مقالات

کاربردهای تلویزیون شهری در فضاهای عمومی

کاربردهای تلویزیون شهری

کاربردهای تلویزیون شهری در فضاهای عمومی چیست؟ آیا با نحوه استفاده و کاربرد تلویزیون شهری آشنایی دارید؟ با پیشرفت تکنولوژی و ورود به حوزه فناوری‌های نوین تبلیغات و برندینگ نیز وارد عرصه جدیدی شده‌اند و روندی کاملاً متفاوت را نسبت به شیوه‌های قدیمی تجربه می‌کنند که نمونه‌ای از آن نیز تولید تلویزیون شهری و ویدئو وال می‌باشد.

ظهور این وسیله‌های تبلیغاتی آنقدر جذاب و قابل توجه بود که در اندک زمانی توانست شیوه‌های تبلیغاتی قدیمی‌تر را کنار زده و خود جایگزین آنها شود، چون امکان بهره‌گیری از آنها برای اهداف و فعالیت‌های مختلف وجود دارد و شما با نصب کردن یک تلویزیون شهری می‌توانید کارهای مختلفی را در حوزه تبلیغات، اطلاع رسانی و غیره انجام دهید. در این مقاله برخی از کاربردهای تلویزیون شهری در فضاهای عمومی را بررسی می‌ کنیم.

 

 

کاربردهای تلویزیون شهری در فضاهای عمومی

گفتیم که کاربرد تلویزیون شهری نسبت به شیوه‌های قدیمی‌تر تبلیغات، بسیار وسیع و گسترده‌تر است، به طوری که می‌توان از آن برای فعالیت‌ها و کارهای مختلفی استفاده کرد، به همین دلیل است که شاهد استفاده رو به رشد و روز افزون از این وسیله مدرن تبلیغاتی هستیم. از کاربردهای مهم تلویزیون شهری در فضاهای عمومی موارد زیر هستند:

 

کاربردهای تلویزیون شهری

کاربردهای تلویزیون شهری

 

تبلیغات و برندینگ

تبلیغات امروزه به بخش مهمی از بسیاری از کسب و کارها تبدیل شده‌ است، چون وجود رقبا در بازار خرید و فروش تولید کنندگان و صاحبان صنایع را وادار می‌کند که با شیوه‌ها و روش‌های مختلفی محصولات و کالاهای خودشان را معرفی کنند تا در این زمینه بتوانند از رقبای خود پیشی بگیرند، به همین دلیل است که صاحبان این مشاغل به فکر راه‌های متعددی جهت انجام تبلیغات بهتر و با نتایج قابل قبول‌تر هستند.

روش‌های مختلف و متفاوتی برای تبلیغات و برندینگ وجود دارد که البته این فرایند با تولید و عرضه انواع تلویزیون شهری و ویدئو وال رنگ و بوی دیگری را به خود گرفته است، چون این ابزارهای تبلیغاتی مدرن به هیچ وجه قابل مقایسه با شیوه‌های تبلیغاتی ابتدایی و قدیمی نیستند، به این ترتیب که دست صاحبان مشاغل در روند تبلیغات باز است و آنها می‌توانند با تولید کردن کلیپ‌ها و محتواهای و به نمایش درآوردن آنها از یک نمایشگر پیشرفته و مدرن بهتر به اهداف خودشان نزدیک شوند.

شاید به جرات بتوانیم بگوییم نخستین و اصلی‌ترین هدف از استفاده تلویزیون‌های شهری همان تبلیغات و برندینگ می‌باشد که صاحبان مشاغل و تولید کنندگان بزرگ از آن استقبال می‌کنند، چون این شیوه تبلیغاتی می‌تواند موفقیت‌های چشمگیری را برای این مشاغل رقم بزند که از جمله آن فروش بیشتر محصولات و ایجاد رقابت بی‌نظیر بین تولید کنندگان و شرکت‌ها با قبای همسنف خودشان می‌باشد.

 

کاربردهای تلویزیون شهری

کاربردهای تلویزیون شهری

 

پوشش دهی اخبار روزانه

مورد دیگری که به عنوان کاربرد مهم تلویزیون‌های شهری مطرح می‌شود و یکی از مهم‌ترین موارد استفاده از این وسیله در معابر عمومی می‌باشد، پوشش دهی اخبار روزانه و اعلام اتفاقات مهم است، از همین رو در بیشتر مواقع هدف از نصب کردن یک تلویزیون شهری در واقع پوشش دهی اخبار روزانه می‌باشد. معمولاً نیز تلویزیون‌هایی که با چنین هدفی راه‌اندازی می‌شوند در مکان‌های پر تردد و عمومی مانند میادین اصلی شهر، خیابان‌های اصلی، بلوارها، چهارراه‌ها و غیره قابلیت استفاده را دارند، به این ترتیب می‌توان بدون کمترین هزینه‌ای اخبار و اتفاقات روزمرگی و برخی از رخدادهای مهم یا حوادث غیر مترقبه را به اطلاع عموم رساند.

این موضوع زمانی اهمیت پیدا می‌کند که در بخشی از کشور یا حتی جهان اتفاقات ناگواری مانند زلزله رخ می‌دهد یا اینکه مسابقات مهم جام جهاگنی در حال برگزاری هستند و به این ترتیب رهگذران نیز می‌توانند در معابر عمومی از اخبار لحظه‌ای این مسابقات با خبر شوند.

 

کاربردهای تلویزیون شهری

کاربردهای تلویزیون شهری

 

 

ایجاد سررمی

دیگر کاربرد تلویزیون شهری ایجاد سرگرمی و به نمایش درآوردن برنامه‌های سرگرم کننده در مکان‌هایی مانند بوستان‌ها و پارک‌ها می‌باشد. افراد زیادی اوقات فراغت خودشان را در چنین مکان‌هایی سپری می‌کنند و یکی از وسیله‌های سرگرم کننده و جذاب در پارک‌ها تلویزیون‌های شهری هستند که البته در این حالت کاربر باید بتواند محتواهای جذاب و سرگرم کننده‌ای را مطابق با ذوق و ذائقه مخاطبان تولید کند، مثلاً اگر بیشتر مراجعه کنندگان به پارک مورد نظر کودکان هستند، محتواها باید متناسب با حس و حال کودک تولید شود یا اگر بیشتر افرادی که به پارک مراجعه می‌کنند سالمندان هستند در این حالت نیز باید محتواها کاملاً متناسب با وضعیت آنها باشد.

پخش کردن کنسرت

یکی از جذاب‌ترین کاربردهای تلویزیون شهری پخش کردن کنسرت‌های مختلف در مکان‌های عمومی می‌باشد، به این ترتیب زمینه سرگرمی و رضایت بسیاری از رهگذران و مخاطبان فراهم می‌شود. البته از تلویزیون شهری می‌توان در مکان‌هایی که برای پخش کنسرت رزرو شده است نیز استفاده کرد که مزیت زیادی برای برنامه اجرا شده دارد.

استفاده در نمایشگاه‌ ها

همواره ما شاهد برگزاری نمایشگاه‌ها، سمینارها و همایش‌های بزرگ در شهرهای مختلف به ویژه کلان شهرها هستیم که با اهداف مختلفی برگزار می‌شوند. امروزه یکی از کاربردهای مهم تلویزیون شهری استفاده از آنها در محل برگزاری نمایشگاه‌ها و سمینارها می‌باشد که به این ترتیب مخاطبان و بازدیدکنندگان بیشتر در روند برگزاری نمایشگاه مورد نظر قرار می‌گیرند و با محصولات و خدمات ارائه شده توسط همان نمایشگاه آشنایی بیشتر و بهتری پیدا می‌کنند. ممکن است برای این روند از هر نوع تلویزیون شهری ایندور یا اوتدور استفاده شود، چون در بیشتر مواقع می‌بینیم که تلویزیون‌های شهری خارج از نمایشگاه مقابل درب ورودی آن نصب می‌شود یا گاهی اوقات صاحبان نمایشگاه ترجیح می‌دهند آن را در داخل نمایشگاه قرار دهند.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله کاربردهای تلویزیون شهری در مکان‌های عمومی را بررسی کردیم. کاربردهای تلویزیون شهری محدود نیست و شما متناسب با فعالیت و اهدافی که دارید می‌توانید از این تلویزیون‌ها برای کارهای مختلفی مانند تبلیغات یا پوشش دهی اخبار روزانه استفاده کنید که نحوه و میزان استفاده از آن به نوع کسب و کار شما و همچنین توانایی شما در روند استفاده از آن بستگی دارد.

نمونه‌هایی که توضیح دادیم در واقع بخشی از کاربردهای رایج و متداول تلویزیون‌های شهری هستند و شما می‌توانید با اهداف مختلفی از این تلویزیون‌ها استفاده کنید. در سایت ای اس آی لایت با کاربردهای دیگر تلویزیون شهری، نحوه استفاده درست از این وسیله، نحوه خرید تلویزیون شهری، نحوه تولید محتواهای کارساز و مفید جهت پخش از تلویزیون شهری و غیره بیشتر آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *