مقالات

آشنایی با کاربرد انواع تلویزیون شهری

کاربرد انواع تلویزیون شهری

کاربرد انواع تلویزیون شهری چیست؟ این تلویزیون‌ ها چه نقشی در روند تبلیغات و اطلاع رسانی دارند؟ نمایشگرهای غول پیکر و بزرگی که امروزه در سطح شهرها و بسیاری از مکان‌ های پرطردد جهت اطلاع رسانی و تبلیغات با آن ها برخورد می‌ کنیم، تلویزیون شهری هستند که با استفاده از تکنولوژی و متدهای روز دنیا طراحی و تولید شده اند‌ و در مکان‌ های عمومی جهت اطلاع رسانی، فرهنگ سازی، ایجاد سرگرمی، تبلیغات، کسب و کارها، معرفی برندها و غیره مورد استفاده قرار می‌ گیرند. در واقع می‌ توان گفت که یکی از بهترین وسیله‌ های مدرن تبلیغاتی محسوب می‌ شوند. در این مقاله کاربرد انواع تلویزیون شهری را بررسی می‌ کنیم.

آشنایی با کاربرد انواع تلویزیون شهری

از جمله مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین کاربردهایی که یک تلویزیون شهری دارد، موارد زیر هستند:

کاربرد انواع تلویزیون شهری

کاربرد انواع تلویزیون شهری

  1. تبلیغ برندهای مختلف 

شاید بتوان یکی از مهم‌ ترین کاربردهای تلویزیون شهری را تبلیغ برندهای مختلف دانست، به همین دلیل است که این برندها نه تنها خرید تلویزیون شهری بلکه در برخی مواقع اجاره تلویزیون شهری را نیز جهت معرفی کردن محصولات تولید شده خودشان انجام می‌ دهند. چون یک شیوه تبلیغاتی نوین می‌ باشد و قابل مقایسه با شیوه‌ های سنتی تبلیغات نیست.

این تلویزیون‌ ها از آن جایی که در مکان‌ های عمومی مانند خیابان‌ های اصلی، فروشگاه‌ ها، رستوران‌ ها، هتل‌ ها، بالای برج‌ ها، مراکز خرید، چهارراه‌ ها و دیگر مکان‌ های پرتردد نصب می‌ شوند، بنابراین همواره در معرض دید هستند و مخاطبان زیادی از طیف‌ های مختلف جامعه آن ها را می‌ بینند و از آن جایی که مخاطب نیازی به صرف هزینه برای دیدن چنین تبلیغاتی ندارد، از آن استقبال می‌ کند. به همین دلیل است که استفاده از تلویزیون شهری مانند ویدئو وال یک راه بسیار جذاب و قابل توجه برای معرفی برندها می‌ باشد.

کاربرد انواع تلویزیون شهری

کاربرد انواع تلویزیون شهری

  1. نمایش فیلم آموزشی

از دیگر کاربردهای تلویزیون شهری نمایش دادن فیلم‌ های آموزشی و فرهنگ سازی می‌ باشد. شاید در بیش تر مواقع بسیاری از مخاطبان دسترسی به فیلم‌ های آموزشی را نداشته باشند یا مثلاً فرصت تماشای آن ها وجود نداشته باشد، اما یکی از راه‌ های خوب برای پخش چنین فیلم‌ هایی، تلویزیون‌ های شهری می‌ باشند، چون مخاطب جهت دیدن این فیلم‌ ها نه تنها نیاز به صرف هزینه ندارد، بلکه نیازی به صرف زمان خاصی نیست.

یعنی هم چنان که ما به فعالیت‌ های روزمره خود ادامه می‌ دهیم، مانند زمانی که از یک مرکز خرید یا فروشگاه بزرگ اجناس و کالاهای خودمان را خریداری می‌ کنیم یا هنگامی که از این خیابان پر تردد در حال عبور هستیم و یا مواقعی که برای مدت کوتاهی پشت ترافیک و چراغ قرمز منتظر هستیم، به آسانی می‌ توانیم این محتواها را ببینیم و با پیام‌ های آن آشنا شویم.

  1. پخش سمینارها و همایش | کاربرد انواع تلویزیون شهری

یکی از اهداف بسیار مهمی که تلویزیون‌ های شهری را در برمی‌ گیرد، استفاده در سمینارها و همایش‌ های مختلف می‌ باشد که در واقع از قدیمی‌ ترین و رایج‌ ترین کاربردهای تلویزیون شهری محسوب می‌ شود. البته برای چنین مکان‌ هایی ویدئو پروژکتور و ویدئو وال نیز کاربرد دارند، اما تلویزیون شهری را می‌ توان یک گزینه خاص و منحصر به فرد دانست، چون دارای قابلیت‌ های مختلفی از جمله پخش آفلاین و تبدیل آن به حالت آنلاین می‌ باشد. با این وجود انتخاب هر کدام از آن ها بستگی به موضوع همایش یا سمینار، مکان و فضای مورد استفاده، نحوه استفاده و غیره دارد.

کاربرد انواع تلویزیون شهری

کاربرد انواع تلویزیون شهری

  1. نمایش برنامه‌ های تلویزیونی و فیلم‌ ها در مکان‌ های عمومی

از تلویزیون شهری امروزه جهت نمایش دادن برنامه‌ ها و فیلم‌ های تلویزیونی در برخی مکان‌ های پرتردد و عمومی مانند پارک‌ ها نیز استفاده می‌ کنند، این موضوع وقتی اهمیت پیدا می‌ کند که برنامه خاص و ویژه از شبکه‌ های سراسری در حال پخش می‌ باشد، از طرفی ما زمان کافی برای نشستن پای تلویزیون و دیدن همان برنامه خاص را نداریم، مانند مواقعی که مسابقات مختلف جام جهانی در حال برگزاری هستند و شما در خارج از منزل هستید. در این حالت می‌ توانید این مسابقات را از تلویزیون شهری دنبال کنید که البته با وضوح و رزولوشن بالا و کیفیت بهتری نیز در حال پخش می‌ باشد.

  1. پخش اخبار و اتفاقات روزانه

موضوع مهم دیگری که امکان پخش آن به صورت مستمر از تلویزیون شهری وجود دارد، پخش اخبار و اتفاقات روزانه از سراسر جهان می‌ باشد. افراد زیادی تمایل به دنبال کردن اخبار و اتفاقات روزانه کشور و حتی کل جهان دارند، اما زمان کافی برای نشستن پای اخبار را ندارند یا مثلاً مرور کردن این اخبار با استفاده از گوشی کمی دشوار است، اما فرض کنیم همین اخبار به صورت مکرر از تلویزیون‌ های شهری پخش شود، در این حالت بدون آن که شما زمان خاصی را برای دیدن آن ها صرف کرده باشید، می توانید اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

این موضوع نیز به ویژه در زمان‌ های اهمیت پیدا می‌ کند که حوادث و وقایع مهمی در نقاط مختلف جهان به وقوع پیوسته است. مانند اخبار ناگوار جنگ، زلزله و سیل که مانند یک چالش و دغدغه در بین مردم جهان مطرح می‌ شود و همواره افراد زیادی تمایل به دنبال کردن این اخبار دارند. در این حالت یک تلویزیون شهری در صورت مدیریت خوب می‌ تواند کلیه این اخبار را ولو به صورت تصاویر و کلیپ‌ های کوتاه پوشش دهد و تمامی مخاطبان در یک شهر را از این اتفاقات مطلع سازد.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله کاربرد انواع تلویزیون شهری را بررسی کردیم. تلویزیون شهری از ابزارهای تبلیغاتی غول پیکری است که برای کارهای متفاوتی مانند معرفی برندهای مختلف، سرگرمی، پخش اخبار و غیره مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این که ما در مکان‌ های مورد نظرمان از تلویزیون شهری ویدئو وال یا بیلبورد تبلیغاتی استفاده کنیم، بستگی به نوع فعالیت مان دارد، اما قطعاً تلویزیون شهری یک وسیله ایده‌ آل و منحصر به فرد محسوب می‌ شود. در مجموعه ای اس آی لایت بیش تر با کاربرد انواع تلویزیون شهری، نحوه خرید تلویزیون شهری، قیمت تلویزیون شهری و غیره آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *