این وسیله استفاده کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۸ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *